Pon.-Pt: 8:00 - 16:00 Sb: 8:00-12:00

Godziny otwarcia

Dopytam mailowo

Wynajem@WynajemSprzetu.waw.pl

+48 502 565 077

Dzwonię Teraz

Wertykulator Wypożyczalnia

Wynajem Wertykulator Warszawa

Wertykulator jest niezbędnym narzędziem ogrodniczym potrzebnym do przeprowadzania zabiegu wertykulacji. Wertykulacja polega na nacinaniu obumarłych roślin i chwastów przy użyciu pionowych noży. Gleba w twoim ogrodzie jest zbita, a trawa nie chce rosnąć? Zauważyłeś, że jest ona pożółkła, a warstwa pędów i kłączy zajmuje coraz większą powierzchnię? Już dzisiaj przeprowadź zabieg wertykulacji! Urządzenie nie tylko zapobiega obumieraniu trawnika, ale również polepsza dostęp powietrza oraz poprawia wchłanianie wody oraz składników mineralnych. Dzięki temu następuje szybsza regeneracja i wzrost trawy.

Wypożyczalnia Wertykulatorów Pruszków

Jeżeli zastanawiasz się, kiedy i jak przeprowadzić zabieg wertykulacji w swoim ogrodzie, oto nasza podpowiedź: nacinanie drani i usuwanie obumarłych roślin i chwastów najlepiej przeprowadzić wczesną wiosną, późnym latem lub wczesną jesienią. Zabieg można przeprowadzać kilka razy w ciągu roku. Przed użyciem wertykulatora trawnik powinien być krótko skoszony. Zgłoś się do wypożyczalni POWER i zadbaj o swój ogród.

Wynajem Wertykulatora Pruszków

Wypożyczalnia POWER znajduje się w Pruszkowie przy ulicy Domaniewskiej 5a. Zadbaj o swój piękny ogród już dzisiaj. Nie zwlekaj! Zapraszamy do odwiedzenia nas. 

Wertykulator to narzędzie ogrodnicze wyposażone w pionowe noże, przeznaczone do wykonywania zabiegów wertykulacji. Pożółknięta trawa, powiększająca się warstwa pędów lub kłączy to znak, słaby wzrost trawy, zbita gleba, duża ilość mchu to znak, że trawnik należy poddać zabiegowi nakłuwania darni. Urządzenie zapobiega obumieraniu murawy na skutek gorszego dostępu powietrza oraz wchłaniania wody i składników mineralnych. Przecięcie filcu wpływa na poprawę wchłaniania wody oraz substancji odżywczych, dzięki czemu następuje szybsza regeneracja i wzrost trawnika.

Wertykulator i aerator – czym się różnią?

Jeżeli zastanawiasz się, czym różni się wertykulacja od aeracji, oto podpowiedź:

Wertykulację wykonuje się przy użyciu urządzenia o nazwie wertykulator. Składa się on z metalowych ostrzy, które nacinają pionowo darń. Dzięki tym nacięciom, martwe części roślin lub chwastów, które utrudniają lub uniemożliwiają dostanie się do powietrza, wody lub nawozu do gleby, zostają wyrzucone na zewnątrz. Aeracja to zabieg napowietrzania
i rozluźniania gleby. Przeprowadza się go przy użyciu aeratora wyposażonego w kolce, które służą do nakłuwania darni. Na rynku dostępne są narzędzia ogrodnicze, które spełniają funkcję aeratora i wertykulatora w jednym (tzw. urządzenia 2w1).

Wertykulacja trawnika – jak i kiedy przeprowadzić zabieg?

Należy pamiętać, aby wertykulację przeprowadzić na krótko ściętej trawie. Przed zabiegiem należy usunąć z trawnika kamienie oraz gałęzie. Najlepszą porą roku na przeprowadzenie zabiegu wertykulacji jest wczesna wiosna, późne lato lub wczesna jesień.

Rodzaje wertykulatorów

Rodzaje wertykulatorów dzielimy ze względu na sposób zasilania na: ręczne, elektryczne oraz spalinowe.

Jeżeli zastanawiasz się, jaki wertykulator kupić, oto podpowiedź:

Rodzaj napędu (ręczny, elektryczny, spalinowy), szerokość robocza (mierzona w centymetrach), głębokość robocza, moc oraz waga to parametry, na które należy zwrócić uwagę przy wyborze tego urządzenia. Im szerszy wałek z pionowo osadzonymi nożami, tym szerszy pas trawnika zostanie poddany zabiegowi nakłuwania darni. Niektóre modele wertykulatorów dostępnych na rynku posiadają regulację długości noży. Dzięki takiemu rozwiązaniu, głębokość robocza narzędzia pozwala na wykonanie wertykulacji płytkiej i głębokiej. Moc urządzenia do wertykulacji uzależniona jest od wielkości trawnika.

