Pon.-Pt: 8:00 - 16:00 Sb: 8:00-12:00

Godziny otwarcia

Dopytam mailowo

Wynajem@WynajemSprzetu.waw.pl

+48 502 565 077

Dzwonię Teraz

Maski Spawalnicze Wypożyczalnia

Wynajem Maski Spawalnicze Warszawa

Maski spawalnicze są niezbędne podczas wykonywania prac spawalniczych. Chronią twarz, oczy oraz drogi oddechowe. Nazywane są również przyłbicami. Ten rodzaj ochrony pozwala na uniknięcie zapalenia spojówek spowodowanym promieniowaniem ultrafioletowym i podczerwonym, a także zapobiega poparzeniom skóry iskrami wydobywającymi się spod spawarki.

Wypożyczalnia Masek Spawalniczych Pruszków

Zadbaj o swoje bezpieczeństwo! Skorzystaj z oferty wypożyczalni POWER i zapewnij sobie właściwą ochronę głowy oraz zabezpiecz oczy przed szkodliwym promieniowaniem. Maska spawalnicza to obowiązkowy element odzieży ochronnej podczas spawania. Zabezpiecza również skórę przed gorącymi iskrami metalu.

Wynajem Maska Spawalnicza Pruszków

Wypożyczalnia POWER znajduje się w Pruszkowie przy ulicy Domaniewskiej 5a. W razie pytań lub wątpliwości, skontaktuj się z nami. Zapraszamy również do odwiedzenia nas osobiście. Pruszków położony jest w pobliżu takich miast jak: Warszawa, Piastów, Brwinów, Grodzisk Mazowiecki.

Maski spawalnicze

Maski spawalnicze nazywane są również przyłbicami. Ich głównym zadaniem jest ochrona twarzy i oczu podczas wykonywania prac spawalniczych. Jest to niezbędne wyposażenie każdego użytkownika przed rozpoczęciem spawania. Maska do spawania oprócz twarzy i oczu, ochrania również drogi oddechowe. Nie tylko profesjonaliści, ale również amatorzy powinny zaopatrzyć się w przyłbice. Ten rodzaj ochrony pozwala na uniknięcie zapalenia spojówek, który często dotyka osób pracujących bez maski. Jest to spowodowane promieniowaniem ultrafioletowym i podczerwonym. Spawanie może spowodować również poparzenia, dlatego tak ważne jest, aby korzystać z tego rodzaju odzieży ochronnej.

Rodzaje masek spawalniczych

Rodzaje masek spawalniczych dzielimy na pasywne i automatyczne. Pierwsza charakteryzuje się stale przyciemnionymi szkłami, które zapewniają wysoką ochronę. Maski automatyczne wyposażone są w szkła, które ściemnią się automatycznie, tuż po zapaleniu się łuku spawalniczego. Oba rodzaje przyłbic chronią przed szkodliwym promieniowaniem ultrafioletowym i podczerwonym. Zapobiegają poparzeniom spowodowanym iskrami wydobywającymi się spod spawarki, a także zabezpieczają wzrok przed uszkodzeniami i zapaleniem spojówek. Maski automatyczne to wyposażenie ochronne zdecydowanie bardziej rozwinięte technologicznie niż tradycyjne maski pasywne.

Maska spawalnicza pasywna

Maska spawalnicza pasywna umożliwia indywidualny wybór filtra. Korzystanie z tego rodzaju maski do spawania jest bezpieczne. Przyłbica zapewnia właściwą ochronę głowy i zabezpiecza przed szkodliwym promieniowaniem. Charakteryzuje się stałym przyciemnieniem, co wymaga od operatora każdorazowego podniesienia jej do góry przed rozpoczęciem spawania nowego spoiwa. Początkujący spawacze mogą napotkać trudności związane z jednoczesnym trzymaniem maski i palnika spawarki. Jednak jest to kwestia wprawy. Maska pasywna doskonale sprawdzi się podczas spawania w otulinie albo migomatem. Wielu początkujących spawaczy zastanawia się: jaka maska do spawania elektrodą będzie najlepsza? Odpowiedź brzmi: maska spawalnicza automatyczna.

Maska spawalnicza automatyczna

Maska spawalnicza automatyczna należy do przyłbic samościemniających, sterowanych automatycznie. W momencie włączenia spawarki, tuż po zapaleniu się łuku, ekran maski zostaje przyciemniony. Łuk spawalniczy to światło, które nie tylko świeci intensywnie, ale wysyła również promienie ultrafioletowe i podczerwone. Zadaniem przyłbicy jest ochrona oczu przed tym promieniowaniem oraz iskrami gorącego metalu, który może uszkodzić wzrok i poparzyć skórę. Przyłbica automatyczna, to nie tylko wysoka ochrona, ale również lepsza wizja i zakres podczas rozpoczęcia prac spawalniczych. Ogromnym atutem tego rodzaju maski do spawania jest duże pole widoczności oraz możliwość regulowania czułości. W większości modeli masek samościemniających, wkłady filtrujące zasilane są energią słoneczną.

Maska samościemniająca? Sprawdź, jaką wybrać:

W wyposażeniu ochronnym spawacza nie może zabraknąć przyłbicy. Na co zwrócić uwagę wybierając odpowiednią maskę samościemniającą? Przede wszystkim musi być wygodna i w żaden sposób nie zmniejszać komfortu pracy. Praca spawacza wymaga skupienia przez wiele godzin, dlatego musi ona zapewniać wysoką ochronę przed iskrami oraz szkodliwym promieniowaniem. Przyłbica samościemniająca powinna spełniać wszystkie normy bezpieczeństwa i być odporna na uderzenia. Zakres widoczności, czułość na światło, liczba czujników łuku, rodzaj zasilania, oraz waga to parametry, na które należy zwrócić uwagę przy wyborze automatycznej maski spawalniczej.

Sklepy z maskami spawalniczymi

Zadbaj o swoje bezpieczeństwo podczas spawania i sprawdź, w których sklepach handlowych kupisz przyłbice:

 • Leroy Merlin
 • Castorama
 • Jula
 • Bricomarche
 • OBI
 • Bricoman
 • Mrówka
 • Media Expert

Producenci masek spawalniczych – TOP 10

Jesteś ciekawy, którzy producenci oferują niezawodne przyłbice? Oto oni:

 • Dedra
 • Geko
 • Lahti Pro
 • Yato
 • Vorel
 • Lincoln
 • Spartus
 • Esab
 • Kempki
 • Optrel

Szeroki zakres funkcjonalności urządzeń budowlanych

Jeżeli zależy ci na bezpieczeństwie podczas prac spawalniczych, sprawdź, ile kosztuje maska do spawania.

Maska spawalnicza kosztuje od 600 zł do ponad 2800 zł za przyłbicę automatyczną z nawiewem, charakteryzującą się dobrą widocznością, komfortem użytkowania, o konstrukcji odpornej na uszkodzenia.

Sprawdź ofertę wypożyczalni POWER, która zlokalizowana jest w pobliżu Warszawy.