Pon.-Pt: 8:00 - 16:00 Sb: 8:00-12:00

Godziny otwarcia

Dopytam mailowo

Wynajem@WynajemSprzetu.waw.pl

+48 502 565 077

Dzwonię Teraz

Parownica do Tapet Wynajem

Narzędzie do Usuwania Tapet Wypożyczalnia

Zdzieracz parowy do tapet to bardzo użyteczne narzędzie dzięki któremu usuwanie tapet ze ścian nie jest już takie trudne. Zdzieracz parowy namacza tapetę para a potem ją zdziera. Wynajem maszyny do usuwania tapet Pruszków.  Parownica do tapet skutecznie usuwa starą tapetę wraz z zalegającymi pod nią warstwami kleju. Doskonale sprawdzi się w przypadku dużych powierzchni. Minimalizuje bałagan (kurz i pył) powstały przy zrywaniu tapet, dzięki czemu może być używana w obecności alergików i małych dzieci.

Urządzenie Usuwające Tapety ze Ścian

Jest to jeden z innowacyjnych, szybkich i prostych sposobów, ponieważ woda w postaci pary szybciej wsiąka do wnętrz tapety co sprzyja odrywaniu się jej. W celu uzyskania szczegółowych informacji na temat wynajmu zapraszamy do kontaktu.

Zdzieracz Parowy Do Tapet Pruszków Wynajem

Wypożyczalnia POWER znajduje się w pobliżu Warszawa. Zapraszamy do kontaktu oraz odwiedzenia wypożyczalni stacjonarnej w Pruszkowie przy ulicy Domaniewskiej 5a.

Maszyna do usuwania tapet w ofercie POWER Wynajem w Pruszkowie

Maszyna do usuwania tapet to urządzenie, które dzięki nasączeniu tapety parą wodną umożliwia usunięcie jej ze ściany w prosty i szybki sposób. Parownica przed użyciem wymaga nagrzewania przez kilka minut. Aby skrócić czas nagrzewania, zbiornik można uzupełnić ciepłą wodą. Urządzenie nie wymaga użycia żadnych dodatkowych detergentów. Zastosowania parownicy nie ograniczają się tylko do usuwania tapet. Dodatkowe akcesoria umożliwiają poszerzenie zakresu zastosowania maszyny do usuwania tapet. Z powodzeniem można używać jej do czyszczenia twardych posadzek (np. kamień), armatury kuchennej, grzejników, luster, okien, mebli, kabiny prysznicowej. Dodatkowo wysoka temperatura urządzenia unieszkodliwia większość drobnoustrojów. Maszyna do usuwania tapet jest niezbędna podczas prac remontowych w mieszkaniu. Umożliwia skuteczne usunięcie starej tapety wraz zalegającymi pod nią warstwami kleju. Zdzieracz do tapet dzięki gorącej parze wodnej przygotowuje ścianę do ponownego tapetowania lub prac malarskich. Parownica do tapet to urządzenie, które podczas remontu może być używane w obecności alergików oraz małych dzieci, ponieważ minimalizuje bałagan oraz unoszący się kurz i pył.

Maszyna do tapet – zalety:

 • nie wymaga użycia dodatkowych detergentów
 • przyjazna dla alergików i małych dzieci
 • zmiękcza tapetę i ułatwia jej zrywanie
 • doskonale sprawdzi się w przypadku dużych powierzchni
 • minimalizuje bałagan powstały przy zrywaniu tapet
 • usuwa ze ścian różne rodzaje tapet (papierowe, winylowe)

Dobra parownica nie wymaga stosowania żadnych chemikaliów, a dodatkowe nasadki dysz pozwalają na dopasowanie rozmiaru do powierzchni ściany oraz podnoszenie tapety
bez ryzyka uszkodzenia płyt kartonowo-gipsowych pod spodem.

