Pon.-Pt: 8:00 - 16:00 Sb: 8:00-12:00

Godziny otwarcia

Dopytam mailowo

Wynajem@WynajemSprzetu.waw.pl

+48 502 565 077

Dzwonię Teraz

Kołkownica Wypożyczalnia

Wynajem Kołkownica Warszawa

Precyzyjne wykonywanie otworów w drewnie i materiałach drewnopodobnych to zadania, z którymi doskonale poradzi sobie kołkownica. Doskonale sprawdzi się do wykonywania połączeń narożnikowych, typu „T”, czołowych lub ukośnych. Dzięki niewielkim rozmiarom, łatwo się nią manewruje. Przyrząd do połączeń kołkowych jest niezastąpiony podczas budowy szafek kuchennych lub naprawy półek. Kołkownice wykorzystywane są zarówno w warsztatach stolarskich, jak i w zastosowaniach domowych. 

Wypożyczalnia Kołkownic Pruszków

Kołkownica charakteryzuje się lekką i wytrzymałą konstrukcją. Zaletą tego przyrządu jest wysoka precyzja wykonywania otworów pod kołki. Wymagający majsterkowicze z chęcią używają jej m.in. do drobnych napraw lub budowy mebli. Skontaktuj się z nami i sprawdź bogatą ofertę wynajmu wypożyczalni POWER.

Wynajem Kołkownicy Pruszków

Wypożyczalnia POWER znajduje się w Pruszkowie przy ulicy Domaniewskiej 5a. Pruszków położony jest w pobliżu miast takich jak Warszawa, Brwinów, Grodzisk Mazowiecki. Zapraszamy do odwiedzenia nas. 

Kołkownica – co to jest?

Kołkownica to narzędzie, które przeznaczone jest do szybkiego i precyzyjnego wykonania otworów w drewnie lub materiałach drewnopodobnych. Niewielkie gabaryty umożliwiają łatwe manewrowanie przyrządem. Kołkownica pozwala na wykonanie połączeń narożnikowych, typu „T”, czołowych, ukośnych. Przyrząd do połączeń kołkowych świetnie sprawdzi się podczas budowy szafek kuchennych lub mebli ogrodowych, naprawy szaf lub półek.  Jest to niezbędne narzędzie w każdym warsztacie stolarskim, które pozwala na stabilne i trwałe połączenie drewnianych elementów. Również majsterkowicze w domu docenią zalety tego przyrządu podczas budowy mebli lub drobnych napraw.

Jak działa przyrząd do połączeń kołkowych?

Sprawdź, jak działa przyrząd do połączeń kołkowych, krok po kroku:

Etap I

Przed rozpoczęciem pracy, w celu uniknięcia pomyłki, należy zaznaczyć położenie desek bocznych i poprzecznych.

Etap II

Ustal odpowiednią głębokość wiercenia za pomocą ogranicznika nasuwanego na wiertło i zablokuj go. Regulowany ogranicznik umożliwia bezproblemowe przesuwanie i wyjmowanie wiertła w dowolnym momencie. Dzięki ogranicznikowi i określeniu głębokości wiercenia, kołek nie przejdzie na wylot drugiej deski. Pamiętaj o pozostawieniu w otworze odpowiedniej ilości (około 2 mm ) miejsca na klej.

Etap III

Wiercenie otworów rozpocznij na krawędziach deski. Korzystaj z piktogramów i linii pomocniczych, które są ułatwiają pracę podczas korzystania z kołkownicy. Chcąc uniknąć nadmiaru wiórów, przesuwaj wiertło do przodu i do tyłu podczas wykonywania otworu.  

Etap IV

Nanieś klej do otworów i zamontuj kołki wbijając je delikatnie młotkiem. Za pomocą rowka ustalającego w kołkownicy, idealnie odwzorujesz miejsce, w którym należy wykonać otwory w drugiej desce. Po odkręceniu śruby mocującej i włożeniu kołka w tuleję, należy ponownie zabezpieczyć śrubę mocującą.

Etap V

Na deskę boczną połóż deskę górną z gotowymi już kołkami, które należy wsunąć w rowek ustalający. Dociśnij ogranicznik do dolnej deski i możesz zacząć wiercenie otworów. Spasuj połączenie, a dopiero po upewnieniu się, że wszystko jest w porządku, nanieś klej do otworów. Gotowe!

Budowa kołkownicy

Budowa kołkownicy składa się z prostej i lekkiej konstrukcji. Na rynku dostępne są proste modele przyrządów do kołków, które w prawdzie posiadają wiele otworów na wiertła, jednak nie mają tulei, co może doprowadzić do problemów z wyrównaniem i spasowaniem kołków w deskach. Warto zainwestować w przyrząd, który posiada tuleje przymocowane do gwintowanych otworów. Dzięki tulejom można wiercić otwory w tym samym rozmiarze bez konieczności przesuwania kołkownicy. Budowa przyrządu do połączeń kołkowych wyposażona jest również w ergonomiczną rączkę, która znacząco podnosi komfort pracy. Bardzo ważnym elementem kołkownicy są piktogramy i linie pomocnicze, które objaśniają, w jaki sposób nawiercać otwory. Najważniejszą rolę odgrywa jednak regulowany ogranicznik, dzięki któremu określa się głębokość wiercenia. Umożliwia on również przesuwanie i wyjmowanie wiertła bez konieczności użycia specjalistycznych narzędzi.

Sklepy z kołkownicami

Jeżeli szukasz przyrządu do połączeń kołkowych, sprawdź, które sklepy oferują jego sprzedaż:

  • Castorama
  • Leroy Merlin
  • OBI
  • Mrówka
  • Jula
  • Bricoman
  • Bricomarche

Producenci kołkownic

Poznaj najpopularniejszych producentów kołkownic:

  • Wolfcraft
  • Yato
  • Silverline

Szeroki zakres funkcjonalności urządzeń budowlanych

Szukasz uniwersalnego przyrządu do połączeń kołowych?

Zastanawiasz się, ile kosztuje kołkownica, ale taka, które precyzyjnie wyznaczy miejsce wykonania otworów pod kołki w celu połączenia drewnianych elementów?

Kołkownica 800 zł do ponad 1700 zł za przyrząd wykonany z aluminium, charakteryzujący się wysoką precyzją w nawiercaniu otworów pod kołki, doskonale nadający się do zadań profesjonalnych oraz dla wymagających majsterkowiczów.

Jeżeli potrzebujesz kołkownicy, oferta wypożyczalni POWER na pewno cię zainteresuje.