Pon.-Pt: 8:00 - 16:00 Sb: 8:00-12:00

Godziny otwarcia

Dopytam mailowo

Wynajem@WynajemSprzetu.waw.pl

+48 502 565 077

Dzwonię Teraz

Niwelator Wypożyczalnia

Niwelator Wypożyczalnia Pruszków

Niwelator służy do pomiarów różnic wysokości terenu, pomiędzy punktami terenowymi. Głównie wykorzystywane przy pracach na ulicy typu brukowanie chodnika, nakładania asfaltu. Można wykorzystać go również podczas prac remontowych (sprawdzanie czy ściany są proste), wykończeniowych (układanie płytek, tapetowanie) oraz dekoracji wnętrz (wieszanie obrazów w jednej prostej linii).

Wypożyczalnia Niwelatorów Pruszków

Do niwelacji potrzebne są 2 osoby, jedna z łatą niwelacyjną oraz druga stojąca z niwelatorem w określonej odległości od mierzonych powierzchni. Niwelator umożliwia precyzyjne wyznaczanie pionu i poziomu.

Wynajem Aeratora Pruszków

Wypożyczalnia POWER znajduje się w Pruszkowie przy ulicy Domaniewskiej 5a. Pruszków położony jest w pobliżu miasta stołecznego Warszawa. W razie pytań, skontaktuj się z nami. Zapraszamy również do odwiedzenia nas osobiście.

Niwelator to specjalistyczny instrument geodezyjny przeznaczony do wyznaczania różnic wysokości pomiędzy punktami terenowymi. Powszechnie używany jest przez geodetów (np. podczas tworzenia map). Podczas prac budowlanych niezastąpiony jest przy budowie mostów lub wypoziomowaniu gruntów. Przyrząd stosowany jest również w trakcie remontów (sprawdzenie czy ściany są proste) lub podczas prac wykończeniowych (np. wieszanie elementów dekoracji wnętrz, zdjęć lub obrazów na jednej prostej linii). Instrument przyda się również do poziomowania podczas tapetowania, układania płytek lub malowania ścian. Niwelator ogrodowy jest niezastąpiony podczas projektowania terenu zielonego wokół domu.

Rodzaje niwelatorów

Rodzaje niwelatorów dzielimy na laserowe i automatyczne (optyczne i cyfrowe). Różnią się między sobą m.in. ilością operatorów potrzebnych do ich obsługi. Od rodzaju przyrządu zależy również budowa niwelatora (np. niwelator laserowy zbudowany jest ze statywu, łaty niwelacyjnej oraz detektora światła laserowego). Jednym z parametrów, który wpływa na dokładność niwelatora jest średnica obiektywu, która decyduje m.in. o zakresie powiększeń narzędzia optycznego.                                                                                                                                   

Niwelatory laserowe

Niwelatory laserowe wyposażone są w laserową płaszczyznę pomiarową. Jego zaletą jest sprawne i szybkie wykonywanie pomiaru.  Doskonale sprawdzi się podczas dużych prac budowlanych (najlepiej w pomieszczeniach), na których regularnie wykonuje się pomiary. Ten rodzaj instrumentu geodezyjnego umożliwia precyzyjne wyznaczanie pionu i poziomu. Statyw, łata niwelacyjna i detektor światła laserowego to elementy, z których zbudowane są niwelatory laserowe. Obsługa niwelatora może odbywać się przy udziale jednej osoby. Atutem tego przyrządu jest szeroki zakres pracy i zasięg, który umożliwia wyznaczanie różnic wysokości pomiędzy punktami w dużych przestrzeniach. Niwelator laserowy z powodzeniem może zastąpić klasyczną poziomicę (np. podczas wieszana obrazów, luster), jak również skontrolować poprawność wykonanych prac przez ekipę budowlaną (np. czy ściany są równe). Można używać ich wewnątrz i na zewnątrz budynków.

Niwelatory automatyczne optyczne

Niwelatory automatyczne optyczne są proste w obsłudze i są jednym z najbardziej popularnych niwelatorów. Do pomiaru wykorzystują system optyczny.  Luneta z soczewkami, poziomica i celownik to elementy, z których składają się niwelatory optyczne. Wybierając ten rodzaj urządzenia pomiarowego należy sprawdzić optykę oraz rodzaj kompensatora. W zależności od wyboru lunety, instrument przeznaczony jest do prac geodezyjnych lub budowlanych (mniejsze lunety). Niwelator automatyczny optyczny świetnie sprawdzi się zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków. Poziomowanie niwelatora ustawionego na stabilnym podłożu jest niezmiernie ważną czynnością. Poziomicę należy ustawić w położeniu środkowym. Umożliwia to dalsze przygotowanie sprzętu do pracy oraz wpływa na dokładność pomiaru. Ten instrument wymaga obsługi dwóch osób. Zadaniem jeden z nich jest trzymanie łaty, a drugiej – stanie przy przyrządzie.

Niwelatory automatyczne cyfrowe

Niwelatory automatyczne cyfrowe (kodowe) do pomiaru wykorzystują metodę optoelektroniczną. Stosowane są zarówno w pracach geodezyjnych, jak i budownictwie. Na wykonywanie odczytów i dokładność pomiaru mają wpływ warunki zewnętrzne (np. silny wiatr powodujący drgania kompensatora), oddziaływanie wewnętrzne i zewnętrzne (np. jakość oświetlenia). Niektóre modele niwelatorów cyfrowych dostępnych na rynku umożliwiają podłączenie do komputera oraz eksport danych. Jest to możliwe dzięki wbudowanej pamięci. Dzięki automatyzacji, pomiar niwelatorów cyfrowych jest bardziej dokładny, a możliwość błędu wyeliminowana do minimum.  Niwelatory kodowe posiadają dokładną optykę, za sprawą której mamy gwarancję wykonania precyzyjnych pomiarów.

Sklepy z niwelatorami

Szukasz precyzyjnego przyrządu do wyznaczania różnić wysokości pomiędzy punktami? Oto lista sklepów handlowych, w których kupisz niwelatory:

 • Castorama
 • OBI
 • Jula
 • Mrówka
 • Leroy Merlin
 • Bricoman
 • Media Expert
 • Bricomarche
 • RTV Euro AGD

Producenci niwelatorów

Sprawdź czołowych producentów instrumentów geodezyjnych przeznaczonych do pomiarów geodezyjnych i budowlanych:

 • Stanley
 • Topcon
 • Leica
 • Hilei
 • Bosch
 • Geo Fennel
 • Lamigo
 • Dewalt
 • Nivel
 • Webhiddenbrand
 • PRO
 • Spectra Precision

Szeroki zakres funkcjonalności urządzeń budowlanych

Jesteś w trakcie budowy? Chcesz sprawdzić czy ściany są równe?

Jeżeli zastanawiasz się, ile kosztują niwelatory, oto odpowiedź:

Niwelator kosztuje od 3000 zł do ponad 14 000 zł za instrument z dodatkowymi funkcjami pomiarowymi (np. spadków cyfrowych, automatycznej kalibracji), umożliwiający pracę w pozycji pionowej i poziomej, z samopoziomującą wiązką laserową.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą wypożyczalni POWER.