Pon.-Pt: 8:00 - 16:00 Sb: 8:00-12:00

Godziny otwarcia

Dopytam mailowo

Wynajem@WynajemSprzetu.waw.pl

+48 502 565 077

Dzwonię Teraz

Piła Łańcuchowa Elektryczna Wypożyczalnia

Wynajem Piła Łańcuchowa Elektryczna Warszawa

Piła łańcuchowa elektryczna to niezawodne narzędzie przeznaczone do cięcia drewna na mniejsze kawałki. Znajdzie zastosowanie nie tylko w pracach pielęgnacyjnych w ogrodzie (karczowanie, przycinanie gałązek lub żywopłotu), ale również w pracach hobbistycznych (rzeźbienie w drewnie), wykończeniowych lub związanych z cięciem drewna kominkowego. Urządzenie zasilane jest prądem o napięciu od 230  do 240 V.

Wypożyczalnia Pił Łańcuchowych Elektrycznych Pruszków

 Przeznaczenie pił łańcuchowych elektrycznych jest uzależnione od rodzaju pilarki. Niektóre doskonale radzą sobie w cięciu twardego, zmarźniętego, suchego i zabrudzonego drewna, inne zaś – przeznaczone są do przecinania drewna miękkiego. Specjalny wysięgnik z regulacją kąta nachylenia, zamontowany do piły umożliwia przycinanie gałęzi położonych wysoko.

 

Wynajem Piły Łańcuchowej Elektrycznej Pruszków

Wypożyczalnia POWER znajduje się w Pruszkowie przy ulicy Domaniewskiej 5a. Jeżeli chcesz skorzystać z fachowego doradztwa, zapraszamy do odwiedzenia nas. Znajdujemy się blisko Warszawy.

Piła łańcuchowa elektryczna

Piła łańcuchowa elektryczna to urządzenie zasilane energią elektryczną, przeznaczone do cięcia drewna na mniejsze kawałki lub przycinania gałęzi krzewów lub żywopłotu. Doskonale sprawdzi się podczas przygotowania drewna do kominka lub na opał w piecu. Pilarka elektryczna do drewna nie wymaga regularnej konserwacji ani serwisowania. Podczas użytkowania należy zadbać o właściwy poziom oleju oraz sprawdzać ostrość i naciąg łańcucha. Po zakończonej pracy pilarkę należy wyczyścić z pyłu oraz wiórów z drewna. Piła łańcuchowa elektryczna może być wyposażona w dodatkowy osprzęt zwiększający bezpieczeństwo operatora (osłona rąk, hamulec bezpieczeństwa).

Rodzaje pił łańcuchowych elektrycznych

Rodzaje pił łańcuchowych elektrycznych ze względu na przeznaczenie dzielimy na: pełne dłuto, pół dłuto, niskoprofilowe, do rzeźbienia w drewnie, z zębami z węglika spiekanego oraz na wysięgniku. W większości modeli, pilarki elektryczne do drewna posiadają moc silnika od 500 do 2000 W. Zasilane są prądem od 230 do 240 V. Dzięki niskiej wadze, urządzenie jest poręczne i nie obciąża tak bardzo rąk przy dłuższej pracy. To urządzenie, które z powodzeniem zastępuje piłę ręczną lub siekierkę.

Piła elektryczna łańcuchowa – zastosowanie:

 • prace ogrodowe (przycinanie drzew owocowych, gałęzi krzewów, żywopłotu, karczowanie ogrodu)
 • cięcie drewna na mniejsze części
 • prace budowlane
 • prace wykończeniowe
 • prace związane z meblami i elementami z drewna
 • prace hobbystyczne (np. rzeźbienie, robienie mebli)
 • cięcie drewna kominkowego
 • prace ciesielskie

Piła łańcuchowa elektryczna na wysięgniku

Piła łańcuchowa elektryczna na wysięgniku doskonale sprawdzi się sytuacjach, w których chcemy przyciąć wysoko położone lub oddalone gałęzie. Pilarki wyposażone są w łańcuch służący do cięcia. Łańcuch to nic innego jak ząbkowane ostrze robocze, które należy regularnie ostrzyć i dbać o jego naciąg. Jego wybór zależy od obrabianego materiału oraz kierunku cięcia. Piła na wysięgniku do gałęzi renomowanych producentów posiada automatyczny system smarowania łańcucha. Dodatkowo, pozwala na wykonanie przecinki gałęzi na wysokości około 3-4 metrów od podłoża. Piła łańcuchowa elektryczna teleskopowa posiada szybką i łatwą regulację długości wysięgnika. W wielu modelach istnieje możliwość regulacji kąta nachylenia głowicy tnącej. Najczęściej jest to trzystopniowy system regulacji pochylenia. Ułatwia on znacząco przycinanie drzewek.

Piła łańcuchowa elektryczna pełne dłuto

Piła łańcuchowa elektryczna pełne dłuto charakteryzują się lepszą zdolnością i szybkością cięcia. Ten rodzaj pilarki łańcuchowej polecany jest dla profesjonalistów do realizacji wymagających zadań związanych z pozyskiwaniem miękkiego drewna z drzew iglastych (np. zręby). Łańcuch o profilu pełnego dłuta powoduje uzyskanie większego wióra i tzw. czyste cięcie. Piła łańcuchowa elektryczna pełne dłuto wymaga regularnego ostrzenia łańcucha, który ze względu na pełny kształt ulega szybszemu stępianiu się. W pilarkach łańcuchowych elektrycznych nie trzeba czyścić filtrów ani wymieniać świec zapłonowych tak, jak w przypadku pił łańcuchowych spalinowych. Obsługując urządzenie warto zaopatrzyć się w okulary ochronne chroniące oczy przed wiórami wydobywającymi się spod urządzenia. Na rynku istnieje również specjalna odzież robocza odporna na przecięcia.