Rodzaje maszyn do usuwania tapet

Rodzaje maszyn do usuwania tapet ze względu na sposób zasilania dzielimy na elektryczne i akumulatorowe. Ręczne odrywanie tapety to wyjątkowo męczące i pracochłonne zajęcie. Dodatkowo po zerwaniu tapety na ścianie pozostają resztki kleju. Płyny do usuwania tapet wymagają zdzierania jej za pomocą szpachelki. Po tej czynności konieczne jest umycie ściany wodą przy pomocy szczotki. Podczas ręcznego zrywania tapety często dochodzi do uszkodzenia ściany (pęknięcia, ubytki), co w konsekwencji wymaga zastosowanie masy szpachlowej, zeszlifowania nierówności i wygładzenia powierzchni. W takich przypadkach z pomocą przychodzi maszyna do usuwania tapet, która przyda się podczas przeprowadzki lub remontu. Dzięki parownicy możesz samodzielnie usunąć tapetę bez potrzeby korzystania z pomocy fachowca. Oba rodzaje maszyn do usuwania tapet (akumulatorowe i elektryczne) umożliwiają regulację mocy wyrzutu pary wodnej (prędkości strumienia).

Maszyna do tapet elektryczna

Maszyna do tapet elektryczna zmiękcza klej pomiędzy tapetą a ścianą. Po przyłożeniu końcówki do usuwania tapet, po około 30 sekundach, papier powinien odstać od ściany. Urządzenie działa dzięki podłączeniu go do energii elektrycznej. Parownice to kompaktowe urządzenia, które można przechowywać w prosty sposób. Niektóre modele parownic elektrycznych mają dodatkowy zbiornik na wodę, który umożliwia wydłużony czas pracy bez  zbędnych przerw. Gorąca para jest bez wątpienia najlepszym sposobem na usunięcie tapety ze ściany bez użycia chemii. Maszyna do tapet elektryczna to bardzo przydatne i pomocne urządzenie nie tylko do użytku domowego, ale również dla firm remontowych, które codziennie zajmują się tapetowaniem oraz pracami malarskimi.

Maszyna do tapet akumulatorowa

Maszyna do tapet akumulatorowa to bezprzewodowe urządzenie, które nie wymaga dostępu do źródła zasilania elektrycznego. Dzięki temu, parownicę akumulatorową można stosować podczas prac remontowych w miejscach, gdzie nie ma dostępu do gniazda sieciowego. Długość pracy parownicy uzależniona jest od pojemności akumulatora. Po wyładowaniu baterię należy naładować podłączając ładowarkę do gniazda sieciowego. W większości modelów, maszyna do tapet akumulatorowa posiada cyfrowy wskaźnik zużycia baterii.  Ze względu na sposób zasilania sprawdzi się wszędzie tam, gdzie dostęp może być utrudniony lub kabel (jak w przypadku parownic elektrycznych) stanowi przeszkodę w pracy. Po zmianie dyszy, urządzenie idealnie sprawdzi się do czyszczenia stali nierdzewnej w kuchni, piekarników, przeszklonych mebli, witryn lub odświeżenia tapicerki czy dywaników w samochodzie.

Sklepy z maszynami do usuwania tapet

Poznaj sklepy handlowe, w których znajdziesz maszyny do usuwania tapet, oto one:

 • Leroy Merlin
 • OBI
 • Castorama
 • Mrówka
 • Auchan
 • Jula
 • Bricomarche
 • Bricoman
 • Media Expert
 • RTV Euro AGD

Producenci maszyn do usuwania tapet – TOP 10

Poznaj producentów maszyn do usuwania tapet, którzy oferują również dodatkowe akcesoria do swoich urządzeń, poszerzając tym samym ich zastosowanie:

 • Karcher
 • Ariete
 • Overmax
 • Black&Decker
 • Bissell
 • Yato
 • Bosch
 • Dewalt
 • Kanwod
 • Wagner

Szeroki zakres funkcjonalności urządzeń budowlanych

Jesteś w trakcie remontu?

Potrzebujesz skutecznego sposobu na usunięcie niechcianej tapety?

Sprawdź, ile kosztuje maszyna do usuwania tapety!

Maszyna do usuwania tapet kosztuje od 1500 do ponad 4500 zł za parownicę, która w prosty i przyjemny sposób usunie tapetę bez ryzyka uszkodzenia ściany.

Warto zastanowić się nad wynajmem maszyny do usuwania tapet, ponieważ nie jest to czynność, którą będziemy wykonywać regularnie.