Pon.-Pt: 8:00 - 16:00 Sb: 8:00-12:00

Godziny otwarcia

Dopytam mailowo

Wynajem@WynajemSprzetu.waw.pl

+48 502 565 077

Dzwonię Teraz

Nóż Do Wykładzin Wypożyczalnia

Wynajem Nóż Do Wykładzin Warszawa

Noż do wykładzin to bardzo pomocne narzędzie podczas montażu wykładzin dywanowych. Ostrze tnące zapewnia precyzyjne i równe cięcie bez ryzyka postrzępienia lub zaplątania się w wykładzinę. Prosta i lekka konstrukcja sprawia, że łatwo się nim manewruje. Dodatkowo, wyposażony jest w antypoślizgowy uchwyt zabezpieczający kciuk przed przypadkowym ześlizgnięciem się podczas przycinania wykładzin dywanowych. , kartonów lub linoleum.

Wypożyczalnia Noży Do Wykładzin Pruszków

Małe ostrze tnące oraz uchwyt to elementy, z których składają się noże do wykładzin. Jeżeli czekają cię prace wykończeniowe związane z montażem nowej wykładziny dywanowej, koniecznie skorzystaj z zalet noża. Precyzyjne, dokładne i ostre cięcie umożliwia również idealne przecięcie i montaż wykładziny dywanowej w narożnikach lub kantach.

Wynajem Noża Do Wykładzin Pruszków

Wypożyczalnia POWER znajduje się w Pruszkowie przy ulicy Domaniewskiej 5a. Masz pytania? Skontaktuj się z nami! Zapraszamy do odwiedzenia nas. 

Nóż do wykładzin

Nóż do wykładzin to narzędzie tnące przeznaczone do przycinania wykładzin dywanowych podczas ich montażu. Składa się z małego ostrza tnącego oraz antypoślizgowego uchwytu. Bezpieczny ogranicznik kciuka zabezpiecza palec przed przypadkowym ześlizgnięciem podczas cięcia. Ostrze tnące po zakończonej pracy chowane jest do środka noża. Przycinak do wykładzin charakteryzuje się wysoką precyzją cięcia, która gwarantuje równe przycinanie oraz minimalizuje ryzyko postrzępienia materiału. Nóż do dywanów jest lekki i z powodzeniem można używać go również np. do cięcia kartonów, linoleum lub płytek. Niektóre modele noży do wykładzin dywanowych dostępnych na rynku umożliwiają swobodne wysuwanie ostrza na różną długość. To rozwiązanie umożliwia wykonanie cięć różnego rodzaju w dywanach o różnej grubości.

Rodzaje noży do wykładzin

Rodzaje noży do wykładzin dzielimy ze względu na budowę i rodzaj zastosowanego ostrza na: trapezowe (ze stałym ostrzem i chowane), z prowadnicą, hakowe oraz przemysłowe. Noże renomowanych producentów charakteryzują się solidną konstrukcją, są wyposażone w specjalny, antypoślizgowy uchwyt oraz zapewniają precyzyjne, dokładne i ostre cięcie wykładzin dywanowych.

Nóż do wykładzin trapezowy

Nóż do wykładzin trapezowy w zależności od modelu, wyposażony jest w ostrze stałe lub chowane. Nóż trapezowy z ostrzem chowanym posiada mechanizm zwalniający, który umożliwia sprawną i prostą wymianę ostrzy. Ważne, aby wyposażony był w skuteczną blokadę uniemożliwiającą samoczynne wysunięcie się ostrza. Narzędzie ma charakterystyczny kształt rękojeści, która zapewnia dobre trzymanie w dłoni. Przycinak do wykładzin doskonale sprawdzi się również do cięcia gumy lub tworzyw sztucznych. Warto zwrócić uwagę, że wymiana ostrzy nie wymaga użycia dodatkowych narzędzi. Niektóre modele posiadają również funkcję automatycznego chowania ostrza. Ze względu na ostrość narzędzia, należy pamiętać o przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa.

Nóż do wykładzin z prowadnicą

Nóż do wykładzin z prowadnicą, to tzw. „nóż pchany”, wyposażony  w wymienne ostrze krążkowe. Narzędzie pozwala na szybkie i precyzyjne cięcie materiału bez ryzyka, że nóż zaczepi się w wykładzinę i zostanie ona postrzępiona lub uszkodzona. Ostrze krążkowe nie obraca się podczas przycinania dywanu, pozostaje ono nieruchome. Ten rodzaj nożyc do dywanów doskonale sprawdzi się w sklepach z wykładzinami podłogowymi. Chętnie wykorzystują je również osoby, które profesjonalnie zajmują się montażem wykładzin. Nóż do wykładzin z prowadnicą, podobnie jak inne narzędzia tnące wymaga zachowania szczególnej ostrożności. Bezwzględnie należy pamiętać o tym, aby pod żadnym pozorem nie pozostawiać narzędzia lub ostrzy w miejscu gdzie przebywają dzieci.

Nóż hakowy do wykładzin

Nóż hakowy do wykładzin posiada charakterystyczne wymienne ostrze hakowe. Narzędzie jest solidne oraz wytrzymałe, a pewne trzymanie w ręce zapewnia antypoślizgowy uchwyt. Ostrze jest wyjątkowo ostre, co umożliwia przycinanie różnego rodzaju materiałów (dywany, wykładziny, linoleum). Na rynku dostępne są modele noży hakowych wyposażonych w zaczep małego palca, co sprawia, ze siła uciągu jest zdecydowanie większa. Należy zachować ostrożność podczas korzystania z noża i odkładać go w miejsce niedostępne dla dzieci.

Przemysłowy nóż do wykładzin

Przemysłowy nóż do wykładzin dywanowych, podobnie jak te chowane lub z prowadnicą, posiadają wymienne ostrza. Wyposażony jest w solidny uchwyt antypoślizgowy, w który pewnie wkręcone są ostrza tnące oraz bezpieczną blokadę kciuka. Noże przemysłowe do dywanów są ostrzejsze i bardziej wytrzymałe. Ich zaletą jest lekka konstrukcja, która umożliwia łatwe manewrowanie podczas wykonywanej pracy.  Zakup wysokiej klasy noża do cięcia wykładzin renomowanych producentów to gwarancja trwałości i możliwość użytkowania przed długi czas. Zachowaj wszelkie środki ostrożności podczas korzystania z noża.

Sklepy z nożami do wykładzin

Poniżej znajduje się lista sklepów sieci handlowych, które oferują w sprzedaży noże do cięcia wykładziny:

 • Castorama
 • Leroy Merlin
 • OBI
 • Jula
 • Bricomarche
 • Bricoman
 • Mrówka

Producenci noży do wykładzin

Sprawdź, którzy renomowani producenci oferują niezawodne przycinarki do wykładzin:

 • Magnusson
 • Stanley
 • Irwin
 • Bosch
 • Makita
 • Milwaukee
 • Festool
 • Olfa

Szeroki zakres funkcjonalności urządzeń budowlanych

Potrzebujesz narzędzia tnącego, który poradzi sobie z dokładnym przycięciem wykładziny przed montażem?

Jeżeli zastanawiasz się, ile kosztuje przycinak do wykładzin, oto odpowiedź:

Nóż do wykładzin kosztuje od 500 zł do ponad 1200 zł za narzędzie wyposażone w wyjątkowo ostre ostrza, które nie zaczepiają się w wykładzinę, nie powodują jej uszkodzenia ani poszarpania, posiadające wygodną i ergonomiczną rękojeść z powłoką antypoślizgową.