Wertykulator ręczny

Wertykulator ręczny to narzędzie ogrodnicze, które do działania wymaga użycia dużego nakładu siły własnej. Przeznaczony jest do trawników o powierzchni mniejszej niż 200 m2. Najczęściej stosuje się go do przeprowadzania lekkich zabiegów pielęgnacyjnych w zadbanym ogrodzie. Jest to ekonomiczne i ekologiczne rozwiązanie. Wertykulator ręczny do trawnika nie zużywa prądu, nie wymaga specjalnego serwisowania oraz generuje hałasu ani nie emituje spalin do środowiska. Korzystając z tego rodzaju urządzenia, warto zaopatrzyć się w grube rękawice chroniące przed powstaniem niechcianych pęcherzy. Podczas wertykulacji należy pamiętać o pozbywaniu się resztek roślin, które zalegają pomiędzy ostrzami.

Wertykulator elektryczny

Wertykulator elektryczny, dzięki zerowej emisji zanieczyszczeń, jest o wiele bardziej przyjazny dla środowiska, niż narzędzie zasilane silnikiem spalinowym. Doskonale sprawdzi się w ogrodach o średniej powierzchni (do 800 m2). Do pracy wymaga jedynie podłączenia go do elektrycznego źródła zasilania. Należy pamiętać, że zasięg pracy urządzenia ograniczony jest długością kabla. Przy większej powierzchni trawnika, warto zaopatrzyć się w dodatkowe kable i przedłużacze. Jeżeli twój trawnik gorzej wchłania i przepuszcza wodę, jest porośnięty chwastami i mchem, zauważyłeś słabszy wzrost trawy, koniecznie wykonaj zabieg wertykulacji. Na rynku dostępne są również wertykulatory elektryczne akumulatorowe. Umożliwiają one nakłuwanie drani w każdej części ogrodu, bez obaw o dostęp do gniazda sieciowego. Ich czas pracy uzależniony jest od pojemności akumulatora.

Wertykulator spalinowy

Wertykulator spalinowy to niezastąpione narzędzie ogrodnicze o dużej mocy, które doskonale sprawdzi się podczas przeprowadzania zabiegów wertykulacji na większych powierzchniach (powyżej 800 m2). Charakteryzuje się wysoką mocą oraz wydajnością. Umożliwia szybkie przeprowadzenie zabiegu wertykulacji na dużej powierzchni trawnika. Wertykulator spalinowy jest mobilnym urządzeniem, które nie wymaga dostępu do gniazda sieciowego. Bez obaw można użyć go w każdym, nawet najdalszym zakątku ogrodu. Należy pamiętać, że silniki spalinowe generują hałas, który może być nieprzyjemny dla użytkownika. W tej sytuacji warto zaopatrzyć się w słuchawki ochronne na uszy. Ten rodzaj narzędzia ogrodowego do nakłuwania drani emituje spaliny do środowiska oraz wymaga regularnej konserwacji i serwisowania.  Wertykulator można podłączyć również do traktora.

Sklepy, w których kupisz wertykulatory

Chcesz kupić wertykulator? Zastanawiasz się, w których sklepach handlowych możesz je nabyć? Oto one:

 • Castorama
 • OBI
 • Leroy Merlin
 • Bricoman
 • Jula
 • Mrówka
 • Media Expert
 • Bricomarche

Producenci wertykulatorów – TOP 20

Sprawdź, który producenci oferują niezawodne wertykulatory, oto oni:

 • Stiga
 • Daewoo
 • Einhell
 • Verto
 • Hecht
 • Bosch
 • MacAllister
 • Oleo Mac
 • Ikra
 • Nac
 • Weibang
 • Gardena
 • Al-Ko
 • Riwall
 • Fieldmann
 • MTD
 • Honda
 • Hortmasz
 • Billy Goat
 • Pubert

Szeroki zakres funkcjonalności narzędzi ogrodniczych

Zauważyłeś kilkucentymetrową warstwę filcu na trawniku?

Twój ogród jest pełen chwastów i mchu, a trawa słabo rośnie?

Jeżeli marzysz o pięknym, zadbanym ogrodzie z gęstą trawą, koniecznie przeprowadź zabieg wertykulacji.

Sprawdź, ile kosztuje wertykulator!

Wertykulator kosztuje od 2000 zł do ponad 6000 zł za model napędzany silnikiem spalinowym, przeznaczony do przeprowadzenia zabiegów wertykulacji na powierzchni do 2500 m2, idealny do spulchniania gleby, usuwania chwastów i mchu, charakteryzujący się solidną konstrukcją oraz dużą mocą.

Bez obaw! Z pomocą przychodzi wypożyczalnia POWER. Zadbaj o swój trawnik i ciesz się pięknym ogrodem już dzis!