Pon.-Pt: 8:00 - 16:00 Sb: 8:00-12:00

Godziny otwarcia

Dopytam mailowo

Wynajem@WynajemSprzetu.waw.pl

+48 502 565 077

Dzwonię Teraz

Wypożyczenie lawety Warszawa

Wynajem Lawety Pruszków

Laweta służy do transportowania niesprawnych pojazdów. Może być wyposażona dodatkowo we wciągarkę, za pomocą której mamy możliwość wciągać oraz ustawić w bezpiecznych sposób niesprawne auta na lawecie.

Lawety Samochodowe Wypożyczalnia Warszawa Pruszków

Najczęściej spotykane lawety to:

  • Pojedyncza – Posiada ona tylko jedno piętro na samochody
  • Piętrowa – Posiada co najmniej dwa pięterka na ułożenie aut

Na lawecie dodatkowo można przewozić sprzęt budowlany, ciężkie materiały, łodzie, maszyny, przyczepy campingowe a nawet maszyny rolnicze.

Wynajem Lawety Warszawa

Wypożyczalnia POWER mieści się w Pruszkowie przy ulicy Domaniewskiej 5a. Pruszków leży w pobliżu miast takich jak Warszawa, Pruszków, Brwinów. Zapraszamy do odwiedzenia nas.

Lawety w ofercie wypożyczalni POWER Wynajem

Lawety służą do transportu pojazdów. Posiadając prawo jazdy kategorii B, dopuszczalna masa całkowita (DMC) zestawu (samochód i przyczepa-laweta) nie mogą przekroczyć 3,5 t.  Dodatkowo masa lawety wraz z transportowanym pojazdem nie może być większa niż samochodu ciągnącego. Lawety doskonale sprawdzają się zarówno do przewozu uszkodzonego, jak i zabytkowego oraz świeżo sprowadzonego do Polski samochodu bez ważnego przeglądu technicznego. Poruszając się z auto-lawetą kierowcę obowiązują ograniczenia prędkości do 70 km/h na drogach jednojezdniowych oraz 80 km/h – na drogach dwujezdniowych, ekspresowych oraz autostradach. Lawety samochodowe z płaską platformą są najczęściej wybierane wśród kierowców. Wyróżniamy lawety pojedyncze (do przewozu jednego samochodu) oraz podwójne (do transportu dwóch samochodów jednocześnie). Lawety podwójne występują w wersjach dwu- oraz trzyosiowych. Laweta trzyosiowa jest mniej zwrotna niż jej dwuosiowy odpowiednik.

Wypożyczenie lawety blisko Warszawy

Wypożyczenie lawety jest doskonałym rozwiązaniem podczas nagłej awarii samochodu. Wynajem tego rodzaju pojazdu do transportu auta jest zdecydowanie tańszym rozwiązaniem niż korzystanie z usług Pomocy Drogowej. Wypożyczenie lawety wymaga wpłacenia kaucji za wynajem. Jest ona zwracana, jeżeli jej stan techniczny oraz wizualny jest taki sam, jak w momencie wypożyczenia. Wypożyczenie lawety podwójnej jest praktykowane przez firmy transportowe jako skuteczne i ekonomiczne rozwiązanie. Dodatkowo stali klienci mogą liczyć na zniżki. Lawety samochodowe wykonane są z wytrzymałej konstrukcji, o różnych długościach i szerokościach. Standardowo wyposażone są w specjalne najazdy ułatwiające załadunek i rozładunek samochodu oraz mocowania pasów. Przyczepa do transportowania aut ma szerokie zastosowanie: holowanie samochodów niesprawnych technicznie lub po wypadku, przewóz aut niezarejestrowanych oraz zabytkowych. Wypożyczenie lawety przyda się również podczas przeprowadzki lub prac remontowo-budowlanych jako środek transportu mebli lub sprzętu AGD.

Wynajem lawety blisko Pruszkowa

Wynajem lawety może posłużyć do przewozu samochodów osobowych, dostawczych, motocykli lub quadów. Problemy techniczne z samochodem, transport niezarejestrowanego pojazdu to tylko kilka powodów, dla których warto wypożyczyć lawetę. Laweta samochodowa może być używana nie tylko do holowania pojazdów, ale również do przewożenia dużych i ciężkich gabarytów (np. podczas remontu). Wynajem lawety doskonale sprawdzi się również podczas przeprowadzki, umożliwiając transport drugiego samochodu. Przed wypożyczeniem warto dokładnie sprawdzić stan techniczny (w tym oświetlenie) oraz wizualny lawety (wgniecenia, rysy). Lawety samochodowe posiadają stalowe lub aluminiowe, wytrzymałe najazdy, które umożliwiają sprawne umieszczenie pojazdu na platformie. Większość wypożyczalni stosuje kryterium wiekowe. Wynajem lawety w większości przypadków możliwy jest dla osób, które ukończyły 21 rok życia. Najczęściej wypożyczalnie nie zezwalają na wyjazd poza obszar RP.

Sprawdź koszt wypożyczenia lawety w POWER Wynajem

Koszt wypożyczenia uzależniony jest od rodzaju lawety oraz długości okresu wynajmu. Aby wypożyczyć lawetę, samochód musi być wyposażony w hak. Zakup lawety samochodowej będzie opłacalny, jeżeli będzie regularnie używana. W większości przypadków korzysta się z niej sporadycznie, dlatego najbardziej ekonomicznym rozwiązaniem będzie wynajem. Koszt wypożyczenia lawety waha się od  70 zł/doba do ponad 130 zł/doba za platformę powyżej 8 m długości ładunkowej. Do ceny należy doliczyć kaucję. Zwracając lawetę  w nienaruszonym stanie, kaucja zostaje zwrócona za pokwitowaniem. Koszt wypożyczenia lawety może być wyższy w weekendy oraz święta. Na najemcy spoczywa również obowiązek pokrycia kosztów zwązanych z ewentualnym uszkodzeniem przyczepy do przewozu samochodów.

Ile kosztuje wynajem lawety w Warszawie?

Wynajem lawety to najlepsze rozwiązanie w przypadku stłuczki lub problemów technicznych z samochodem. W Warszawie czy Pruszkowie cena za wynajem lawety może się minimalnie od siebie różnić.  

Sprawdź, ile kosztuje wynajem lawety w Warszawie!

Wynajem lawety w Warszawie kosztuje od 120 zł/doba do 180 zł/doba za przyczepę dwu- lub trzyosiową z większymi możliwościami załadunkowymi oraz długością najazdu powyżej 8 m. Kaucja zwrotna wynosi od 500 do 1000 zł.