Pon.-Pt: 8:00 - 16:00 Sb: 8:00-12:00

Godziny otwarcia

Dopytam mailowo

Wynajem@WynajemSprzetu.waw.pl

+48 502 565 077

Dzwonię Teraz

Listwa Wibracyjna Wypożyczalnia

Wynajem Listwa Wibracyjna Warszawa

Listwa wibracyjna przydatna jest podczas wyrównywania, zagęszczania lub wygładzania powierzchni betonu. Wyposażona jest w mechanizm sterowania, który jest prosty i łatwy w obsłudze. Urządzenie doskonale sprawdzi się podczas prac budowlanych. Dzięki niemu, niwelowane są pęcherzyki powietrza pojawiające się w strukturze świeżo wylanego betonu. To sprawia, że beton staje się bardziej wytrzymały na obciążenia.

Wypożyczalnia Listw Wibracyjnych Pruszków

Specjalny napęd wprawia urządzenie w wibracje, dzięki czemu wierzchnia warstwa betonu zostaje wygładzona i wyrównana. Listwy wibracyjne doskonale sprawdzą się zarówna na zewnątrz, jak i wewnątrz budynku.

Wynajem Listwy Wibracyjnej Pruszków

Wypożyczalnia POWER znajduje się w Pruszkowie przy ulicy Domaniewskiej 5a. Zapraszamy do kontaktu i odwiedzania nas.

Listwa wibracyjna

Listwa wibracyjna to niezbędne narzędzie podczas prac budowlanych. Jej głównym zadaniem jest wyrównanie, zagęszczanie i wygładzanie powierzchni betonu lub gipsu na ścianach. Łaty doskonale sprawdzą się na małych i średnich betonowych posadzkach. Ich atutem jest łatwa i prosta obsługa. Urządzenie wyposażone jest w mechanizm sterowania i specjalny napęd, który wprawia je w wibracje. Listwa wygładzająca do betonu niweluje pęcherzyki powietrza, które pojawiają się w strukturze świeżo wylanego betonu. Dzięki zastosowaniu łaty wibracyjnej wzrasta wytrzymałość betonu na obciążenia różnego rodzaju.

Rodzaje listw wibracyjnych 

Rodzaje listw wibracyjnych ze względu na sposób zasilania dzielimy na spalinowe i elektryczne. W sprzedaży dostępna jest również listwa wibracyjna ręczna. Działa za sprawą dużej siły pracy własnych mięśni. To rozwiązanie nie zawsze spełnia oczekiwania, a jest na pewno pracochłonne i wyczerpujące. Sprawdzi się na bardzo małych powierzchniach. W tej sytuacji idealnym rozwiązaniem są łaty wibracyjne do betonu spalinowe lub elektryczne. Do profesjonalnych zadań wykorzystywane są listwy modułowe, które idealnie sprawdzą się do dużych powierzchni betonów (np. pasy startowe, nawierzchnie mostów), zapewniając efekt głębokiej wibracji. Listwa wibracyjna tzw. „samoróbka” to rozwiązanie, z którego korzystają pojedyncze osoby. Nic jednak nie zastąpi profesjonalnej łaty wibracyjnej do betonu.

Listwa wibracyjna spalinowa

Listwa wibracyjna spalinowa charakteryzuje się wysoką mocą i brakiem okablowania, co znacznie ułatwia manewrowanie urządzeniem. W dużej mierze, listwy modułowe wykorzystują zasilanie spalinowe. Listwa modułowa pozwala na wykonanie posadzki nawet o szerokości 15 m. Urządzenie przeznaczone jest to prac budowlanych odbywających się na zewnątrz. Listwa wibracyjna spalinowa do betonu może być użyta wewnątrz pomieszczenia pod warunkiem właściwej wentylacji powietrza. Jest to spowodowane emisją spalin do środowiska. Podczas wykonywania zadań, warto zaopatrzyć się w słuchawki ochronne – urządzenia napędzane spalinowo generują wyższy poziom hałasu niż spalinowe. Łaty do betonu mogą być wyposażone w dodatkowe akcesoria (np. podpory z rolkami). Należy pamiętać o regularnej konserwacji i serwisowaniu urządzeń zasilanych spalinowo.

Listwa wibracyjna elektryczna

Listwa wibracyjna elektryczna to doskonałe rozwiązanie w sytuacji, kiedy zależy nam na wygładzeniu wierzchniej warstwy betonu wewnątrz pomieszczenia. Ten rodzaj zasilania nie wymaga specjalnej wentylacji powietrza. Jest to spowodowane brakiem emisji spalin do środowiska. Podczas manewrowania należy zwrócić uwagę na kabel, który czasami może zaplątać się między nogami. Należy pamiętać, że listwa wibracyjna elektryczna ma ograniczony zasięg pracy spowodowany długością okablowania. Wymaga również dostępu do gniazda sieciowego. Rozwiązaniem jest zaopatrzenie się w dodatkowy przedłużacz. Listwa elektryczna do betonu nie generuje wysokiego hałasu, dzięki czemu wpływa na wysoki komfort pracy operatora.

Sklepy z listwami wibracyjnymi

Dowiedź się, które sieci sklepów handlowych posiadają w ofercie łaty do betonu:

 • Leroy Merlin
 • Castorama
 • OBI
 • Mrówka
 • Jula
 • Bricoman

Producenci listwy wibracyjnej

Szukasz renomowanych producentów listwy do wygładzania betonu? Oto oni:

  • Husqvarna
  • Altrad
  • Mimal
  • Wacker
  • Enar
  • Kreber
  • Belle

Szeroki zakres funkcjonalności urządzeń budowlanych

Jesteś w trakcie prac budowlanych?

Szukasz urządzenia do wygładzania i zagęszczania betonu?

Sprawdź, ile kosztuje łata wibracyjna.

Listwa wibracyjna kosztuje od 3000 zł do ponad 14 000 zł za model z listwami aluminiowymi, napędem ze sprzęgłem odśrodkowym, wyposażonym w mocny silnik spalinowy oraz uchwyt zapobiegający przenoszeniu wibracji na ręce operatora.

Wypożyczalnia POWER oferuje wynajem łat wibracyjnych do betonu. W celu zapoznania się ofertą, skontaktuj się z nami.