Pon.-Pt: 8:00 - 16:00 Sb: 8:00-12:00

Godziny otwarcia

Dopytam mailowo

Wynajem@WynajemSprzetu.waw.pl

+48 502 565 077

Dzwonię Teraz

Walec Do Trawy Wypożyczalnia

Walec Do Trawy Wypożyczalnia Warszawa

Walec do trawy to niezbędne narzędzie do pielęgnacji murawy w każdym ogrodzie lub działce rekreacyjnej. Jest pomocny przy pracach związanych z zakładaniem trawnika, aeracją (napowietrzaniem gleby) oraz wyrównywaniem terenu. Dzięki napowietrzaniu gleby przy użyciu walca, trawa szybciej się regeneruje i wzrasta. Wybór właściwego walca uzależniony jest od wielkości powierzchni ogrodu.  Niektóre modele tego narzędzia ogrodniczego można wypełnić wodą, piaskiem lub żwirem. Takie rozwiązanie sprawia, że narzędzie do wałowania trawy jest mocniej dociśnięte do podłoża.

Wypożyczalnia Walców Do Trawy Pruszków

Większość modeli walców do trawy doskonale sprawdzi się nie tylko w przydomowym ogrodzie, ale również w pielęgnacji miejskich terenów zielonych, skwerów lub parków. Na rynku dostępne są narzędzia do wałowania trawy: stalowe, kamienne, poliuretanowe, plastikowe i z kolcami. Niektóre z nich charakteryzują się wysoką wytrzymałością oraz możliwością pracy w trudnym terenie pełnym brył piachu i kamieni. Wygodnym rozwiązaniem jest podłączenie walca do traktorka ogrodowego.

Wynajem Walca Do Trawy Pruszków

Wypożyczalnia POWER znajduje się w Pruszkowie przy ulicy Domaniewskiej 5a. Zapraszamy do odwiedzenia nas. Fachowa obsługa udzieli wyczerpujących informacji oraz doradzi wybór właściwego narzędzia ogrodniczego dostosowanego do potrzeb i zadań. Satysfakcja gwarantowana!

Walec do trawy

Walec do trawy to narzędzie ogrodnicze pomocne w pielęgnacji trawnika, a przede wszystkim w likwidacji ubytków i wyrównaniu trawnika. Narzędzie z kolcami umożliwia dodatkowo napowietrzanie gleby (aerację), dzięki któremu trawa ma ułatwiony dostęp do wody oraz nawozu. Wpływa to pozytywnie na jej regenerację oraz wzrost. Walec do trawy można wykorzystać również przy sianiu trawnika lub wyrównywaniu gleby. Urządzenie doskonale sprawdzi się również podczas zakładaniu ogrodu. Wybór narzędzia ogrodniczego zależy przede wszystkim od wielkości murawy jaką dysponujemy.

Rodzaje walców do trawy

Rodzaje walców do trawy dzielimy na: stalowe, plastikowe, poliuretanowe, kamienne oraz z kolcami. Każdy z tych narzędzi dostosowany jest do odpowiedniej powierzchni ogrodu lub działki. Wałowanie trawy umożliwia pozbycie się ubytków w murawie oraz aerację, dzięki której regeneracja i wzrost trawy następuje szybciej. Jest to niezmiernie ważne w przypadku obecności w ogrodzie kretów lub innych szkodników. Niektóre rodzaje walców do trawy można napełnić wodą, piaskiem lub żwirem. Umożliwia to zwiększenie ciężaru narzędzia i lepszy docisk do powierzchni.

Walec do trawy stalowy

Walec do trawy stalowy to rodzaj narzędzia, które doskonale sprawdzi się w pielęgnacji trawników o większej powierzchni. Poszczególne modele różnią się wagą pomiędzy sobą. Jedne są ciężkie, a drugie wymagają napełnienia go wodą lub piaskiem. Wytrzymała konstrukcja walca stalowego sprawia, że doskonale poradzi sobie z powierzchnią z dużą ilością kamieni. Ze względu na wagę, warto podczepić go do traktorka ogrodowego. Ten rodzaj urządzenia do wałowania trawy z powodzeniem można wykorzystać w przydomowym ogrodzie, na działce, w pielęgnacji terenów parkowych, w celu wyrównania murawy na boisku. Walec do trawy stalowy powinien być zabezpieczony przed działaniem niekorzystnych warunków atmosferycznych oraz korozji.

