Pon.-Pt: 8:00 - 16:00 Sb: 8:00-12:00

Godziny otwarcia

Dopytam mailowo

Wynajem@WynajemSprzetu.waw.pl

+48 502 565 077

Dzwonię Teraz

Technika diamentowa do betonu

Technika diamentowa do betonu jest najczęściej wykorzystywana w branży budowlanej. Jest to bezudarowa metoda, która zapewnia minimalne wibracje podczas pracy. Brak drgań zmniejsza ryzyko powstania odprysków i pęknięć. Wiercenie diamentowe stosuje się również w konstrukcjach pod przewody wodno-kanalizacyjne, rurociągi.

Technika diamentowa – co to jest?

Technika diamentowa wykorzystuje pracę wiertła obrotowego. W celu precyzyjnego wykonania otworów mocuje się wiertło diamentowe. Wiertło diamentowe jest twarde, dzięki czemu możliwe jest wiercenie otworów w różnych materiałach (betonie, metalu, szkle). Praca wiertarką diamentową jest wolna od zanieczyszczeń (kurzu, pyłu).  Zapewnia bezudarowe wiercenie otworów.

Technika diamentowa ma wiele zalet:

 • Pozwala na bezpyłowe wiercenie otworów
 • Generuje niski poziom hałasu
 • Zapewnia precyzyjne wiercenie otworów
 • Brak drgań

Wiertło diamentowe

Ze względu na przeznaczenie wyróżniamy wiertła do betonu, metalu i drewna. Wiertła do betonu znajdą zastosowanie w pracach remontowych i wykończeniowych. Wiertła do metalu (wiertła HSS) sprawdzają w wierceniu otworów w twardych tworzywach sztucznych lub żelazie. Wiercenie otworów za pomocą wierteł do drewna zapewnia wykonanie otworów bez wyszczerbień.

Wiertło diamentowe jest niezwykle precyzyjne. Bezudarowe wiercenie otworów techniką diamentową można stosować prawie na każdym materiale. Wiertnica diamentowa umożliwia cięcie szkła, metalu, betonu, asfaltu, płytek, kamienia, marmuru, porcelany. Wiertła diamentowe występują w różnych rozmiarach. Mogą być wykorzystywane przez jubilerów i zegarmistrzów. Usługi realizowane techniką diamentową zapewniają gładkie otwory o gładkich krawędziach. Wiertło diamentowe gwarantuje, że finalny efekt będzie pozbawiony rys i pęknięć.

Cięcie żelbetu

Cięcie diamentowe wykorzystuje się podczas budowy, remontu lub prac rozbiórkowych. Na rynku dostępna jest bogata oferta tarcz diamentowych do cięcia. Wybór odpowiedniej tarczy umożliwia pracę z betonem uzbrojonym stalowymi prętami. Tarcze diamentowe zapewniają dokładne cięcie żelbetu.

Metody cięcia diamentem

Wyróżniamy dwie metody cięcia diamentem: na sucho i na mokro. Usługi cięcia w betonie techniką na mokro wykorzystują wodę jako chłodziwo. Użycie wody zapobiega nadmiernemu nagrzewaniu się tarczy. Cięcie żelbetu tą metodą zapewnia bezpyłową pracę. Wiertła diamentowe są wyżłobione, dlatego umożliwiają przepływ wody.

Taśmy węglowe

Taśmy węglowe są niezwykle mocne i wytrzymałe. Stosuje się je do wzmacniania konstrukcji betonowych. Taśmy z włókna węglowego są wytrzymałe na rozciąganie, lekkie i łatwe w montażu. Mają zastosowanie przy wzmacnianiu konstrukcji betonowych na mostach, w tunelach, podwieszanych konstrukcjach. Usługi montażu taśm węglowych dotyczą również naprawy konstrukcji żelbetowych, stalowych.

Bezpieczeństwo

W trosce o bezpieczeństwo podczas cięcia warto zaopatrzyć się w odzież ochronną (rękawiczki, ochronniki słuchu i wzroku, kalosze). Jeżeli zlecasz firmie usługi związane z wierceniem lub cięciem diamentowym, nie musisz martwić się o odzież ochronną.

Zalety wiercenia diamentowego

Wiercenie diamentowe jest precyzyjne, dlatego istnieje grupa wykonawców, która chętnie korzysta z tej metody podczas pracy z różnymi materiałami, nie tylko betonem.

Zalety wiercenia diamentowego:

 • Niewielka ilość pyłu
 • Niski poziom hałasu w porównaniu do innych metod
 • Sprawdza się w otwartych i zamkniętych pomieszczeniach
 • Może być stosowana pod wodą
 • Bezudarowe wiercenie zmniejszające ryzyko pęknięć i odprysków
 • Wiertła mogą wytrzymać nacisk dużej siły
 • Umożliwia przewiercenie się przez każdy rodzaj materiału

Usługi wiercenia techniką diamentową

Jeżeli szukasz wysokiej jakości usługi wiercenia diamentowego na terenie miasta Warszawa, skontaktuj się z nami! Profesjonalny zespół podzieli się wiedzą i doświadczeniem.

Bezudarowe wiercenie otworów Warszawa

Wiercenie otworów techniką diamentową wymaga wiedzy, umiejętności i doświadczenia. Realizacje zamówień na terenie miast takich jak: Warszawa, Grodzisk Mazowiecki, Błonie, Wrocław, Białystok i inne miasta.

Wiercenie techniką diamentową Warszawa

Specjalistyczne usługi wiercenia techniką diamentową. Aby uzyskać więcej szczegółowych informacji, skontaktuj się z naszym profesjonalnym zespołem. Przyjmujemy zlecenia na terenie całej Polski.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *