Wciągarka Wypożyczalnia
Wciągarka Wypożyczalnia Warszawa
Wciągarka to niezwykle pomocne urządzenie przeznaczone do podciągania lub przenoszenia ładunków. Doskonale sprawdzi się podczas prac budowlanych, zwiększając efektywność pracy. Za jej pomocą szybko i sprawnie przetransportujesz, przesuniesz lub podniesiesz ciężkie i duże ładunki (zaprawę murarską, materiały budowlane, elementy konstrukcyjne). Jest to bardzo wytrzymałe urządzenie o dużej masie udźwigu, które jest niezastąpione podczas prac remontowych i budowlanych.
Wypożyczalnia Wciągarek Pruszków
Przeniesienie ciężkiego ładunku z jednego miejsca na drugie nie zawsze możliwe jest przy użyciu siły rąk. Jeżeli potrzebujesz wciągnięcia lub przetransportowania ładunku o dużym ciężarze, sporych gabarytach lub niestandardowym rozmiarze, wciągarka będzie najlepszym rozwiązaniem do tego typu zadań. Zapoznaj się z bogatą ofertą sprzętu budowlanego wypożyczalni POWER.
Wynajem Wciągarki Pruszków
Wypożyczalnia POWER znajduje się w Pruszkowie przy ulicy Domaniewskiej 5a. Jesteśmy położeni w pobliżu miasta stołecznego Warszawa. Zapraszamy do odwiedzenia nas.
Wciągarka
Wciągarka to urządzenie przeznaczone do podciągania lub przenoszenia ładunków o dużych gabarytach bądź ciężarze. Podczas prac budowlanych wyciągarki umożliwiają sprawne przetransportowanie, przesunięcie lub podniesienie materiałów budowlanych, zaprawy murarskiej, elementów konstrukcyjnych lub innego rodzaju ładunku. Urządzenie doskonale sprawdzi się również w kopalniach, magazynach, halach produkcyjnych lub transporcie. Ich zaletą jest zwiększenie efektywności pracy
Rodzaje wciągarek
Rodzaje wciągarek ze względu na element wciągający dzielimy na: linowe, łańcuchowe i elektryczne. Różnią się one między sobą elementem wciągającym, maksymalnym udźwigiem oraz długością przenoszenia ładunku w pionie i poziomie. Na rynku dostępne są również wciągarki, które można podzielić ze względu na zastosowanie, np. wyciągarka leśna (podczepia się ją do ciągnika), wciągarka motoryzacyjna. Warto wspomnieć, że każda wyciągarka, której udźwig przekracza 1 tonę, należy zarejestrować w Urzędzie Dozoru Technicznego (UDT). Takie urządzenia podlegają kontrolom, które należy regularnie przeprowadzać.
Wciągarka linowa
Wciągarka linowa ręczna to wyjątkowo solidne urządzenie obsługiwane siłą ludzkich mięśni. Elementem wciągającym jest lina. Ze względu na swoją wytrzymałość, często stosowana jest w magazynach i halach produkcyjnych. Wyciągarka ręczna zbudowana jest z dźwigni, łańcucha manewrowego lub korby z liną. Urządzenie jest w stanie unieść ciężar o wadze do 4 ton. Jest to możliwe za sprawą mechanizmu działającego na zasadzie przekładni. Wciągarka linowa ręczna, w przeciwieństwie do elektrycznej, może być użyta w każdym miejscu. Urządzenie doskonale sprawdzi się również podczas budowy domów jednorodzinnych (np. wciąganie taczki z zaprawą murarską). Niektóre modele tego rodzaju urządzenia wyposażone są w specjalne systemy hamulcowe. Systemy hamulcowe zapewniają bezpieczeństwo na wypadek nagłego i niekontrolowanego spadania ładunku w dół. Cechą charakterystyczną wyciągarek ręcznych jest możliwość przetransportowania ładunku na większą odległość (od 10 do 40 m) niż w przypadku wciągarki łańcuchowej (do 3 m).
Wciągarka łańcuchowa
Wciągarka łańcuchowa to niezwykle wytrzymałe urządzenie o udźwigu do 10 ton, w którym elementem wciągającym jest łańcuch. Należy pamiętać, że każdy rodzaj wyciągarki o masie udźwigu powyżej 1 tony podlega regularnym kontrolom w Urzędzie Dozoru Technicznego. Wyciągarki łańcuchowe charakteryzują się niewielką odległością (do 3 m), na jaką ładunek może być wciągnięty lub przeniesiony. Z tego powodu często używa się ich w połączeniu z wózkami widłowymi. Wyróżniamy wyciągarki łańcuchowe ręczne (manualne) i obsługiwane za pomocą dźwigni. Urządzenia obsługiwane za pomocą dźwigni wyposażone są w mechanizmy grzechotkowe, które umożliwiają sterowanie wciąganym ładunkiem. Ten rodzaj wciągarek stosuje się na placach budowy, w miejscach bez dostępu do stałego źródła zasilania energią elektryczną oraz wszędzie tam, gdzie istnieje ryzyko wybuchu, np. w kopalniach węgla.
Wciągarka elektryczna
Wciągarka elektryczna wyposażona jest w napęd elektryczny. Umożliwia przetransportowanie ładunku o ciężarze do 10 ton i na odległość do 100 m. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii w tego rodzaju wyciągarkach, można używać ich zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku. Doskonale sprawdzą się w niemal każdej temperaturze – ich zakres pracy waha się od – 20 do 40 st. C. Niektóre modele wyciągarek zasilanych elektrycznie są sterowane za pomocą drogi radiowej. Znajdą zastosowanie w leśnictwie, motoryzacji, przemyśle, na placach budowy. Wyróżniamy wciągarki elektryczne zasilane napięciem 230 V i 400 V. Pierwszy rodzaj zasilania przeznaczony jest do prac remontowo-budowlanych, gdzie korzysta się z maksymalnego udźwigu do 1 tony. Wciągarki elektryczne 400 V znajdą zastosowanie w szeroko rozumianym przemyśle i udźwigach nawet do 100 ton.
Sklepy z wciągarkami
Jeżeli czekają cię prace remontowo-budowlane, sprawdź, w których sklepach handlowych możesz kupić wyciągarkę:
- Castorama
- OBI
- Mrówka
- Jula
- Bricoman
- Bricomarche
- Leroy Merlin
Producenci wciągarek – TOP 15
Szukasz solidnych i wytrzymałych wciągarek? Oto ich producenci:
- Kondor
- Vorel
- Yato
- Dedra
- Tryton
- Geko
- Einhell
- Erba
- Tractel
- Pansam
- AWTools
- Nutool
- NEO
- Topem
- Dragon Winch
Szeroki zakres funkcjonalności urządzeń budowlanych
Potrzebujesz urządzenia, które wciągnie lub przeniesie ładunek podczas prac remontowo-budowlanych?
Jeżeli zastanawiasz się, ile może kosztować wyciągarka, oto podpowiedź:
Wciągarka kosztuje od 3500 zł do ponad 80 000 zł za urządzenie linowe zasilane elektrycznie, z udźwigiem do 200 ton oraz wysokością podnoszenia ładunku do 8 metrów.
Jeżeli potrzebujesz wyciągarki, skontaktuj się z nami. Wypożyczalnia POWER oferuje wynajem solidnych urządzeń budowlanych..