Pon.-Pt: 8:00 - 16:00 Sb: 8:00-12:00

Godziny otwarcia

Dopytam mailowo

Wynajem@WynajemSprzetu.waw.pl

+48 502 565 077

Dzwonię Teraz

Bruzdownica Wynajem Warszawa

Wypożyczalnia Bruzdownic Pruszków

Bruzdownica z wyglądu przypomina większego „diaksa” lecz ma zupełnie inne zastosowanie. To elektronarzędzie robi wgłębienie w murach, ścianach, i nie tylko aby poprowadzić tamtędy rury i kable. Ma ona także dodatkowe zabezpieczenie ostrzy. Znajdzie zastosowanie w pracach z instalacjami hydraulicznymi, elektrycznymi, gazowymi.

Bruzdownica Wypożyczalnia Warszawa Pruszków

Podczas używania bruzdownicy powstaje duża ilość pyłu dzięki naszej „blaszce” ochronnej nie dostaje się ona do oczu. Aby działał nasz anty pyłowy system potrzebujemy podłączyć do niej jeszcze odkurzacz z małą okrągłą końcówką. Odkurzacz zapobiega unoszącemu się pyłowi, podnosząc jednocześnie komfort i efektywność pracy.

Wypożyczalnia Bruzdownic Pruszków

Zapraszamy do odwiedzenia naszej wypożyczalni POWER w celu zapoznania się ze szczegółową oferta.

Bruzdownica

Bruzdownica to wyjątkowe elektronarzędzie służące do wykonywania kanałów (bruzd) w betonie lub kamieniu. W powstałych bruzdach (kanałach) chowa się różnego rodzaju kable lub rury, które ze względów bezpieczeństwa nie powinny być umieszczone na zewnątrz. Urządzenie doskonale sprawdzi się w pracach związanych z instalacjami gazowymi, elektrycznymi oraz hydraulicznymi. Bruzdownica zbudowana jest z silnika, uchwytów oraz tarczy diamentowej. Moc oraz prędkość obrotu to parametry, na które należy zwrócić uwagę przed wyborem bruzdownicy. Urządzenia o mocy poniżej 900 W znajdą zastosowanie
w wykonywaniu płytkich kanałów w glazurze. Bruzdownica o mocy od 900 do 1500 W jest na tyle poręczna, że poradzi sobie z bruzdowaniem w trudno dostępnych miejscach. Przy jej użyciu można wykonywać głębokie bruzdy w betonie. Ciężkie urządzenia o mocy powyżej 2000 W poradzą sobie z wykonaniem głębokich kanałów w każdym materiale. Istnieje możliwość doposażenia bruzdownicy w dodatkowy sprzęt. Warto zaopatrzyć przecinarkę
w adapter do odkurzacza, który umożliwia podłączenie rury, która zasysa powstały podczas pracy pył. Specjalna osłona tarcz znacznie podnosi poczucie bezpieczeństwa użytkownika, minimalizując jednocześnie ryzyko dotknięcia przez niego ruchomej tarczy.

Rodzaje bruzdownic

Rodzaje bruzdownic możemy podzielić ze względu na sposób zasilania na elektryczne i akumulatorowe. Przecinarka diamentowa ma wiele zastosowań: bruzdownica do kabli, styropianu, drewna lub betonu. Oba rodzaje bruzdownic wykonują kanały w każdym z tych materiałów, umożliwiając schowanie kabli instalacji elektrycznej, hydraulicznej, gazowej. System chłodzący, w który wyposażone są przecinarki do betonu, chroni silnik urządzenia przed przegrzaniem lub uszkodzeniem podczas wykonywania długich cykli pracy. W przecinarkach diamentowych tarcze należy dostosować do materiału poddanego obróbce. Dodatkowo bruzdownice na frezy umożliwiają wykonywanie kanałów w blokach cementowych lub cegłach dziurawkach.

Bruzdownice elektryczne

Bruzdownice elektryczne są bardzo popularne wśród profesjonalistów. Narzędzie wycina wgłębienia zarówno w prostych, jak i krzywych powierzchniach (posadzki, ściany działowe). W wykonanych bruzdach umieszcza się różnego rodzaju kable (np. instalacji telefonicznych) lub rury (np. instalacje kanalizacyjne lub grzewcze). Narzędzia zasilane elektrycznie charakteryzują się możliwością pracy ciągłej. Ich praca jest możliwa dzięki podłączeniu do elektrycznego źródła zasilania. W przypadku trudno dostępnych miejsc, oddalonych od gniazda sieciowego, warto zaopatrzyć się w dodatkowe przedłużacze. Bruzdownice elektryczne do betonu mają możliwość (w większości modeli) podłączenia odkurzacza, który skutecznie pozbędzie się pyłu powstałego w wyniku pracy.

Bruzdownice akumulatorowe

Bruzdownice akumulatorowe sprawdzą się w miejscach, gdzie dostęp do gniazda sieciowego jest utrudniony (np. nieuzbrojone działki budowlane). Ich praca ograniczona jest pojemnością akumulatora. W większości modeli przecinarka posiada dodatkowy akumulator, który znacząco wydłuża ciągłość pracy bez zbędnych przerw na ładowanie baterii. Bruzdownice akumulatorowe zapewniają odpowiednią moc potrzebną do wykonania bruzd w betonie lub kamieniu. Wybrane modele wyposażone są w specjalne sprzęgło, które w przypadku niespodziewanego zablokowania tarczy redukuje efekt odbicia. Bruzdownice z odkurzaczem dodatkowo zapobiegają unoszącemu się pyłowi podczas wykonywanej pracy.

Sklepy, w których kupisz bruzdownice

Szukasz przecinarki diamentowej? Oto lista sklepów handlowych, w których kupisz bruzdownice do betonu:

 • Castorama
 • Jula
 • Leroy Merlin
 • Mrówka
 • Bricoman
 • OBI
 • Bricomarche

Producenci bruzdownic – TOP 15

Sprawdź, którzy popularni producenci oferują wysokiej klasy, niezawodne bruzdownice:

 • Graphite
 • Makita
 • Metabo
 • Kraft
 • Rubi
 • Flex
 • Erbauer
 • Bosch
 • AEG
 • Tryton
 • Sparky
 • Meec Tools
 • Einhell
 • Hilti
 • Enar

Szeroki zakres funkcjonalności urządzeń budowlanych

Interesuje cię bruzdownica do betonu, styropianu, drewna lub kabli?

Jeżeli zastanawiasz się, ile kosztuje niezawodna przecinarka, która poradzi sobie z wykonaniem bruzd w każdym materiale, oto odpowiedź:

Bruzdownica kosztuje od 1800 zł do ponad 6000 zł za urządzenie o mocnym silniku umożliwiające wykonywanie pracy ciągłej, dzięki któremu można wykonywać bruzdy pionowe i poziome w różnego rodzaju materiałach (cegle, gipsie, betonie, bloczkach wapiennych).