Pon.-Pt: 8:00 - 16:00 Sb: 8:00-12:00

Godziny otwarcia

Dopytam mailowo

Wynajem@WynajemSprzetu.waw.pl

+48 502 565 077

Dzwonię Teraz

Hebel Elektryczny Wypożyczalnia

Wynajem Hebel Elektryczny Warszawa

Hebel elektryczny to narzędzie, którego głównym zadaniem jest obróbka drewna. Pomaga uzyskać gładką powierzchnię, dzięki pozbyciu się brzydkich zadziorów w drewnie i materiałach drewnopodobnych. Najczęściej stosuje się go do strugania, wręgowania, fazowania oraz skracania. Urządzenie doskonale sprawdzi się podczas renowacji drewnianej stolarki okiennej, wykańczania elementów dekoracyjnych z drewna, w pracach ciesielskich, a także przez szkutników, wykonujących od podstaw jachty żaglowe lub motorowe.

Wypożyczalnia Heblów Elektrycznych Pruszków

Wszystkie rodzaje heblów elektrycznych wyposażone są w noże strugarskie zamontowane na bębnie. Wyróżniamy noże strugarskie jednoostrzowe, dwuostrzowe lub czteroostrzowe. Urządzenie można wyposażyć w dodatkowe akcesoria podnoszące komfort użytkowania. Ciekawym i praktycznym rozwiązaniem jest adapter do odsysania wiórków, który można podłączyć do odkurzacza.

Wynajem Hebla Elektrycznego Pruszków

Wypożyczalnia POWER znajduje się w Pruszkowie przy ulicy Domaniewskiej 5a. Zapraszamy do odwiedzenia nas. Pruszków zlokalizowany jest w pobliżu Warszawy.

Hebel elektryczny

Hebel elektryczny to elektronarzędzie przeznaczone do obróbki drewna. Strug do drewna umożliwia pozbycie się brzydkich zadziorów, uzyskując gładką powierzchnię drewna bez ubytków. Urządzenie wyposażone jest w noże strugarskie zamontowane na wale. Na rynku dostępne są modele jedno-, dwu- lub czteroostrzowe. Wyróżniamy struganie poprzeczne (obróbka drewna odbywa się ukośnie w kierunku posuwu) i wzdłużne (obróbka drewna odbywa się prostopadle do kierunku posuwu). Strug elektryczny służy do strugania (wygładzanie drewnianych powierzchni), wręgowania (wykonywanie wgłębień), fazowania lub skracania. Stosowany jest w warunkach domowych przez pasjonatów majsterkowania oraz w zakładach zajmujących się profesjonalną obróbką drewna. Hebel elektryczny można wykorzystać również podczas wykańczania elementów dekoracyjnych z drewna. Urządzenie doskonale sprawdzi się podczas wykonywania prac ciesielskich, w warsztatach stolarskich, przy produkcji i renowacji drewnianej stolarki okiennej lub przez szkutników.

Rodzaje hebli elektrycznych

Rodzaje hebli podzielić można na elektryczne oraz akumulatorowe. Grubościówka to potoczna nazwa strugarki do drewna. Strugarka doskonale sprawdzi się przy produkcji mebli (np. skracanie blatów). Drewno można poddać obróbce nie tylko strugania, ale również szlifowania i cięcia.

Jeżeli zastanawiasz się, na co zwrócić uwagę przy wyborze hebla elektrycznego,
 oto odpowiedź:

Maksymalna głębokość strugania, moc urządzenia, liczba obrotów głowicy na minutę, szerokość głowicy to parametry, na które należy zwrócić uwagę wybierając hebel elektryczny. Heblarka o większej mocy umożliwia efektywną obróbkę twardych materiałów. Urządzenia o dużej prędkości wpływają na dokładność strugania drewna, natomiast im węższa głowica elektronarzędzia, tym łatwiej pracować nim w miejscach wąskich i trudno dostępnych. W pozostałych przypadkach wybiera się strug do drewna o szerokiej głowicy. Hebel elektryczny można wyposażyć w dodatkowy osprzęt. Stopka parkująca stanowi świetną ochronę ostrza przed stępieniem, a materiał przed uszkodzeniem. Heblarka grubościówka może być podłączona do odkurzacza przy pomocy adaptera do odsysania wiórków. Zaletą adaptera jest podniesienie komfortu pracy operatora (brak pyłu i kurzu), a także zapewnienie czystości pracy. Heblarka ręczna dostępna na rynku przeznaczona jest do obróbki już obstruganego drewna (strug gładzik), do wyrównywania powierzchni np. przed bejcowaniem (strug zgładzik) lub do zaokrąglania cięć (strug zdzierak). Wyróżniamy jeszcze strug do drewna ręczny: żłobnik (struganie dłuższych rowków) oraz spust (przeznaczony do wyrównywani długich krawędzi).

