Pon.-Pt: 8:00 - 17:00

Godziny otwarcia

Dopytam mailowo

Wynajem@WynajemSprzetu.waw.pl

+48 502 565 077

Dzwonię Teraz

PS5 – dane o urządzeniu

Najnowsze PlayStation 5 ma być prawdziwym przełomem, nie tylko w sferze wizualnej, również możliwości sprzętowe mają być o niebo lepsze i wydajniejsze w porównaniu ze starszymi wersjami. Przyjrzyjmy się zatem wszystkim danym.

Zacznijmy od najważniejszej rzeczy, czyli od procesora. Najnowsza dzieło japońskiego producenta będzie pracowało na ryzen zen 2 x86-64-AMD posiadającym osiem rdzeni fizycznych oraz 16 wątków o częstotliwości 3.5GHz. Jeśli chodzi o grafikę, będzie to Radeon navi 7 nm RDNA wyposażony w 36 jednostek obliczeniowych, które będą pracowały na częstotliwościach do 2,23GHz. Zapewni to 10,28 teraflopów w wydajności szczytowej. Niezależnie co będzie się działo na ekranie, nowa konsola powinna zachować najwyższe osiągi. Sony informuje że PS5 powinno osiągać większą wydajność niż wskazuje na to liczba TF.

PlayStation 5 dane techniczne:

 • procesor – AMD zen 2, 8x 3.5GHz,
 • karta graficzna – 36 jednostek, 2.23GHz, 10,28 TF,
 • pamięć RAM – 16GB GDDR6/256bit,
 • dysk twardy – 825GB SSD,
 • pamięć dodatkowa – Slot na NVMe SSD
 • nośnik – Blu – ray Drive 4K UHD

Warto podkreślić że PS5 oferuje również wsteczną kompatybilność. Użytkownicy starszego modelu będą mogli przesiąść się na PlayStation 5 nie tracąc możliwości grania w swoje ulubione tytuły. Na początek będzie obsługiwane aż 100 gier z PS4. Warto również zaznaczyć że układ graficzny od AMD obsłuży śledzenie promieni świetlnych w czasie rzeczywistym. Radeon navi otrzymał dodatkowy układ dedykowany wyłącznie do wsparcia śledzenia promieni. To duża nowość. Do tej pory taką możliwość jeśli chodzi o konsole miały tylko karty Nvidia, która proponowała przeciętna wydajność, dlatego był to tylko dodatkowy gadżet. Ponadto GPU w najnowszej konsoli Sony obsługuje dźwięk 3D. To bardzo dobra wiadomość w kontekście tego że Sony potwierdziła wprowadzenie dedykowanych zestawów słuchawkowych do wirtualnej rzeczywistości. Dodatkowy atut piątej odsłony PlayStation to dysk twardy SSD, który na pewno usprawni przenoszenie i wczytywanie gier.

2 thoughts on “PS5 – dane o urządzeniu”

  1. Dzień dobry,
   Obecnie udało nam się zakupić jedno PS5 do wypożyczenia, które obecnie jest wypożyczone. Posiadamy dostepnego Xbox X, z pełną listą gier. Czy to może pomóc?

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.