Pon.-Pt: 8:00 - 16:00 Sb: 8:00-12:00

Godziny otwarcia

Dopytam mailowo

Wynajem@WynajemSprzetu.waw.pl

+48 502 565 077

Dzwonię Teraz

Klucz Dynamometryczny Wypożyczalnia

Wynajem Klucz Dynamometryczny Warszawa

Klucz dynamometryczny to wyjątkowo precyzyjne narzędzie przeznaczone do dokręcania i odkręcania śrub i nakrętek. Sprawdzi się doskonale nie tylko w warsztatach wulkanizacyjnych w trakcie dokręcania kół podczas ich wymiany, ale również w warsztacie mechanicznych przy dokręcaniu świec. Korzystają z niego również motocykliści oraz rowerzyści.  Klucz dynamometryczny nie tylko pomaga odkręcać śruby, ale również chroni jest przed uszkodzeniem lub zniszczeniem. Jest to możliwe dzięki określeniu dokładnego momentu siły.

Wypożyczalnia Kluczy Dynamometryczny Pruszków

Pamiętaj, dokręcanie lub odkręcanie śruby lub nakrętki na „wyczucie” może sprawić, że zostanie ona uszkodzona podczas tej czynności. Klucze dynamometryczne charakteryzują się wysoką precyzją i dlatego są doskonałym rozwiązaniem do kół samochodu lub motocykla oraz wszędzie tam, gdzie wymagana jest wysoka precyzja montażu.

Wynajem Klucza Dynamometrycznego Pruszków

Wypożyczalnia POWER znajduje się w Pruszkowie przy ulicy Domaniewskiej 5a. Zapraszamy do odwiedzenia nas. Pruszków położony jest w niedalekiej odległości od miast takich jak Warszawa, Piastów czy Brwinów.

Klucz dynamometryczny

Klucz dynamometryczny to precyzyjne i niezbędne narzędzie podczas dokręcania i odkręcania śrub i nakrętek.. Jego użycie chroni je przed nadmiernym przeciągnięciem i ewentualnym uszkodzeniem lub zniszczeniem. Doskonale sprawdzi się podczas czynności naprawczych. Z kluczy dynamometrycznych korzystają warsztaty mechaniczne (dokręcanie śrub głowicy silnika, dokręcanie świec), elektryczne, zakłady wulkanizacyjne (dokręcanie kół podczas ich wymiany), kierowcy samochodów, motocykli oraz rowerzyści (dokręcanie śrub w bagażniku). Pozwalają one na określenie dokładnego momentu siły zgodnie ze specyfikacją producenta.

Rodzaje kluczy dynamometrycznych

Rodzaje kluczy dynamometrycznych dzielimy na: mechaniczne, wskazówkowe, elektroniczne i łamane. Każdy z nim w inny sposób sygnalizuje przekroczenie tzw. momentu siły.

Jeżeli zastanawiasz się, jaki klucz dynamometryczny wybrać, oto podpowiedź:

Narzędzie wybiera się w zależności od przeznaczenia i zastosowania. Wybór klucza do kół, samochodu, roweru lub motocykla będzie się różnił między sobą. Przykładowo, do samochodu należy zaopatrzyć się w klucz z momentem obrotowym wahającym się od 40 do 200 Nm, natomiast dla roweru w zupełności wystarczy zakres pracy z siłą od 0 do 25 Nm.

Klucz dynamometryczny mechaniczny

Klucz dynamometryczny mechaniczny nazywany jest również klikowym. Jest on bardzo popularny wśród użytkowników. Wyposażony jest on w specjalną sprężynę, która w momencie przekroczenia tzw. momentu siły, wydaje charakterystyczny dźwięk „kliknięcia”. Zakres jego pracy waha się od 20 do 200 Nm. Warto pamiętać o kalibracji klucza dynamometrycznego do kół lub roweru. To obowiązkowa czynność, którą należy wykonywać co najmniej raz w roku. Kalibracji można dokonać korzystając z usług specjalistycznego serwisu lub wykonać ją samodzielnie przy użyciu przeznaczonego do tego urządzenia.

