Pon.-Pt: 8:00 - 16:00 Sb: 8:00-12:00

Godziny otwarcia

Dopytam mailowo

Wynajem@WynajemSprzetu.waw.pl

+48 502 565 077

Dzwonię Teraz

Palnik Do Papy Wypożyczalnia

Palnik Do Papy Wypożyczalnia Warszawa

Palnik do papy składa się z butli, dyszy oraz elastycznej rurki. Może być zasilany na propan lub propan-butan. To urządzenie, które doskonale sprawdzi się w pracach dekarskich, w zakładach kamieniarskich, a także podczas klejenia na ciepło. W zależności od modelu, może być sterowany za pomocą pokrętła lub dźwigni. Palnik gazowy to gwarancja solidnego i bardzo szczelnego połączenia papy. Korzystając z palnika dekarskiego należy zachować wszelkie środki ostrożności. 

Wypożyczalnia Palników Do Papy Pruszków

Jeżeli szukasz palnika do papy, który w prosty i solidny sposób zajmie się szczelnym zgrzewaniem papy, skorzystaj z oferty wynajmu wypożyczalni POWER w Pruszkowie. Mieścimy się w pobliżu takich miast jak Warszawa, Brwinów, Piastów, Grodzisk Mazowiecki. Satysfakcja gwarantowana.

Wynajem Palnika Do Papy Pruszków

Wypożyczalnia POWER znajduje się w Pruszkowie przy ulicy Domaniewskiej 5a. Zapraszamy do odwiedzenia nas.

Palnik do papy

Palnik do papy to urządzenie zasilane za pomocą gazu, nazywane również palnikiem dekarskim. Charakteryzuje się prostą budową. Składa się z butli, dyszy i elastycznego węża. Czysty propan lub propan-butan to rodzaj gazu, którym urządzenie może być zasilane. Sterowany jest za pomocą pokrętła lub dźwigni. Doskonale sprawdzi się nie tylko do prac na dachu, ale również znajdzie zastosowanie w kamieniarstwie (np. podczas promieniowania), podczas klejenia na ciepło, oczyszczaniu chodników z lodu, wypalaniu artystycznym drewna. Palnik gazowy sprawia, że papa podczas procesu termozgrzewania jest solidnie połączona i bardzo szczelna.

Jeżeli zastanawiasz się, jaki palnik dekarski wybrać, oto podpowiedź:

 Moc, regulacja przepływu gazu (pokrętło, dźwignia), długość węża, zużycie gazu, temperatura płomienia, to niektóre parametry, na które należy zwrócić uwagę przy wyborze palnika dekarskiego. Palnik gazowy o mocy powyżej 20 kW umożliwia realizację bardziej zaawansowanych zadań. Do zgrzewania pap na dużych powierzchniach warto skorzystać z węża o długości co najmniej 3 m. Palnik dekarski można również wyposażyć w dodatkowy osprzęt (np. podstawki) i akcesoria (np. klucze do odkręcania dysz).

Rodzaje palników do papy

Rodzaje palników do papy ze względu na wyposażenie w reduktor dzielimy na palniki dekarskie z reduktorem i bez reduktora. Wyróżniamy również palniki jednodyszowe i wielodyszowe. Palnik dekarski jednodyskowy sprawdza się podczas prac w okolicach komina oraz w innych, trudno dostępnych miejscach. Urządzenie można wykorzystać również do prac w ogrodzie. Podczas układania papy na dachu wykorzystuje się palnik dekarski wielodyszowy.

Palnik do papy bez reduktora

Palnik do papy bez reduktora podłączony jest bezpośrednio do butli. Urządzenie zaworu, który umożliwiałyby regulację transportu gazu. Ze względów bezpieczeństwa, palnik dekarski bez reduktora może być podłączony tylko do butli gazowych o wadze, która nie przekracza 3 kg. Reduktory wykonane są ze stali, co sprawia, ze są trwałe i bardzo wytrzymałe. Podczas nieszczelności węża natychmiastowo odcinają dopływ gazu. Palniki dekarskie dzięki procesowi termozgrzewania papy sprawiają, że jest ona szczelna i solidnie połączona. Doskonale sprawdzają się również przy usuwaniu starych powłok malarskich, wypalaniu chwastów lub naprawy powierzchni dróg.

Palnik do papy z reduktorem

Palnik do papy z reduktorem podłączony jest do butli przy pomocy zawora. Umożliwia to możliwość obniżenia ciśnienia gazu z butli. Palnik dekarski z reduktorem jest bezpieczniejszym rozwiązaniem niż palnik bez reduktora. Obecność zaworu bezpieczeństwa umożliwia odcięcie gazu w razie ewentualnego uszkodzenia lub nieszczelności węża.

Sprawdź, jak podłączyć palnik do papy:

Podczas używania palnika dekarskiego należy zachować środki ostrożności. Jeżeli urządzenie posiada reduktor, wtedy podłączony zostaje on do zaworu butli wypełnionej gazem. Następnie do reduktora zamontowany jest palnik lub wąż. Za pomocą specjalnego węża gaz płynie do specjalnej dyszy odpowiedzialnej za rozprowadzanie płomieni.

Sklepy z palnikami do papy

Szukasz palnika dekarskiego? Oto lista sieci sklepów handlowych, w których możesz kupić to urządzenie:

 • Castorama
 • Mrówka
 • OBI
 • Jula
 • Leroy Merlin
 • Bricoman
 • Bricomarche

Producenci palników do papy

Poniżej znajdziesz producentów solidnych palników dekarskich, oto oni:

 • Geko
 • Topex
 • Vorel
 • Dedra
 • Express
 • Koma
 • Proline

Szeroki zakres funkcjonalności urządzeń budowlanych

Szukasz palnika dekarskiego?

Zastanawiasz się ile kosztuje palnik gazowy, który wykona solidne i szczelne połączenie papy? Oto odpowiedź:

Palnik do papy kosztuje od 1100 zł do ponad 2500 zł za model doskonale nadający się do prac dekarskich, suszenia, , obróbki papy termozgrzewalnej, posiadający palnik z dwoma dyszami.

Wypożyczalnia POWER posiada w ofercie wynajmu palniki dekarskie, które w prosty i solidny sposób zajmą się zgrzewaniem papy.