Pon.-Pt: 8:00 - 16:00 Sb: 8:00-12:00

Godziny otwarcia

Dopytam mailowo

Wynajem@WynajemSprzetu.waw.pl

+48 502 565 077

Dzwonię Teraz

Giętarka Wypożyczalnia

Giętarka Wypożyczalnia Warszawa

Giętarka to urządzenie przeznaczone do gięcia rur stalowych, drutu, blachy lub profili. Obsługa nie wymaga dużych nakładów siły. Doskonale sprawdzi się w pracach dekoratorskich, instalatorskich oraz różnego rodzaju warsztatach. Bez problemu zegnie rurę miedzianą lub ze stali nierdzewnej . Urządzenie poradzi sobie ze zginaniem profili, gięciem rur oraz prętów pod różnym kątem. Zaletą giętarki jest możliwość uzyskania dowolnego profilu rury, o dowolnym kształcie i średnicy.

Wypożyczalnia Giętarek Pruszków

Ze względu na rodzaj konstrukcji giętarek, dzielimy je na beztrzpieniowe i trzpieniowe. Pierwsze pozwalają na precyzyjne zginanie rur miedzianych, aluminiowych lub stalowych. Znajdą zastosowanie m.in. w produkcji samochodów osobowych, tłumików lub ogrodów. Cechą charakterystyczną narzędzi trzpieniowych jest nieskomplikowana, prosta obsługa, umożliwiająca wykonanie prostych zgięć rur oraz profili.

Wynajem Giętarek Pruszków

Wypożyczalnia POWER znajduje się w Pruszkowie przy ulicy Domaniewskiej 5a. Zapraszamy do odwiedzenia nas. Dzięki temu, że Pruszków zlokalizowany jest w pobliżu Warszawy, giętarkę z naszej wypożyczalni możesz mieć na wyciągnięcie ręki!

Giętarki

Giętarki to urządzenia, które dzięki sile nacisku mechanicznego lub hydraulicznego umożliwiają gięcie rur stalowych, blachy, drutu lub profili. Proces gięcia to jedna z form obróbki plastycznej, który znajduje zastosowanie m.in. w branży instalacyjnej lub budowlanej. Maszyny do gięcia charakteryzują się prostą obsługą, która nie wymaga dużego nakładu siły. Umożliwia ona kształtowanie materiału bez ryzyka naruszenia jego wewnętrznej struktury. Kolejną zaletą giętarki jest możliwość uzyskania dowolnego profilu rury, o dowolnym kształcie i średnicy.

Rodzaje giętarek

Rodzaje giętarek ze względu na zastosowanie dzieli się na giętarki do blachy i rur. Zaginarki do blachy doskonale sprawdzą się w pracach dekarskich. Urządzenia przeznaczone do gięcia rur znajdą zastosowanie w pracach instalatorskich oraz różnego rodzaju warsztatach. Maszyny do zginania można podzielić również ze względu na rodzaj konstrukcji na beztrzpieniowe i trzpieniowe. Beztrzpieniowa umożliwia precyzyjne i wydajne zginanie rur stalowych, aluminiowych, miedzianych. Doskonale sprawdzi się w produkcji materiałów konstrukcji stalowych, ogrodzeń, tłumików do samochodów lub elementów urządzeń. Obsługa giętarki trzpieniowej jest stosunkowo łatwa w obsłudze i umożliwia wykonywanie prostych gięć rur oraz profili.

Giętarki do blachy

Giętarki do blachy przeznaczone są do procesu gięcia blachy oraz wykonywania obróbek blacharskich w budownictwie.

