Pon.-Pt: 8:00 - 16:00 Sb: 8:00-12:00

Godziny otwarcia

Dopytam mailowo

Wynajem@WynajemSprzetu.waw.pl

+48 502 565 077

Dzwonię Teraz

Aerator Wypożyczalnia

Aerator Wypożyczalnia Warszawa

Aerator służy do napowietrzania gleby. Polega to na rozluźnianiu podłoża i pobudzania trawy do krzewienia się. Pod wpływem aeracji gleby masa korzeni się zwiększa, dzięki czemu trawa staje się gęstsza. Trawę poddaną zabiegowi aeracji możemy spotkać na boiskach bądź na trawnikach ozdobnych, również tych hodowanych do sprzedaży w rolce. Narzędzie ogrodnicze pomocne jest również w usuwaniu siewek chwastów, zaschniętych pędów i kłączy, a także podczas krzewieniu się trawnika.

Wypożyczalnia Aeratorów Pruszków

Elementami roboczymi aeratorów są ostro zakończone rurki lub zęby , mogą być one osadzone na obracającym się wale, bądź jako nakładka do butów (aeratory bez napędu). Aerację stosuje się głównie po sezonie zimowym, aby przyspieszyć proces regeneracji trawnika. Narzędzie wykonuje otwory w glebie przy pomocy kolców, dzięki którym gleba rozluźnia się i rośliny mają łatwiejszy dostęp do nawozu, wody oraz powietrza. Dodatkowo obumarła część murawy podczas zabiegu napowietrzania gleby unosi się na powierzchnię trawnika, dzięki czemu następuje jego szybsza regeneracja i wzrost.

Wynajem Aeratora Pruszków

Wypożyczalnia POWER znajduje się w Pruszkowie przy ulicy Domaniewskiej 5a. Zapraszamy do odwiedzenia nas. Naszym atutem jest położenie blisko stolicy oraz fachowe doradztwo i solidne narzędzia ogrodowe.

Aerator do napowietrzania ziemi dostępy w Pruszkowie blisko Warszawy

Jeżeli używasz aeratora to napowietrzania ziemi warto skorzystać z oferty wypożyczalni w celu redukcji kosztów. Narzędzie ogrodowe rozwiąże problemy związane nie tylko z napowietrzaniem trawnika, ale również w szybki sposób zadba o jego odpowiednie nawadnianie.

 

Aeratory to urządzenia, których głównym zadaniem jest napowietrzanie i spulchnianie gleby. Wyposażone są w ostre zęby lub rurki, które umieszczone są na obracającym się wale. Umożliwiają one tworzenie się okrągłych otworów, dzięki którym gleba jest rozluźniona, a korzenie mają ułatwiony dostęp do powietrza i wody. Aeratory pomocne są m.in. w usuwaniu siewek chwastów, krzewieniu się i pielęgnacji trawnika, skutecznym napowietrzaniu gleby. Na rynku dostępne są również wertykulatory. Wertykulator to narzędzie, którego głównym zadaniem jest usuwanie zaschniętych pędów i kłączy. Narzędzie nacina obumarłą część trawy i unosi ją na powierzchnię trawnika, natomiast aeratory wykonują otwory w glebie przy pomocy kolców. Dzięki tym otworom gleba rozluźnia się, a korzenie mają lepszy dostęp do powietrza i wody. W sprzedaży dostępne są również aeratory na buty, których podeszwa wyposażona jest w specjalne kolce skierowane pionowo. To rozwiązanie sprawdzi się np. w malutkich ogródkach przy blokach mieszkalnych.

Rodzaje aeratorów

Rodzaje aeratorów ze względu na sposób zasilania dzielimy na elektryczne, akumulatorowe i spalinowe. Na rynku dostępne są również aeratory ręczne, które wymagają dużego zaangażowania siły własnej. Dwa rodzaje aeratorów (elektryczne i akumulatorowe) doskonale sprawdzą się podczas pracy na niewielkich powierzchniach. Aeratory spalinowe charakteryzują się dużą mocą, która przekłada się na wydajność, a co za tym idzie, świetnie sprawdzą się podczas wykonywania pracy na dużej powierzchni. Aeratory z własnym napędem mają tą przewagę nad ręcznymi, że nie wymagają dużego nakładu siły od użytkowania. Zabieg aeracji wykonywany kilka razy w ciągu sezonu ma pozytywne oddziaływanie na trawnik, który lepiej reaguje na nawożenie

