Pon.-Pt: 8:00 - 16:00 Sb: 8:00-12:00

Godziny otwarcia

Dopytam mailowo

Wynajem@WynajemSprzetu.waw.pl

+48 502 565 077

Dzwonię Teraz

Wiertnica spalinowa Wynajem

Wiertnica do ziemi Wypożyczalnia Pruszków

Wiertnica spalinowa w ofercie wypożyczalni POWER Wynajem. Wywierć właściwe dziury szybciej niż uważałeś, dzięki dużej mocy w oferowanym sprzęcie budowlano-ogrodniczym. 

Wiertnice glebowe, nazywane również świdrami do ziemi lub dołownikami, to niezastąpione narzędzia ogrodowe przeznaczone do wykonywania otworów w ziemi.

Wypożyczalnia w Pruszkowie oferuje wiertnice spalinowe do ziemi

Wypożyczalnia posiada wiertnice spalinowe na wynajem. Połaczenie technologii oraz silnika spalinowego pozwala na sprawny montaż np.: słupków ogrodzeniowych, czy sadzenia drzew.

Wynajem wiertnicy spalinowej w okolicach Warszawy i okolic

Zapraszamy do wypożyczalni w Pruszkowie, w której dostępny jest szeroki asortyment sprzętu ogrodniczego oraz elektronarzędzi. Zapraszamy do kontaktu.

Wiertnice glebowe

Wiertnice do ziemi – zastosowanie:

 • nawiercanie otworów w glebie (sadzenie drzew owocowych, kształtowanie krajobrazu)
 • pobieranie próbek ziemi
 • prace remontowo-budowlane (budowa płotu, otwory pod wylewane cokoły, bale)
 • roboty ziemne (przygotowanie gruntu pod zalesianie)

Przed wyborem świdra do gleby warto zasięgnąć informacji dotyczących produktu, tj.: sprawdzić, z jakiego materiału jest wykonany (czy jest wytrzymały i odporny na uszkodzenia mechaniczne), czy jest pokryty specjalną farbą zabezpieczającą przed pojawianiem się ognisk korozji. Średnica świdra, ilość skrętów oraz ergonomia to istotne parametry, na które należy zwrócić uwagę w pierwszej kolejności. Wybierając dołowniki glebowe należy pamiętać, że otwór wykonany przez narzędzie powinien być większy niż średnica słupka ogrodzeniowego lub drzewa. Dłuższy ślimak gwarantuje większą ilość skrętów, wykonanie głębszego dołu oraz skuteczniej odprowadzanie gleby na zewnątrz.

Jaki świder do ziemi wybrać?

Wybór wiertnicy glebowej uzależniony jest od rodzaju gleby, wielkości otworów, które chcemy uzyskać lub od aspektów ekologicznych (brak emisji spalin do środowiska). Wiertnica glebowa ze względu na sposób zasilania dzieli się na świder do ziemi elektryczny, spalinowy, ręczny oraz z napędem hydraulicznym. Dołowniki ręczne glebowe to ekonomiczne rozwiązanie, które sprawdzi się w przypadku ziemi, która nie jest ubita i twarda. Ten rodzaj wiertnicy potrzebuje do działania pracy siły mięśni operatora, dlatego też najczęściej wykorzystuje się go w miejscu, gdzie ogród zajmuje niewielką powierzchnię. W ofercie sprzedaży dostępne są również urządzenia ciągnikowe do nawiercania otworów posiadające napęd hydrauliczny. Dołownik glebowe podłącza się do ciągnika rolniczego lub koparki. Takie rozwiązanie doskonale sprawdzi się nie tylko podczas sadzenia większych drzew lub krzewów, ale również w trakcie prac budowlanych (np. nawiercanie głębokich dołów pod słupy ogrodzeniowe). Szeroki asortyment świdrów glebowych dostępny w ofercie sprzedaży umożliwia zakup urządzeń obsługiwanych przez jedną lub dwie osoby. Podwójny uchwyt boczny oznacza, że narzędzie może być obsługiwane przez dwóch operatorów jednocześnie. Cena tego rodzaju produktów jest zróżnicowana i zależy m.in. od rodzaju zasilania, modelu, długości świdra.