Giętarki do blachy – rodzaje:

 • zaginarki dekarskie (charakteryzują się niewielką siłą nacisku, najczęściej wykorzystywane są do gięcia blach o grubości 2-3 mm)
 • giętarki segmentowe (dzielą się na ręczne (sprawdzają się w zakładach mechanicznych, blacharskich oraz budownictwie) oraz napędzane silnikami elektrycznymi, dzięki którym proces gięcia blachy jest zdecydowanie szybszy)
 • prasy krawędziowe (w pełni automatyczne, profesjonalne, precyzyjne maszyny do gięcia bardzo grubych blach)

Zaginarka do blachy sprawdzi się w pracach dekarskich, montażu wentylacji, w budownictwie oraz warsztacie ślusarskim lub dekarskim. Giętarka ręczna do blachy pokryta jest farbą proszkową zabezpieczającą urządzenie przed korozją. Z powodzeniem sprawdzi się w niedużych warsztatach lub pracowniach. Zaginarka hydrauliczna umożliwia wyginanie blachy w dwóch kierunkach, dzięki czemu przy jej użyciu wykonuje się różnego rodzaju kształtowniki do blachy. Giętarka dekarska CNC to maszyna o zasilaniu elektrycznym przeznaczona do profesjonalnych zadań. Umożliwia wysoce precyzyjną obróbkę plastyczną blachy.

Giętarki do rur

Giętarki do rur przeznaczone są do gięcia metalowych rur. Umożliwiają one sprawne wyginanie rur oraz blachy z różnych surowców.  Doskonale sprawdzą się w różnego rodzaju warsztatach oraz produkcji.

Giętarki do rur dzielimy je na cztery podstawowe modele:

 • CM (gięcie rur o przekroju kwadratowym lub prostokątnym)
 • CMH (giętarki hydrauliczne i trzpieniowe, przeznaczone do pracy z rurami cienkościennymi)
 • CMHG
 • CNC (przeznaczone do modyfikowania rur i profili)

Giętarka beztrzpieniowa wykorzystywana jest w pracach instalacyjnych, natomiast trzpieniowa znajdzie zastosowanie w pracach, gdzie wymagana jest precyzja oraz wysoka jakość gięcia. Giętarki trzpieniowe ze względu na rodzaj sterowania dzieli się na: manualne (przeznaczone do prac remontowych lub instalatorskich), NC (z napędem hydraulicznym) oraz CNC (w pełni zautomatyzowane). Giętarka do rur pozwalają na zaginanie profili oraz gięcie rur i prętów pod odpowiednim kątem. Narzędziem, które sprawdzi się w gięciu rur miedzianych lub ze stali nierdzewnej jest giętarka kulszowa. Jest bardzo wytrzymała i poręczna (obsługuje się ją jedną ręką). Dwuręczną zaginarką do rur jest giętarka dźwigniowa, która doskonale radzi sobie z odkształcaniem rur z miedzi lub stali nierdzewnej. Stacjonarnym urządzeniem przeznaczonym do gięcia jest giętarka stołowa, która umożliwia wygięcie rury do kąta 180°

Sklepy, które w swojej ofercie sprzedaży posiadają giętarki

Jesteś w trakcie wymiany lub naprawy dachu, remontu, wykonywaniu prac instalatorskich? Koniecznie sprowadź listę sklepów, w których kupisz giętarkę. Oto ona:

 • Jula
 • Castorama
 • OBI
 • Bricomarche
 • Mrówka
 • Leroy Merlin
 • Bricoman

Producenci giętarek – TOP 10

Szukasz wydajnej, wysokiej klasy giętarki? Oto czołowi producenci maszyn do gięcia blachy, rur, prętów, drutów oraz profili:

 • Prod-Masz
 • Bernardo
 • Cansa Makina
 • MSW
 • Rems
 • Proma
 • Metallkraft
 • Dedra
 • Maad
 • Cowley

Szeroki zakres funkcjonalności urządzeń budowlanych

 

Szukasz bezawaryjnej, precyzyjnej maszyny do gięcia?

Jeżeli zastanawiasz się, jaka jest cena giętarki, oto odpowiedź:

Giętarka kosztuje od 4000 zł za podstawowy model zaginarki do blachy do ponad 160 000 zł za nowoczesną, w pełni automatyczną maszynę do gięcia rur ze sterownikiem CNC.

Wypożyczalnia w Pruszkowie oferuje wynajem giętarek w korzystnej cenie. Fachowa obsługa i doradztwo gwarantowane!