Pon.-Pt: 8:00 - 16:00 Sb: 8:00-12:00

Godziny otwarcia

Dopytam mailowo

Wynajem@WynajemSprzetu.waw.pl

+48 502 565 077

Dzwonię Teraz

Mycie elewacji Warszawa

Myjemy elewacje karcherem w Warszawie i w okolicach  

Myjemy elewacje karcharem dojeżdżamy do klientów z Grodziska Mazowieckiego, Ożarowa i najczęściej Warszawy posiadamy duża ekipę specjalistów którzy pozbędą się grzybów zarośli i każdego innego rodzaju zanieczyszczeń z twojej elewacji. 

Mycie elewacji przed malowaniem

Mycie elewacji przed malowaniem to raczej obowiązkowy zabieg przed zmianą koloru waszych domów bądź budynków, ponieważ zmniejszamy ryzyko zalegania się grzybów bądź odpadania farby 

Mycie elewacji cena robi wrażenie 

Mycie elewacji znajduje się w Pruszkowie przy ulicy Domaniewskiej 5a. Jeżeli potrzebujesz  w okolicach Warszawy, zapraszamy do kontaktu telefonicznego. Zapraszamy do odwiedzenia nas oraz skorzystania z oferty.

Tynkowana elewacja charakteryzuje się między innymi tym, że wymaga regularnych zabiegów pielęgnacyjnych. Jeżeli tynk nie jest spękany i nie jest konieczne przeprowadzenie poważniejszych działań naprawczych, ściany wystarczy dokładnie umyć. Mycie elewacji to bez wątpienia jedna z najważniejszych czynności, którą należy wykonywać regularnie, szczególnie jeżeli chcemy zadbać odpowiednio o stan swojego domu. Dzięki zabiegowi czyszczenia elewacji pozbędziemy się porostów, glonów, grzybów z budynku i zadbamy o dłuższą żywotność naszych ścian.  Możemy zająć się tym samodzielnie, a środkami, jakich użyjemy, może być woda z delikatnym detergentem, ale możemy również wynająć do tego zadania specjalistów w tej dziedzinie. Firma świadcząca usługi tego typu skutecznie i efektywnie pozbędzie się wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń i zabrudzeń, a Ty będziesz mógł zacząć cieszyć się w pełni czystym i zadbanym domem. Mycie elewacji to rzecz niezbędna, jeżeli chcesz, by Twój budynek wyglądał czysto i zadbanie przez jak najdłuższy czas. Ten artykuł przybliży Ci, na czym polega proces dbania o elewacje, dostarczy potrzebne dane i informacje, a także przedstawi usługi, które oferuje profesjonalna firma zajmująca się ich myciem i czyszczeniem.

Jak poradzić sobie z zabrudzeniami na elewacji?

Na zabrudzenia elewacji wpływa wiele różnych czynników. Jednym z głównych jest usytuowanie budynku. Jeżeli znajduje się on w pobliżu ruchliwej lub nieutwardzonej drogi, albo jest położony niedaleko lasów czy zbiorników wodnych, to w takim wypadku jest on najbardziej narażony na zabrudzenia jego powierzchni. Częstsze mycie elewacji jest wtedy nieuniknione. Podobnie jest w sytuacji, w której budynek nie ma wydatnych okapów osłaniających ściany. Istotny jest też rodzaj materiału, z jakiego wykonana jest nasza elewacja. Najczęściej jest to tak zwany tynk porowaty, czyli strukturalny, na którego powierzchni brud szybciej się osadza i trudniej go usunąć bez użycia odpowiedniego środka czyszczącego. Warto też pamiętać, że elewacja, która jest pokryta starym tynkiem mineralnym, wymaga znacznie częstszego czyszczenia, a nowe tynki silikonowe i akrylowe, dzięki zawartym w sobie składnikom, są mniej podatne na zabrudzenia i znacznie łatwiej się je czyści. Elewacje szczególnie dobrze myć latem – promienie słoneczne i wyższe temperatury przyspieszają wysychanie tynków.

Jaki środek do czyszczenia elewacji wybrać?

Najlepiej zdecydować się na taki, który nie tylko usuwa zwykłe zabrudzenia, ale ma także właściwości biobójcze, czyli usuwa grzyby i glony na tynkach, jednocześnie zapobiegając ich ponownemu narastaniu. Aby wybrać skuteczny środek, na przykład płyn do mycia elewacji czy kostki brukowej, należy zwykle kupić kilka i je przetestować. Ważne jest, by przeczytać dokładnie ulotkę, a następnie wykonać kilka prób. Przydatna może przydać się też piana aktywna do mycia elewacji. Za jej pomocą usuniemy skutecznie błoto i inne zabrudzenia, nadaje się ona również do mycia fasad wodoodpornych. Czyszczenie elewacji aktywną pianą sprawdzi się w przypadku czyszczenia budynków z sadzy i kurzu. Warto w tym wypadku wspomnieć także, że środki takie jak ocet czy płyn do mycia naczyń, nie są zwykle skuteczne do czyszczenia i mycia elewacji.

Jeżeli zastanawiasz się, jak wygląda typowe mycie elewacji, przygotowaliśmy dla Ciebie krótki schemat postępowania w przypadku tej czynności. Czyszczenie elewacji to zadanie, które wymaga zastosowania nie tylko odpowiednich środków czyszczących, ale również wykonania wszystkich działań w odpowiedniej kolejności i z należytą dokładnością. Chcesz dowiedzieć się, jak przebiega mycie elewacji? Oto jak przebiega cały proces:

Czyszczenie elewacji w 4 krokach

  1. Mycie elewacji rozpoczynamy od użycia wody, którą ją myjemy. Najbardziej uporczywe zanieczyszczenia usuwamy, doczyszczając powierzchnię przy pomocy szczotki. Do mycia elewacji najlepiej użyć narzędzia, jakim jest myjka ciśnieniowa. Doskonale sprawdzi się standardowa myjka do użytku domowego o ciśnieniu do 120 bar. Ciśnienie do 120 bar jest na tyle wysokie, że pomoże pozbyć się zabrudzeń na tynku, ale na tyle niskie, że jest bezpieczne dla elewacji i nie uszkodzi jej. Powierzchnie elewacji pozostaną w bardzo dobrym stanie przy użyciu wody, a zastosowanie myjki pod ciśnieniem pozwoli uzyskać optymalne efekty.
  2. Następnie na oczyszczoną elewację nanosimy środek do mycia elewacji. Warto aplikować preparat za pomocą myjki ciśnieniowej, ale można go też nakładać szczotką lub pędzlem. Po krótkim czasie preparat wniknie głębiej w strukturę tynku, usuwając nie tylko powierzchowne zabrudzenia, ale także te bardziej uporczywe. To bardzo ważny etap czyszczenia elewacji.
  3. Po upływie 12–24 godzin ponownie myjemy elewację wodą i czekamy do wyschnięcia. Jeżeli powierzchnia była bardzo zabrudzona, możemy powtórzyć krok 2.
  4. Czas na impregnację – nanosimy preparaty w celu zabezpieczenia powierzchni przed ponownym zabrudzeniem. Preparaty te tworzą na elewacji niewidoczną powłokę ochronną, która zmniejsza porowatość i nasiąkliwość tynku.

Całkiem często stosowaną metodą mycia elewacji jest tak zwana metoda alpinistyczna. Jest to rodzaj pracy na wysokościach w podwieszeniu lub podparciu, który powstał dzięki wykorzystaniu technik alpinistycznych. Przy zastosowaniu tej metody można umyć elewację w bardzo dokładny sposób. Pracownicy, dzięki podwieszeniu na linie, mogą wykonać wszystkie prace bardzo precyzyjnie. Metoda alpinistyczna pozwala też usunąć brud z elewacji szklanych i wyczyścić okna. Można również za jej pomocą pomalować elewacje i wyczyścić skutecznie dachy. Czasami przydatna okazuje się tez inna metoda – na sucho. Polega na oczyszczaniu powierzchni ścierniwem podawanym w strumieniu sprężonego powietrza pod ciśnieniem. Ziarna ścierniwa uderzają w powierzchnię budynku, odrywając nawarstwienia.  Ścierniwo dopasowujemy oczywiście w takim wypadku do rodzaju podłoża. Warto pamiętać, że  metody czyszczenia elewacji zawsze dobieramy do materiału, z którego zbudowany jest budynek – to bardzo ważny aspekt, o którym należy bezwzględnie pamiętać.

Czyszczenie i mycie elewacji Warszawa

Twój budynek jest zabrudzony? Pojawiły się na nim plamy, porosty albo pleśń? Nie musisz myśleć od razu o malowaniu! Często wystarczy po prostu dokładne i solidne mycie elewacji, dzięki któremu usuniesz wieloletnie naleciałości i sprawisz, że elewacja zacznie znów wyglądać jak nowa. Właściciele domów oraz kamienic najczęściej zmagają się z glonami i wykwitami na elewacjach. Co prawda nie jest łatwo je usunąć i zwykle nie warto zajmować się tym na własną rękę, jednak istnieje skuteczne rozwiązanie tego problemu. Profesjonalna firma, która oferuje prace polegające na czyszczeniu i myciu elewacji, pozbędzie się za Ciebie tego kłopotu. Usunięcie zabrudzeń to jej specjalność,  dlatego warto zaufać umiejętnościom i doświadczeniu ekspertów.