Piła łańcuchowa elektryczna pół dłuto

Piła łańcuchowa elektryczna pół dłuto przeznaczona jest do suchego, twardego oraz zabrudzonego drewna. Łańcuch o profilu pół dłuta jest odporny na pracę z materiałem zanieczyszczonym ziemią lub zmarźniętym. Nie ulega stępieniu tak szybko jak łańcuch o profilu pełnego dłuta. Urządzenie doskonale sprawdzi się podczas cięcia na mniejsze kawałki twardej sosny lub drzew liściastych. Pilarka łańcuchowa pół dłuto przeznaczona jest dla amatorów oraz profesjonalistów. Ma zaokrągloną krawędź boczną, która wolniej tnie drewno miękkie. Ogromną zaletą tego typu urządzeń jest zminimalizowane ryzyko odbicia, dzięki czemu jest to idealne rozwiązanie dla amatorów.

Piła łańcuchowa elektryczna niskoprofilowa

Piła łańcuchowa elektryczna niskoprofilowa charakteryzują się małą i średnią mocą. Przede wszystkim jest to urządzenie przeznaczone dla osób początkujących, które nie posiadają dużego doświadczenia w pracy z pilarkami łańcuchowymi. Z powodzeniem można używać jej do drewna zabrudzonego piachem lub błotem. W większości modeli dostępnych na rynku, pilarka do drewna niskoprofilowa wyposażona jest w elementy zmniejszające wibracje oraz ryzyko odbicia. Łatwe ostrzenie urządzenia to kolejna zaleta, którą docenią niedoświadczeni użytkownicy.

Piła łańcuchowa elektryczna do rzeźbienia w drewnie

Piła łańcuchowa elektryczna do rzeźbienia w drewnie tzw. carvingu wyposażona jest w system zmniejszający wibracje oraz zabezpieczający przed wystąpieniem ryzyka odbicia. Cechą charakterystyczną urządzenia jest mała podziałka. Pilarka umożliwia wykonywanie precyzyjnych nacięć, które są niezwykle istotne podczas rzeźbienia w drewnie. Precyzyjne nacięcia są możliwe dzięki wyższej prędkości nacinania niż w tradycyjnych piłach łańcuchowych. Pilarka łańcuchowa do carvingu wykorzystywana jest chętnie przez miłośników rzeźbienia w drewnie.

Piła łańcuchowa elektryczna z zębami z węglika spiekanego

Piła łańcuchowa elektryczna z zębami z węglika spiekanego idealnie sprawdzi się do cięcia drewna twardego oraz zabrudzonego piachem lub błotem. Poradzi sobie również zimą podczas pracy z drewnem, które jest zmarźnięte. Jej cechą charakterystyczną jest wysoka wytrzymałość zębów tnących. Zęby tnące w pilarce są niezwykle odporne na stępianie, dzięki czemu nie wymagają częstego ostrzenia. W kontakcie z kamieniami lub gwoździami istnieje ryzyko ukruszenia lub złamania ostrzy. Pilarka łańcuchowa z zębami z węglika spiekanego
wymaga użycia ostrzałki z tarczą diamentową do jego naostrzenia. Bez względu na rodzaj wybranej piły łańcuchowej, warto pamiętać o stosowaniu odzieży ochronnej i okularów.

Sklepy, w których kupisz piły łańcuchowe elektryczne

Poniżej znajdziesz listę sklepów sieci handlowych, które oferują w sprzedaży pilarki łańcuchowe do drewna:

 • Jula
 • Bricoman
 • Castorama
 • OBI
 • Leroy Merlin
 • Bricomarche
 • Media Expert
 • Auchan
 • Mrówka

Producenci pił łańcuchowych elektrycznych – TOP 15

Oto lista czołowych producentów pił łańcuchowych zasilanych elektrycznie przeznaczonych do cięcia drewna:

 • Nac
 • Makita
 • Stihl
 • Husqvarna
 • Hitachi
 • Ryobi
 • Black&Decker
 • Yato
 • Verto
 • Hecht
 • Bosch
 • Dedra
 • Graphite
 • Stiga
 • Dewalt

Szeroki zakres funkcjonalności urządzeń budowlanych

Szukasz pilarki łańcuchowej do drewna?

Jeżeli zastanawiasz się, jaki jest kosz pilarki do drewna, ale takiej, która poradzi sobie z pracami pielęgnacyjnymi w ogrodzie (przycinanie drzewek w sadzie, karczowanie ogrodu) lub z cięciem drewna na opał, oto odpowiedź:

Piła łańcuchowa elektryczna kosztuje od 1200 zł do ponad 3700 zł za urządzenie z systemem automatycznego smarowania łańcucha, dzięki któremu regularna konserwacja nie jest wymagana, posiadające beznarzędziowy montaż prowadnicy, z ergonomicznymi, gumowymi uchwytami zapewniającymi pewne trzymanie oraz wygodę.