Wiertnice glebowe elektryczne

Wiertnice glebowe elektryczne do działania potrzebują dostępu do elektrycznego źródła zasilania, co oznacza, że zasięg pracy urządzenia ograniczony jest długością okablowania. Świder do gleby można wyposażyć w dodatkowe kable i przewody, dzięki czemu prace ogrodowe mogą być wykonane na większej powierzchni. Jest to ekologiczne rozwiązanie, które nie emituje żadnych zanieczyszczeń do środowiska. Dodatkowo, wiertnice do gleby zasilane elektrycznie nie wymagają regularnego serwisu i konserwacji. Na rynku dostępny jest również model zasilany akumulatorowo, która świetnie sprawdzi się w leśnictwie oraz ogrodzie. Wyposażony jest w wytrzymałą baterię litowo-jonową, dzięki której można wykonać otwór wiertnicą w dowolnym miejscu nie martwiąc się o zasięg okablowania. Cena tego produktu jest wyższa niż zwykłego dołownika elektrycznego.

Wiertnice glebowe spalinowe

Wiertnica spalinowa to urządzenie, które doskonale poradzi sobie z twardą ziemią i zbitą gliną. Konstrukcja świdra ziemnego z napędem silnikowym jest trwała i charakteryzuje się wysoką mocą. Produkty tego typu doskonale sprawdzą się podczas wymagających prac ogrodniczych lub rolniczych. Za pomocą wiertnicy do ziemi w twardym gruncie wykonasz wszystkie roboty ziemne potrzebne m.in. do przygotowania gruntów pod zalesieni lub montaż słupów ogrodzeniowych. Na rynku znajdziesz urządzenia, które zapewniają wysoki komfort pracy i łatwość manewrowania podczas wykonywania otworów. Dołowniki glebowe spalinowe wyposażone są w specjalny przycisk (automatyczny włącznik/wyłącznik), który natychmiastowo wyłącza urządzenie w przypadku utraty kontroli przez operatora. Wiele produktów dostępnych na rynku, jak na przykład wiertnica spalinowa Stihl, charakteryzują się dużą mocą wwiercając się w twardą glebę. Dodatkowo, do urządzenia można dokupić różne rodzaje wierteł oraz dodatkowe wyposażenie. Na rynku dostępny jest bogaty asortyment wierteł glebowych i do nasadzeń. W razie potrzeby istnieje możliwość dokupienia również specjalnej przedłużki do wierteł. Ten rodzaj świdra emituje spaliny do środowiska.

Sklepy z wiertnicami glebowymi

Jeżeli zastanawiasz się, w którym sklepie sieci handlowych dostępny jest do kupienia dołownik do ziemi, oto odpowiedź:

 • Castorama
 • Leroy Merlin
 • Jula
 • Mrówka
 • Bricomarche
 • Bricoman

Producenci wiertnic glebowych – TOP 15

Poznaj czołowych producentów świdrów glebowych, oto oni:

 • Stihl
 • Makita
 • Oleo Mac
 • Bass Polska
 • Powermat
 • Faworyt
 • Zipper
 • Lumag
 • Hortmasz
 • Kraft&Dele
 • Chicago Pneumatic
 • Hecht
 • Agroma
 • Nac
 • Texas

Szeroki zakres funkcjonalności sprzętu ogrodniczego

Czekają cię prace ogrodowe lub roboty ziemne?

Chcesz wywiercić otwory w glebie i posadzić drzewa owocowe lub krzewy?

A może twój dom nie ma jeszcze ogrodzenia i planujesz nawiercić otwory pod słupy ogrodzeniowe?

Jeżeli zastanawiasz się, jaka jest cena dołownika, oto odpowiedź:

Cena produktu waha się od 2500 zł do ponad 9000 zł za model dostępny na rynku, który doskonale sprawdzi się podczas prac ogrodowych, instalacji kanalizacyjnych, wykonywanie otworów pod kable, wykonany z wysokiej jakości komponentów, a przy tym niezwykle wytrzymały.