Nasza firma oferuje usługi takie jak: – mycie elewacji Warszawaczyszczenie elewacji Warszawa – mycie tynków akrylowych, silikatowych, silikonowych i mineralnych Warszawa – mycie kostki brukowej Warszawa – czyszczenie powierzchni wodą Warszawa – czyszczenie budynków wodą pod ciśnieniem Warszawa – czyszczenie dachów Warszawa – czyszczenie fasad Warszawa. Dzięki naszemu doświadczeniu oraz profesjonalnemu podejściu, z elewacji budynków szybko znikną porosty, plamy, pozbędziesz się glonów, pleśni, zabrudzeń i odświeżysz wygląd ścian. Podczas wykonywania naszej pracy, zawsze jesteśmy ostrożni. W zależności od tego, w jakim stanie jest elewacja i jakiego rodzaju są na niej zabrudzenia, oferujemy dobranie jak najodpowiedniejszej metody, za pomocą której ją wyczyścimy – między innymi mycie pod ciśnieniem. Nie tylko woda, ale też wysokiej jakości chemiczne środki czyszczące oraz myjki ciśnieniowe – to wszystko pomaga uzyskać nam efekty, które zadowolą nawet najbardziej wymagających klientów. W przypadku niedużych zabrudzeń, jak na przykład kurz, decydujemy się na użycie szczotki i wody z dodatkiem delikatnego detergentu. Myjkę ciśnieniową stosujemy, gdy zabrudzenia są większe. Ta metoda często pokazuje, w jakim naprawdę stanie znajduje się elewacja, ponieważ widać na niej dzięki temu wszelkie ubytki. Jeżeli czyścimy tynki mineralne, mamy na uwadze to, że są one bardzo delikatne. Jeżeli nie są pokryte farbą, rezygnujemy z czyszczenia szczotką, ponieważ ten rodzaj elewacji zwykle należy myć przy użyciu wody. Tynki akrylowe, silikonowe i silikatowe myjemy, stosując metody na sucho i na mokro. Usuwanie większych zabrudzeń odbywa się przy użyciu ciepłej wody i wyższego ciśnienia. Polecamy naszym klientom, by korzystali z naszych usług co około 2–3 lata, by zachować elewacje w jak najlepszym stanie. Podchodzimy do naszej pracy z pełnym profesjonalizmem – nasze usługi charakteryzuje przede wszystkim skrupulatność, indywidualne podejście do klienta i mycie całego budynku przy zastosowaniu jak najskuteczniejszej metody. Oferujemy również terminowość i wysokiej jakości środki, przy pomocy których odbywa się mycie elewacji.

Mycie elewacji cena

Oferujemy szerokiego rodzaju usługi na terenie Warszawy, dzięki którym tynki i elewacje nabierają nowego życia. Naszą pracę rozpoczynamy zawsze od rozmowy z klientem i ustalenia szczegółów. Następnie wykonujemy wycenę.  Zależy nam, by dowiedzieć się, kiedy elewacja była ostatnio myta i jaki jest jej metraż, chociaż dane te są jedynie orientacyjne. Nasze usługi skierowane są zarówno do właścicieli domów, jak i zarządców budynków. Nasza działalność opiera się przede wszystkim na sprawianiu, by wszystkie powierzchnie całego Twojego domu czy innego budynku jak najdłużej mogły zachować swój estetyczny wygląd. Zadowolenie każdego klienta to nasz priorytet, dlatego korzystając z naszych usług, możesz być pewien, że czyszczenie elewacji mycie ścian odbędzie się sprawnie i skutecznie. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat naszych usług, zobaczyć nasz cennik, możesz do nas zadzwonić lub napisać. Cenimy sobie kontakt ze wszystkimi naszymi klientami, dlatego zachęcamy do zadawania nam wszelkich pytań. Oferujemy skuteczne usuwanie zabrudzeń z elewacji na terenie całej Warszawy i jej okolic. Wystarczy nawiązać z nami kontakt, a chętnie doradzimy, udzielimy wszelkich informacji i danych oraz podpowiemy, które metody na jak najskuteczniejsze mycie elewacji będą dla Ciebie odpowiednie.