Pon.-Pt: 8:00 - 16:00 Sb: 8:00-12:00

Godziny otwarcia

Dopytam mailowo

Wynajem@WynajemSprzetu.waw.pl

+48 502 565 077

Dzwonię Teraz

PS5 a Xbox Series X

W poprzednich latach pod względem specyfikacji, Xbox bił na głowę PlayStation. Jednak biorąc pod uwagę to co jedna i druga strona miała do zaoferowania jeśli chodzi o wrażenia podczas gry, różnica już nie była tak wielka. Można powiedzieć że granica dosłownie się zacierała. Jak będzie teraz? Przyjrzyjmy się najnowszym odsłonom konsoli do gier od Sony i Microsoft.

Z tego co wiemy PS5 oraz Xbox X charakteryzować się będą podobnymi parametrami. Oba produkty wspierane będą przez procesory AMD w procesie technologicznym 7nm, bazujące na architekturze zen 2. Karty graficzne to Radeon RDNA navi również od AMD. Ponadto dyski SSD nowej generacji, pozwalające na szybszą pracę konsoli. Taka zestawienie pozwoli na obsługę 8K i wsparcie technologii ray tracing. Różnice pojawia się w ilości klatek wyświetlanych na sekundę. PS5 ma wyświetlać je w 60fps, natomiast Xbox X umożliwia wyświetlanie od 60-120fps. Napędy optyczne to 4K UHD blu-rey w obu przypadkach.

Jedna jak i druga konsola posiadać będzie wsteczną kompatybilność. Tak więc swobodnie zagramy w ulubione tytuły ze starszych odsłon konsoli. PlayStation 5 zapewnia kompatybilność z PS4. Jeśli chodzi o starsze wersje, na razie nie ma żadnych informacji. Xbox X poszedł o kilka kroków dalej. Będzie współgrał z Xbox X One, ale również Xbox 360 a nawet pierwszą odsłoną Xboxa. Ponadto, Microsoft obiecuje że gry ze starszych modeli, uruchomione na X, będą chodziły płynniej a obraz zyska lepszą jakość.

Zatem czy konsole będą równie wydajne? Z punktu widzenia konstrukcyjnego oraz oprogramowania, raczej nie. Różnice w kwestii pamięci RAM oraz dysków twardych na pewno sprawią że jeden ze sprzętów będzie posiadał większą moc obliczeniową.Sporych różnic na pewno możemy się spodziewać w sferze wizualnej. Konstruktorzy Xbox X poszli w stronę minimalizmu. Najnowsza konsola przypomina czarną bryłę, która swobodnie może występować jako stylowa ozdoba. Jeśli chodzi o PlayStation 5, tu twórcy pokusili się o bardzo nowoczesny wygląd. Konsoli nie da się pomylić z niczym innym. Jest urządzeniem stworzonym dla prawdziwych miłośników gier komputerowych.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *