Pon.-Pt: 8:00 - 16:00 Sb: 8:00-12:00

Godziny otwarcia

Dopytam mailowo

Wynajem@WynajemSprzetu.waw.pl

+48 502 565 077

Dzwonię Teraz

Wytwornica dymu Wynajem

Wynajem wytwornicy dymu w Warszawie i okolicach

Wypożyczalnia wytwornicy dymu ciężkiego oraz lekkiego pozwala na uzyskanie wspaniałego efektu zadymienia. Zarówno na imprezy firmowe, wesela, a nawet urodziny czy imprezy okolicznościowe. 

Oferujemy Wynajem wytwornicy dymu na imprezy i przyjęcia

Chcesz stworzyć wyjątkową atmosferę na imprezie, przyjęciu, weselu lub spotkaniu towarzyskim? Wypożyczalnia POWER oferuje wytwornice dymu, które świetnie sprawdzą się w parkach rozrywki, klubach nocnych, podczas eventów, koncertów, zwiększając efekt wyglądu oświetlenia estradowego.

Wypożyczalnia wytwornicy dymu w Warszawie 

Wypożyczalnia POWER znajduje się przy ulicy Domaniewskiej 5a w Pruszkowie. Mieścimy się w pobliżu miast takich jak Warszawa, Piastów, Brwinów, Grodzisk Mazowiecki, Błonie. Zapraszamy do odwiedzenia nas osobiście.

 

Wypożyczalnia Wytwornica Dymu w Warszawie

Wytwornica dymu to urządzenie, które pod wysokim ciśnieniem wyrzuca dużą ilość dymu i rozprasza go w pomieszczeniu. Automaty do dymu doskonale sprawdzą się wszędzie tam, gdzie chcemy stworzyć wyjątkową atmosferę. Charakteryzuje je prosta konstrukcja. Zbudowane są ze zbiornika, który uzupełnia się specjalnym płynem do dymu, pompkę, grzałkę oraz dyszę. W zależności od wybranego modelu, dymarka może być sterowana
za pomocą pilota lub przez sygnał DMX.

Wytwornica dymu – zastosowanie:

 • parki rozrywki
 • spektakle teatralne
 • koncerty
 • straż pożarna (szkolenia w zakresie bezpieczeństwa pożarowego)
 • seanse filmowe na świeżym powietrzu
 • imprezy tematyczne np. Halloween
 • kluby nocne, dyskoteki
 • produkcje sceniczne
 • eventy
 • firmy budowlane
 • plany filmowe
 • zwiększenie efektów wyglądu oświetlenia estradowego
 • wesela

Na rynku dostępne są modele maszyn do wytwarzania dymu, które mogą być bezpieczne używane w zamkniętym pomieszczeniu. Niektóre dymiarki zasilane są akumulatorem, które charakteryzują się mniejszą mocą. Mogą być używane wszędzie tam, gdzie dostęp do elektrycznego źródła zasilania jest utrudniony.

Rodzaje wytwornic dymu

Rodzaje wytwornic dymu ze względu na poziom zadymienia dzielimy na: wytwornice mgły, wytwornice ciężkiego i lekkiego dymu.

Jak działa wytwornica do dymu?

Zasada działania maszyny wytwarzającej dym jest bardzo prosta. Zbiornik należy uzupełnić specjalnym płynem przeznaczonym do tego typu urządzenia. W zależności od stopnia gęstości dymu, na którym nam zależy, wybieramy gęstszy lub rzadszy płyn. W następnej kolejności należy podłączyć urządzenie do elektrycznego źródła zasilania i poczekać aż grzałka się nagrzeje. Początek zadymiana należy rozpocząć po zapaleniu się lampki sygnalizacyjnej. Podgrzany przez grzałkę płyn zmienia się w dym i rozpręża się, szybko wylatując z dyszy. Wiele modeli wytwornic zadymia pomieszczenie w interwałach, z przerwą na nagrzanie się grzałki. Wyżej klasy maszynki do dymu mają możliwość pracy ciągłej.

Wytwornica dymu – jaką wybrać?

Wybór odpowiedniego automatu do produkcji dymu zależy przede wszystkim od wielkości pomieszczenia, w którym będzie rozpylany. Im większa kubatura pomieszczenia (np. hala sportowa), tym wydajniejszej wytwornicy dymu potrzebujemy. Jeżeli urządzenie często będzie zmieniało miejsce, warto rozważyć zakup wytwornicy, która nie będzie zajmowała zbyt dużo miejsca, co znacznie ułatwi jej transport.

Wytwornice mgły

Wytwornice mgły renomowanych producentów tworzą wysokiej jakości zamglenie, które jest w stanie utrzymywać się w powietrzu przed długi czas. Gęsta mgła w połączeniu z efektami świetlnymi to genialne rozwiązanie wykorzystywane na scenie np. podczas koncertów muzycznych lub spektakli teatralnych. Wyróżniamy wytwornice mgły typu Fazer i Hazer. Fazery wytwarzają dym w formie rozproszonej mgły. Doskonale wzmacniają efekty świetlne. W przeciwieństwie do innych wytwornic dymu, fazery umożliwiają stopniowe i równomierne wypełnienie całego pomieszczenia mgłą. Maszyna wyposażona jest w wentylator, który odpowiada za wydmuchiwanie dymu na zewnątrz. W wytwornicy mgły typu Hazer, płyn do dymiarki odparowuje pod wpływem ultradźwięków lub wysokiego ciśnienia. Cechą charakterystyczną tego typu wytwornic mgły jest to, że jest ona niezauważalna ludzkim okiem, dając jednocześnie doskonałe efekty podczas pokazów świetlnych lub laserowych. Urządzenie nie wymaga również specjalnego rozgrzewania grzałki.

Wytwornice ciężkiego dymu

Wytwornice ciężkiego dymu sprawiają, że unosi się on kilkanaście centymetrów nad powierzchnią, tworząc fantastyczny efekt. Tego rodzaju dymiarki doskonale sprawdzą się na różnego rodzaju ventach. Urządzenie składa się ze zbiornika na płyn, grzałkę, pompkę oraz dyszę. Wytwornice ciężkiego dymu, w przeciwieństwie do wytwornic lekkiego dymu, schładzają go za pomocą suchego lodu lub agregatu chłodniczego.

Jeżeli zastanawiasz się, w jaki sposób można sterować dymiarką, oto podpowiedź:

Wyróżniamy dwa rodzaje sterowania dymiarką: za pomocą pilota oraz sterowana przez sygnał DMX (Digital Multiplex Signal). Piloty wytwornic dymu mogą być przewodowe lub bezprzewodowe. Niektóre modele charakteryzuje prosta konstrukcja. Wyposażone są w przycisk „włącznik” i lampkę sygnalizującą gotowość do pracy. W modelach bardziej rozbudowanych można ustawić m.in. długość zadymiania. Urządzenia do wytwarzania dymu sterowane za pomocą sygnału DMX umożliwiają przejęcie pełnej kontroli nad zadymianiem.

Wytwornice lekkiego dymu

Wytwornice lekkiego dymu wytwarzają równomierny i lekki (rzadszy) dym. Doskonale sprawdzą się jako dymiarki do zastosowań domowych (urodziny, impreza rodzinna, grill). W sprzedaży dostępne są również wytwornice dymu pionowego, które umożliwiają wyrzut dymu w pozycji pionowej. Dymiarki pionowe również wymagają uzupełnienia zbiornikiem specjalnym płynem do dymu. Niektóre modele wytwornic dymu pionowych wyposażonych jest w efekt LED, które podświetlają unoszący się dym na odpowiedni kolor.

Płyny do wytwornicy dymu

Aby urządzenie mogło wytwarzać dym, potrzebuje specjalnego płynu. Płyny do dymiarki dzielą się na wodne lub glicerynowe. Oba uważane są za produkty całkowicie bezpieczne. Wybór właściwego płynu do automatu uzależniony jest od indywidualnych potrzeb. Na rynku dostępne są płyny bardziej gęste, które sprawiają, że dym dłużej unosi się w powietrzu, jak i rzadsze, dzięki którym wytwarzany jest lżejszy dym.

Sklepy z wytwornicami dymu

Szukasz maszyny do produkcji dymu na zbliżającą się imprezę? Kupisz ją w sieciach sklepów handlowych:

 • Media Markt
 • Media Expert

Producenci wytwornic dymu – TOP 10

Sprawdź, którzy producenci dymiarek zapewnią niezapomniane efekty wizualne podczas eventów:

  • Smoke Factory
  • Look Solutions
  • Hazebase
  • Eurolite
  • Antari
  • Colorstage
  • Evolights
  • Chauvet
  • Light4me
  • AmericanDJ

 

Szeroki zakres funkcjonalności sprzętu eventowego

Jeżeli zastanawiasz się, ile kosztuje dymiarka, oto odpowiedź:

Wytwornica dymu kosztuje od 2500 zł do ponad 7000 zł za model do wytwarzania ciężkiego dymu, wyposażony w dwa węże, używający technologii ultradźwięków, sterowany za pomocą wyświetlacza cyfrowego lub DMX, zapewniający pracę ciągłą.

Wypożyczalnia POWER posiada w ofercie wynajmu wytwornicę dymu, która sprawdzi się podczas każdego wydarzenia tworząc niezapomniane efekty wizualne.