Pon.-Pt: 8:00 - 16:00 Sb: 8:00-12:00

Godziny otwarcia

Dopytam mailowo

Wynajem@WynajemSprzetu.waw.pl

+48 502 565 077

Dzwonię Teraz

Transformator Spawalniczy Wypożyczalnia

Wynajem Transformator Spawalniczy Warszawa

Transformator spawalniczy stosuje się do obniżania napięcia elektrycznego. Wykorzystuje się go w spawarkach elektrycznych. Zbudowany jest z rdzenia magnetycznego oraz dwóch uzwojeń (pierwotnego i wtórnego). Umożliwia wykonywanie prac spawalniczych. Głównym zadaniem spawarki transformatorowej jest łączenie materiałów za pomocą spoiwa.

Wypożyczalnia Transformatorów Spawalniczych Pruszków

Spawanie dwóch elementów możliwe jest dzięki miejscowemu stopnieniu i zespoleniu. Transformator spawalniczy przeznaczony jest do zmiany napięcia i natężenia prądu przemiennego. Sprawdź bogatą ofertę wypożyczalni POWER w Pruszkowie, zlokalizowanej w pobliżu miast takich jak Warszawa, Brwinów, Piastów.

Wynajem Transformatora Spawalniczego Pruszków

Wypożyczalnia POWER znajduje się w Pruszkowie przy ulicy Domaniewskiej 5a. Masz pytania? Skontaktuj się z nami. Zapoznaj się z naszą bogatą ofertą wynajmu sprzętu budowlanego oraz narzędzi ogrodniczych. Zapraszamy do odwiedzenia nas. 

Transformator spawalniczy

Transformator spawalniczy to urządzenie przeznaczone do spawarek elektrycznych. Stosuje się go do obniżania napięcia elektrycznego. Urządzenie zapewnia ciągłość palenia się łuku elektrycznego.

Budowa transformatora spawalniczego

Ogólnie transformator to urządzenie, które znajdzie zastosowanie m.in. w zasilaczach do żarówek energooszczędnych, ładowarkach do telefonu oraz jako agregat spawalniczy. Transformator spawalniczy zbudowany jest z rdzenia magnetycznego oraz dwóch uzwojeń (pierwotnego i wtórnego). Uzwojenie pierwotne (zasilające) charakteryzuje się dużą liczbą cienkich zwojów. Zupełnie odwrotnie niż w uzwojeniu wtórnym (odbiorczym). Rdzeń magnetyczny składa się z dwóch kolumn i dwóch jarzm i stanowi obwód magnetyczny transformatora. Natomiast uzwojenie pierwotne (zasilane ze źródła napięcia przemiennego) i wtórne stanowią obwody elektryczne transformatora spawalniczego.

Rodzaje transformatorów spawalniczych

Rodzaje transformatorów spawalniczych dzielimy na jednofazowe i trójfazowe. W celu połączenia dwóch metalowych elementów podczas wykonywania prac spawalniczych wymagana jest wysoka temperatura. Wysokość temperatury zależy od wielkości przepływającego prądu. Transformator spawalniczy służy do obniżania prądu wtórnego, które nadaje się do zwarcia.

Transformator a inwerter – różnice

Transformator używa prądu przemiennego i jest mniej energooszczędny, natomiast inwerter używa prądu stałego. Inwertory wyposażone są w elektronikę, która umożliwia m.in. podwyższenie parametrów przy zajarzeniu łuku lub zaprogramowanie grubości spawania danego materiału. Kolejną różnicą jest również wielkość urządzenia. Transformator spawalniczy jest zdecydowanie większy niż inwerter.

Transformator spawalniczy jednofazowy

Transformator spawalniczy jednofazowy to urządzenie przeznaczone do zmiany napięcia i natężenia prądu przemiennego. Stanowi źródło prądu spawarki elektrycznej zasilanej napięciem 230 V. Większość modeli spawarek jednofazowych wyposażonych jest w specjalne zabezpieczenie przeciążeniowe, chroniące przed nadmiernym przegrzaniem się urządzenia. Ważnym elementem jest również możliwość płynnej regulacji natężenia prądu. Na rynku dostępne są również autotransformatory. Autotransformator charakteryzuje się niższym poziomem zwarcia niż transformator spawalniczy. Posiada tylko jedno uzwojenie, które jest wspólne dla obwodu wejściowego (pierwotnego) i wyjściowego (wtórnego). Transformator spawalniczy jednofazowy umożliwia płynną zmianę regulacji prądu wyjściowego.

Transformator spawalniczy trójfazowy

Transformator spawalniczy trójfazowy stanowi źródło prądu spawania o napięciu 400 V. Spawarka elektryczna potrzebuje do pracy transformatora spawalniczego, który umożliwia zmianę napięcia prądu zmiennego. Rdzenie transformatora trójfazowego mogą być symetryczne i asymetryczne. Do ich budowy wykorzystuje się blachę transformatorową, której grubość waha się w zakresie od 0,3 do 0,5 mm. Spawarka transformatorowa przeznaczona jest do ręcznego spawania łukowego za pomocą elektrod w otulinie. Jej zasada działania polega na wytworzeniu łuku elektrycznego oraz stopieniu i połączeniu dwóch metalowych elementów. Jest to możliwe dzięki pracy transformatora, dzięki któremu uzyskuje się prąd o niskim napięciu, lecz o dużym natężeniu.

Sklepy ze transformatorami spawalniczymi

Sprawdź, w których sklepach handlowych kupisz transformatory spawalnicze:

 • Castorama
 • OBI
 • Leroy Merlin
 • Jula
 • Bricoman
 • Bricomarche
 • Mrówka
 • Media Expert

Producenci transformatorów spawalniczych – TOP 10

Poznaj producentów spawarek transformatorowych, oto oni:

 • Telwin
 • Weldman
 • Lincoln Electric Bester
 • Awelco
 • Magnum
 • Dedra
 • Hecht
 • Einhell
 • Graphite
 • Geko

Szeroki zakres funkcjonalności urządzeń budowlanych

Sprawdź, ile kosztuje transformator spawalniczy!

Transformator spawalniczy kosztuje od 4000 zł do ponad 7500 zł za urządzenie zasilane trójfazowo, charakteryzujące się precyzyjnym ustawieniem parametrów spawania, dużą wytrzymałością, stabilnością podczas niekorzystnych warunków atmosferycznych, przeznaczone do spawania MIG/MAG.

Sprawdź ofertę wynajmu spawarki transformatorowej w wypożyczalni POWER w Pruszkowie.