Pon.-Pt: 8:00 - 16:00 Sb: 8:00-12:00

Godziny otwarcia

Dopytam mailowo

Wynajem@WynajemSprzetu.waw.pl

+48 502 565 077

Dzwonię Teraz

Wykrywacz Metali Wypożyczalnia

Wykrywacz Metali Wynajem

Wykrywacz metali to stosunkowo ciekawa rzecz, ponieważ potrafi wykryć metal do około 2 metrów pod ziemią. Jeżeli masz ogródek i ciekawi cię co w nim jest oprócz rzeczy, które widzisz, od razu spróbuj! Detektor metali sprawdzi się doskonale zarówno podczas poszukiwań hobbystycznych w lesie, na plaży, polu lub w ogrodzie, jak również podczas wykrywania niewybuchów, badań archeologicznych lub podczas wykrywania przewodów elektrycznych idących w ziemi lub w ścianie.

Wykrywacz Metali Wypożyczalnia Warszawa

Wykrywacz metali nie przydaje się tylko w poszukiwaniu ciekawych rzeczy pod ziemia jak metalowe skrawki, ale są też praktyczne zastosowania tego cudeńka, na przykład szukanie śrubek które upadły i się rozsypały na ziemi, pies schował jakąś ważną rzecz. Jest również ciekawe spędzenie czasu razem z rodziną. Można wcielić się w Łowców Skarbów i razem z dziećmi przeszukać pobliskie okolice.

Wypożyczalnia Wykrywaczy Metali Szlachetnych blisko Warszawy

Zapraszamy do odwiedzenia nas w celu uzyskania szczegółowych informacji. Wypożyczalnia POWER mieści się przy ul. Domaniewskiej 5 a w Pruszkowie. To zaledwie kilkanaście minut jazdy samochodem od Warszawy. Czekamy właśnie na ciebie.

Wynajem Wykrywacz Metali Pruszków

Skontaktuj się z nami juz teraz!

Wypożyczalnia Wykrywacz metali

Wykrywacz metali to specjalistyczne urządzenie przeznaczone do wykrywania przedmiotów z metali znajdujących się pod ziemią lub w innych, trudno dostępnych miejscach. Często nazywany jest również detektorem metali.

Jeżeli zastanawiasz się, jak działa wykrywacz metalu, oto podpowiedź:

Detektory metali mają szeroki wachlarz zastosowań. W cewce wykrywacza wytwarzane jest pole magnetyczne, które przenika do ziemi, dzięki czemu odbiera ona wzbudzone fale elektromagnetyczne obiektów znajdujących się w jej zasięgu.

Jeżeli nurtuje cię pytanie, jak głęboko działa wykrywacz metali, oto odpowiedź:

Wiele osób zadaje sobie pytanie: „Jak głęboko można wykryć metal?”. Nie da się jednoznaczne odpowiedzieć na to pytanie. Głębokość wykrywania metali przez detektor uzależniona jest m.in. od mineralizacji gruntu, rozmiaru i kształtu obiektu, materiału, z którego został on wykonany. Obiekt znajdujący się w gruncie słabo mineralizowanym może być wykryty na większej głębokości. Im większe zmineralizowanie gruntu, tym mniejsza głębokość wykrycia obiektu przez wykrywacze metali. Łatwiej jest znaleźć przedmioty większe niż te o mniejszych rozmiarach.

Rodzaje wykrywaczy metali

Rodzaje wykrywaczy metali dzielimy na dudnieniowe (BFO), impulsowe (PI), ze zbilansowanymi cewkami roboczymi (VLF, VLF-TR). Ze względu na zastosowanie, wyróżniamy wykrywacze metali: amatorskie, profesjonalne oraz przemysłowe. Na rynku dostępne są również detektory metalu dla najmłodszych. Wykrywacz metali dla dzieci jest prosty w obsłudze oraz wytrzymały. Dzięki niemu mali odkrywcy mogą wcielić się w prawdziwych Łowców Skarbów.

Wykrywacze metali – zastosowanie:

  • badania archeologiczne
  • wykrywanie przewodów elektrycznych np. w ścianach
  • lotniska (przeszukiwanie osób i bagażu)
  • hobbystyczne ( szukanie „skarbów” na plaży lub w lesie)
  • szukanie min, niewybuchów
  • przemysł spożywczy (m.in. żywność bez zanieczyszczeń ferromagnetycznych)
  • firmy ochroniarskie (punkt kontroli osób)

Waga, bateria, sonda i głośnik to parametry, na które należy zwrócić uwagę podczas wyboru wykrywacza do metali szlachetnych. W sprzedaży dostępne są również ręczne wykrywacze metali (HHMD – Hand-Held Metal Detektor), które doskonale sprawdzają się w firmach specjalizujących się w ochronie osób i mienia (np. manualna kontrola odzieży, miejsca zdarzenia lub przedmiotów).

Wykrywacz metalu dudnieniowy najlepszy jako wykrywacz złota

Wykrywacz metalu dudnieniowy (BFO – Beat Frequency Oscillator) to generator o nieskomplikowanej konstrukcji. Czułość pracy tego rodzaju detektorów jest słaba. Zatem, jak działa wykrywacz metalu dudnieniowy? Jeżeli w pobliżu cewki wykrywacza znajdzie się obiekt, generator zmienia częstotliwość drgań. Czesto ten typ jest nazywany jako wykrywacz złota. Niektóre modele dostępne na rynku umożliwiają określenie rodzaju metalu (srebro, złoto, stal, miedź), który znajduje się głęboko w gruncie. Jest to możliwe dzięki wbudowanemu dodatkowemu układowi i wskaźnikowi zmieniającemu częstotliwość. Detektory metali BFO są wrażliwe na zmiany temperatury, wilgotności lub nasłonecznienia. Warto wspomnieć, że po II wojnie światowej, detektor metalu służył jako wykrywacz min.

Wykrywacz metalu impulsowy

Wykrywacz metalu impulsowy (PI – Pulse Indicator) to generator impulsów, które przez cewkę wykrywacza odbierane jest jako echo. W przeciwieństwie do generatora dudnieniowego, wykrywacz impulsowy nie rozróżnia rodzaju wykrywanych metali. Ten rodzaj wykrywaczy metalu charakteryzuje się małą stabilnością oraz dużym poborem prądu. Wpływa to na częste strojenie urządzenia. Strojenie umożliwia wykrywanie obiektów znajdujących się głębiej, bez zbędnych zakłóceń spowodowanych przez szumy z gruntu. Warto wspomnieć, że prawo w Polsce zezwala na korzystanie z wykrywaczy metali i przeszukiwanie terenów, które w rozumieniu prawa nie są zabytkowe. Jeżeli podczas poszukiwań, obiekt, który zostanie znaleziony ma wartość historyczną lub artystyczną, należy przekazać go do Skarbu Państwa.

Wykrywacz metalu ze zbilansowaną cewką odbiorczą

Wykrywacz metalu ze zbilansowaną cewką odbiorczą (VLF, VLF-TR – Very Low Frequency) to generator, który pracuje na niskiej częstotliwości. Detektory metalu pracujące na niskiej częstotliwości pozwalają na wykrywanie dużych przedmiotów położonych na większej głębokości w gruncie. Układ nadajnik – odbiornik umożliwia wybór rodzaju metalu, jaki ma być wykrywany przez detektor. Jest to tak zwana cecha dyskryminacyjna. Dyskryminacja identyfikuje przedmiot znajdujący się pod ziemią m.in. w oparciu o jego właściwości ferromagnetyczne. Wykrywacz metalu ze zbilansowaną cewką odbiorczą generuje sygnał sinusoidalny. Jeżeli obiekt znajdzie się w polu elektromagnetycznych cewki wykrywacza, układ odbiorczy otrzyma zakłócony sygnał nadawczy.

Sklepy, w których kupisz wykrywacze metali

Sprawdź, które sklepy handlowe w swoim asortymencie posiadają detektory metali:

  • Castorama
  • Jula
  • Media Markt
  • OBI
  • Media Expert
  • Leroy Merlin
  • Bricoman
  • Bricomarche
  • Mrówka
  • Auchan

Producenci wykrywaczy metali

Jeżeli zastanawiasz się, jaki jest najlepszy wykrywacz metali, sprawdź listę ich czołowych producentów:

  • Garrett
  • ORX
  • Duramaxx
  • Waldbeck
  • Fisher
  • Elektronik-Star
  • Nokta Makro
  • Bounty Hunter
  • Quest Metal Detectors
  • MacleanEnergy
  • Rutus
  • Teknetics

Szeroki zakres funkcjonalności narzędzi ogrodniczych

Zastanawiasz się, jaki wykrywacz metalu kupić?

Jeżeli rozważasz zakup detektora metali, sprawdź, jaka jest cena tego urządzenia:

Wykrywacze metali kosztują od 1800 zł do ponad 7000 zł za detektor doskonale sprawdzający się w każdym terenie, w każdych warunkach glebowych, wodoszczelny, umożliwiający poszukiwania również pod wodą.

Alternatywą dla zakupu wykrywacza metalu jest wynajem detektora w wypożyczalni POWER w Pruszkowie.