Aeratory elektryczne

Aeratory elektryczne ułatwiają pracę w ogrodzie lub na działce rekreacyjnej o niewielkiej powierzchni. Wymagają podpięcia do gniazda sieciowego, dlatego doskonale sprawdzą się wszędzie tam, gdzie nie ma problemu z dostępem do elektrycznego źródła zasilania. Aeratory elektryczne nie generują hałasu oraz nie emitują spalin do środowiska. Zasięg pracy  ograniczony jest długością kabla. Można to rozwiązać zaopatrując się  w dodatkowe kable i przedłużacze. Aeratory zasilane elektrycznie ważą do 18-20 kg. Dzięki stosunkowo niewielkiej wadze są łatwe w eksploatacji. Ich użycie do aeracji (napowietrzania gleby) poprawia wchłanialność nawozów oraz wody, przyczyniając się do szybszej regeneracji i wzrostu trawy.

Aeratory akumulatorowe

Aeratory akumulatorowe działają na podobnej zasadzie jak elektryczne. Ich zaletą jest brak okablowania, który w niektórych przypadkach utrudnia wykonywanie aeracji (np. duża ilość krzewów i drzewek w ogrodzie). Doskonale sprawdzą się na średniej wielkości powierzchniach. Aeratory akumulatorowe są bardzo mobilne, jednak ciągłość ich pracy uzależniona jest od pojemności akumulatora. Zbita warstwa pędów utrudnia roślinom dostęp do wody i powietrza, w konsekwencji czego trawnik zaczyna gorzej rosnąć. W takich sytuacjach z pomocą przychodzi narzędzie do aeracji gleby. Aeratory akumulatorowe charakteryzują się cichą pracą oraz niską wagą. Pojemność akumulatora wystarcza na ciągłą pracę wynoszącą kilkadziesiąt minut. Warto zaopatrzyć się w dodatkowy akumulator do aeratora.

Aeratory spalinowe

Aeratory spalinowe są zdecydowanie cięższe niż elektryczne i akumulatorowe. Zasilane są silnikiem spalinowym, dzięki czemu są bardzo mobilne, a ich zasięg nie jest ograniczony długością okablowania. Aeratory do trawy zasilane spalinowo doskonale sprawdzą się na dużych powierzchniach, gdzie dostęp do elektrycznego źródła zasilania może być utrudniony. Ich ogromną zaletą jest wysoka moc i wydajność. Aeratory spalinowe generują wysoki hałas, który może być uciążliwy dla użytkownika. Zastosowanie słuchawek ochronnych znacznie zminimalizuje ten efekt. Dodatkowo, aeratory spalinowe emitują zanieczyszczenia do środowiska oraz wymagają regularnych czynności konserwacyjnych.

Aeratory ręczne

Aeratory ręczne to urządzenia na kółkach, które nie posiadają własnego napędu. Ich użycie wymaga od operatora użycia sporych nakładów siły. Świetnie sprawdzą się na małych powierzchniach. Aeratory ręczne charakteryzują się wysoką mobilnością i nie są ograniczone długością okablowania lub pojemnością akumulatora. Doskonale dadzą sobie radę w przydomowym ogrodzie pełnym krzewów i drzewek. Aeratory do trawnika napędzane siłą operatora znacznie ułatwiają manewrowanie pomiędzy krzewami (brak kabla). Aeracja przy użyciu ręcznych napowietrzaczy gleby jest rozwiązaniem ekologicznym (zerowa emisja spalin do środowiska) i ekonomicznym (nie wymaga regularnej konserwacji i serwisowania, nie zużywa prądu).

Sklepy, w których kupisz aeratory

Sprawdź, w których sklepach handlowych kupisz aeratory do trawy:

  • Castorama
  • Bricoman
  • Jula
  • OBI
  • Bricomarche
  • Leroy Merlin
  • Mrówka
  • Media Expert

Producenci aeratorów – TOP 15

Poznaj renomowanych producentów urządzeń do napowietrzania i spulchniania gleby:

  • Sitga
  • MTD
  • Al-Ko
  • Weibang
  • Hortmasz
  • Einhell
  • Hecht
  • Ikra
  • Oleo-Mac
  • Gardena
  • Bosch
  • Stihl
  • Nac
  • Fiskars
  • Makita

Szeroki zakres funkcjonalności urządzeń ogrodniczych

Marzysz o pięknym trawniku? Potrzebujesz urządzenia do aeracji trawy?

Jeżeli zastanawiasz się, ile kosztuje aerator, oto odpowiedź:

Aerator kosztuje od 1500 zł do ponad 9500 zł za urządzenia napędzane silnikiem spalinowym o dużej mocy i wydajności, wyposażone w awaryjny wyłącznik, które w szybki i prosty sposób rozwiąże problemy związane z nawadnianiem i napowietrzaniem trawnika.