Klucz dynamometryczny wskazówkowy

Klucz dynamometryczny wskazówkowy to klasyczne narzędzie, które podczas dokręcania śruby umożliwia sprawdzenie, jaką zadaną siłę aktualnie osiągnęliśmy. Ten prosty siłomierz posiada specjalną podziałkę z wyskalowanymi wartościami momentu siły. Niektóre modele kluczy wskazówkowych dostępnych na rynku, po osiągnięciu zadanego momentu siły, blokują go, uniemożliwiając dalszą pracę. Klucz zapobiega wyczerpaniu śruby na skutek ciągłego odkręcania i zakręcania. Wykonując te czynności „na wyczucie” można doprowadzić do ich rozciągania, co z czasem może sprawić problemy z ich odkręceniem.

Klucz dynamometryczny elektroniczny

Klucz dynamometryczny elektroniczny umożliwia odczytanie wartości na cyfrowym wyświetlaczu. Wśród dostępnych na rynku modeli, można wybrać równie takie, które wyposażone są w dodatkowe funkcje (np. pamięć ostatnich ustawień). Zaletą klucza elektronicznego jest wysoka dokładność (od 0,5% do 4%), dzięki czemu wykonywanie nim czynności nie stanowi problemu. Klucz dynamometryczny sprawdzi się doskonale do motocykla i samochodu, a także wymiany kół z alufelgami. Chętnie korzystają z nich zakłady mechaniczne oraz wulkanizacyjne, gdzie wymagana jest wysoka precyzja montażu.

Klucz dynamometryczny łamany

Klucz dynamometryczny łamany składa się ze specjalnego zawiasu, który po przekroczeniu momentu obrotowego łamie się o 20°. To rozwiązanie chroni śruby i nakrętki przed zbyt dużym przekręceniem. Klucz łamany przeznaczony jest m.in. do roweru, ponieważ umożliwia pracę w zakresie od 0 do 25 Nm. Dokręcanie śruby lub nakrętki na „wyczucie” może doprowadzić do ich uszkodzenia, dlatego do kół, samochodu, motocykla i roweru, warto wykorzystać wysoką precyzję kluczy dynamometrycznych.

Jeżeli zastanawiasz się, jak ustawić klucz dynamometryczny, oto podpowiedź:

I – w tabeli producenta sprawdź właściwy moment siły dokręcającej

II – przekręcając rękojeść klucza ustaw dokładny moment siły i zablokuj ją

Sklepy z kluczami dynamometrycznymi

Jeżeli szukasz klucza dynamometrycznego, oto lista sklepów handlowych, w których możesz go kupić:

 • Leroy Merlin
 • OBI
 • Jula
 • Auchan
 • Bricoman
 • Castorama
 • Mrówka
 • Media Expert
 • Bricomarche

Producenci kluczy dynamometrycznych – TOP 15

Sprawdź, który czołowi producenci oferują trwałe klucze dynamometryczne wysokiej jakości:

 • Hazet
 • Knipex
 • Promat
 • Facom
 • Proxxon Industrial
 • Toolcraft
 • Gedore
 • Wera
 • Expro
 • NeoTools
 • Morel
 • Tengtools
 • Hard Head
 • Yato
 • Jonnesway

Szeroki zakres funkcjonalności urządzeń budowlanych

Chcesz wymienić koła w samochodzie?

Poluzował ci się bagażnik w rowerze?

Zastanawiasz się, ile kosztuje klucz dynamometryczny do kół, samochodu, motocykla i roweru?

Klucz dynamometryczny kosztuje od 1000 zł do ponad 4000 zł za profesjonalny model z zakresem pracy od 400 do 2000 Nm, który przeznaczony jest do prac wymagających dokręcenia śruby lub nakrętki z użyciem dużej siły.

Wynajem klucza dynamometrycznego to wyjątkowo ekonomiczne rozwiązanie. Sprawdź ofertę wypożyczalni POWER w Pruszkowie.