Hebel elektryczny

Hebel elektryczny wymaga podłączenia do elektrycznego źródła zasilania. Wyposażony jest w jedno, dwa lub cztery ostrza, które zamontowane są na bębnie. Heble jednoostrzowe zapewniają lepsze efekty strugania, a efekt tzw. bicia jest całkowicie zniwelowany. Kolejną zaletą struga do drewna z jednym ostrzem jest tańsza eksploatacja oraz kalibracja. W przypadku uszkodzenia (np. podczas trafienia na gwóźdź) należy wymienić tylko jedno ostrze, a nie kilka. Obróbka drewna w tego rodzaju urządzeniu uzależniona jest od prędkości obrotowej wałka sterującego. Strug elektryczny o dużej liczbie obrotów głowicy na minutę przeznaczony jest to obróbki twardego drewna. Ważne, aby hebel elektryczny posiadał blokadę przypadkowego włączenia. Jest to niezwykle ważny element wpływający na bezpieczeństwo użytkownika. Dodatkowo, strug elektryczny z podstawą jest niezastąpiony podczas obróbki drewna (schodkowanie, struganie, felcowanie). Ponadto, zapewnia wysoką precyzję strugania.

Hebel akumulatorowy

Hebel akumulatorowy to bezprzewodowe elektronarzędzie, którego źródłem zasilania jest akumulator. Jest to idealne rozwiązanie w przypadku braku dostępu do gniazda sieciowego. Długość pracy hebla uzależniona jest od pojemności akumulatora. Dodatkowy akumulator wydłuży nieprzerwany czas pracy. Modele renomowanych producentów strugarek akumulatorowych posiadają cyfrowy wskaźnik naładowania akumulatora. Zaletą tego rodzaju zasilania jest brak okablowania, dzięki czemu nie ma ryzyka przecięcia kabla podczas strugania. Hebel akumulatorowy, podobnie jak elektryczny ma możliwość podłączenia odkurzacza przy pomocy adaptera do odsysania wiórów. Oba rodzaje heblarek nie emitują szkodliwych spalin do środowiska.

Sklepy, w których kupisz heble elektryczne

Zapoznaj się z listą sklepów handlowych, w których kupisz strug do drewna:

  • OBI
  • Castorama
  • Jula
  • Leroy Merlin
  • Bricomarche
  • Mrówka
  • Bricoman
  • Media Expert

Producenci hebli elektrycznych – TOP 15

Chcesz poznać czołowych producentów hebli do drewna? Oto oni:

  • Bosch
  • Metabo
  • Graphite
  • DeWalt
  • Black&Decker
  • Stanley
  • Ryobi
  • Hecht
  • Makita
  • Rebir
  • Dedra
  • Verto
  • Hikoki
  • Yato
  • Einhell

Szeroki zakres funkcjonalności urządzeń budowlanych

Szukasz urządzenia do strugania, skracania, wręgowania oraz fazowania?

Zastanawiasz się, jaka jest cena heblarki do drewna?

Sprawdź, ile kosztuje wytrzymały, wysokiej klasy hebel elektryczny, który sprosta wszystkim zadaniom.

Hebel elektryczny kosztuje od 2000 zł do ponad 15000 zł za strugarkę z ochroną przed przeciążeniami, podporą chroniącą noże, posiadającą specjalnie powiększone otwory zapobiegające zapychaniu się urządzenia wiórami.

Wynajem hebla elektrycznego w wypożyczalni POWER w Pruszkowie koło Warszawy, dostępny jest od ręki.