Walec do trawy plastikowy

Walec do trawy plastikowy to narzędzie do pielęgnacji trawy wykonane z plastiku, przeznaczone do trawników o niewielkiej powierzchni. Idealnie sprawdzi się w przydomowym ogrodzie lub działce rekreacyjnej o miękkiej glebie. Doskonale porazi sobie z lekkimi pracami na równym terenie pozbawionym żwiru lub kamieni. W przypadku używania go w trudnym, kamienistym terenie, może dojść do uszkodzenia narzędzia. Powierzchnia tego rodzaju urządzenia do wałowania trawy zabezpieczona jest przed działaniem szkodliwych czynników atmosferycznych powodujących korozję. Walec do trawy plastikowy jest idealnym rozwiązaniem dla osób posiadających niewielkich rozmiarów ogródki, a jego koszt zakupu jest stosunkowo niski.

Walec do trawy poliuretanowy

Walec do trawy poliuretanowy wykonany jest z tworzywa sztucznego odpornego na uszkodzenia mechaniczne. Jego cechą charakterystyczną jest wysoka odporność na działanie korozji. W związku z tym, bez obawy można używać go na zroszonych trawnikach. Ten rodzaj narzędzia, ze względu na swoją niską wagę wymaga wypełnienia go wodą lub żwirem. Walec napełniony wodą zwiększa nacisk na podłoże, dzięki czemu ułatwia skuteczne wyrównanie terenu oraz niwelowanie ubytków powstałych w skutek codziennego użytkowania trawnika lub uszkodzenia przez szkodniki. Walec do trawy poliuretanowy doskonale sprawdzi się zarówno na działce, ogrodzie, jak i większych powierzchniach (parki miejskie, tereny zielone wokół bloków mieszkalnych).

Walec do trawy z kolcami

Walec do trawy z kolcami posiada wyprofilowane kolce. Większość modeli wykonana jest z metalu. Dzięki pokryciu powierzchni farbą proszkową, walec ogrodowy jest odporny na korozję. Narzędzie jest idealnym rozwiązaniem łączącym możliwość likwidacji ubytków w trawniku z jednoczesnym napowietrzaniem gleby. Aeracja jest procesem, który pozytywnie wpływa na szybszy wzrost trawy. Należy powtarzać go przynajmniej 1-2 razy w roku. Kolce są elementem, który w szybki sposób można zdemontować (są przykręcone za pomocą śrub). Walec do trawy z kolcami doskonale sprawdzi się podczas zakładania nowego trawnika oraz rekultywacji już istniejącej murawy. Jego cechą charakterystyczną jest łatwe przechowywanie, szybki montaż i demontaż oraz wytrzymałość. Dodatkowo narzędzie ogrodnicze z kolcami nie uszkadza i nie wyrywa darni.

Walec do trawy kamienny

Walec do trawy kamienny to stosunkowo ciężkie narzędzie, którego użycie wymaga dużego nakładu siły operatora. Jest to wytrzymałe na uszkodzenia narzędzie ogrodnicze przeznaczone do pracy w trudnym terenie, pełnym nierówności lub wzniesień. Z powodzeniem można podłączyć go do traktora. To rozwiązanie wpłynie na szybkość, efektywność oraz komfort pracy. Ten rodzaj urządzenia do wałowania trawy stanowi świetne udogodnienie podczas pielęgnacji lub zakładania ogrodu. Walec do trawy kamienny jest urządzeniem wyjątkowo odpornym na uszkodzenia mechaniczne oraz korozję. Doskonale poradzi sobie w wymagającym i trudnym terenie rozbijając bryły piachu. Ze względu na ciężar urządzenia do jego transportu wykorzystuje się traktorek ogrodowy.

Sklepy, w których kupisz walec do trawy

Narzędzia ogrodnicze do wałowania trawy kupisz w sieciach handlowych:

 • Castorama
 • OBI
 • Leroy Merlin
 • Jula
 • Bricoman
 • Bricomarche
 • Mrówka

Producenci walców do trawy – TOP 10

Walec ogrodowy to bardzo przydatne narzędzie w pielęgnacji ogrodu lub działki. Oto lista renomowanych producentów, którzy oferują walce do trawy:

 • Fiskars
 • Gardena
 • Profix
 • Al-Ko
 • Hecht
 • Einhell
 • MTD
 • Agri-Fab
 • Wamet
 • Owczarek

Szeroki zakres funkcjonalności sprzętu ogrodniczego

 

Marzysz o jednolitej powierzchni trawnika?

Chcesz pozbyć się ubytków w murawie?

Zależy ci na zadbanym ogrodzie?

Jeżeli zastanawiasz się, jaka jest cena walca ogrodowego do trawy, oto odpowiedź:

Walec do trawy kosztuje od 1500 zł do ponad 6500 zł za narzędzie ogrodnicze wykonane ze stali, które skutecznie wyrównuje ziemię, utwardza grunt lub pomaga w pielęgnacji trawnika.

Wynajem walca do trawy jest idealnym rozwiązaniem dla wszystkich pasjonatów zadbanego i wypielęgnowanego ogrodu z równą nawierzchnią pozbawioną ubytków.