Pon.-Sob.: 7:00 - 19:00

Godziny otwarcia

Wyślij maila

Wynajem@WynajemSprzetu.waw.pl

+48 505 16 03 03

Zadzwoń Teraz!

Świder Do Ziemi Wypożyczalnia

Świder Do Ziemi Wynajem Pruszków

Świdry glebowe są bardzo proste w budowie i zasadzie działania. Dzięki nim przekopiesz dołek na nowe drzewko w mgnieniu oka. Wiertnica to twój ogrodowy pomocnik w pielęgnacji ogrodu, i nie tylko. To urządzenie przeznaczone do wielu zastosowań. Doskonale sprawdzi się w pracach ogrodowych (kopanie dołów, wykonywanie otworów), napowietrzaniu gleby (aeracja), wykonywaniu odwiertów pod słupy ogrodzeniowe. Pomocne są również przy sadzeniu drzewek i krzewów oraz warzyw i owoców.

Wynajem Świdrów Do Ziemi W Pruszkowie

Świder glebowy ma kilka nazw, kryje się także pod takimi jak wiertnica lub dołownik. Dołownik służy również do robienia otworów pod słupki ogrodzeniowe oraz przy niektórych pracach budowlanych. Urządzenie wykonane jest z długiego świdra, który wkręcany w ziemi, wykonuje w niej otwór. Ich zaletą jest odporność na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych i korozji. Jest to możliwe dzięki pokryciu świdra specjalną farbą.

Wypożyczalnia Świder Do Ziemi Warszawa Pruszków

Wypożyczalnia POWER zlokalizowana jest w Pruszkowie na ulicy Domaniewskiej 5a.Jeżeli potrzebujesz wykonać otwory pod zasadzenie drzewek lub krzewów, potrzebujesz napowietrzyć i spulchnić glebę, skontaktuj się z nami. Zapraszamy do wypożyczalni w Pruszkowie, która zlokalizowana jest blisko Warszawy.

Świdry do ziemi

Świdry do ziemi to funkcjonalne narzędzie nazywane inaczej dołownikiem lub wiertnicą. Ma ono szerokie zastosowanie w pracach ogrodowych (kopanie dołów, wykonywanie otworów). Świdry do ziemi zapewniają właściwą cyrkulację powietrza w glebie, ponieważ można użyć je do napowietrzania i spulchniania ziemi. Dołowniki posiadają ergonomiczne uchwyty, które zwiększają komfort pracy użytkownika. Są wykonane z solidnych, wysokiej jakości materiałów, dzięki którym nie ma możliwości aby wiertło wyślizgnęło się z rąk.

Zastosowanie świdrów do ziemi:

 • kopanie dołów do wysiewu roślin
 • wykonywanie otworów do sadzenia np. drzewek
 • pomocne przy sadzeniu warzyw oraz owoców
 • napowietrzanie i aeracja gleby
 • pozbycie się niechcianych roślin (wycinka chwastów)
 • odwierty pod słupy ogrodzeniowe

Wiertnica zbudowana jest z długiego świdra, który wkręcany w ziemię jest w stanie wykonać otwory o średnicy od kilku do 20 centymetrów. Świdry do ziemi są niezwykle wytrzymałe. Po zakończonej pracy należy zadbać o czystość dołownika. Zabieg regularnego czyszczenia wpływa na wieloletnie użytkowanie dołownika. Świdry wykonane ze stali są odporne na uszkodzenia, natomiast farba, którą są pokryte zabezpiecza je przed wpływem niekorzystnych warunków atmosferycznych oraz korozją. Dołowniki mogą być również poddawane dużym obciążeniom.

Rodzaje świdrów do ziemi

Rodzaje świdrów do ziemi dostępne na rynku zasilane są silnikiem spalinowym oraz pracą własnych rąk. Ręczne dołowniki wymagają sporego nakładu siły, jednak wyposażone są w ergonomiczny uchwyt chroniący dłonie przed powstaniem odcisków. Długość oraz średnica dołownika to parametry, na które warto zwrócić uwagę przed wyborem właściwego świdra do ziemi. Oba rodzaje świdrów do ziemi mają optymalną wagę, która zapewnia komfort oraz bezproblemowe przenoszenie narzędzia z jednego miejsca na drugie. Głębokość dołu zależy od ilości skrętów.

Świdry do ziemi ręczne

Świdry do ziemi ręczne są wystarczające do stosowania w przydomowym ogródku. To ekonomiczne narzędzie, które nie wymaga podłączenia do źródła zasilania ani specjalnego serwisowania oraz konserwacji. Świdry do ziemi ręczne doskonale sprawdzą się na działce lub w ogrodzie oraz w każdym miejscu, w którym chcemy wykonać otwory lub wykopać dół. Ogromną zaletą ręcznej wiertnicy są aspekty ekologiczne. Narzędzie nie emituje szkodliwych spalin do środowiska oraz nie korzysta z zasilania energią elektryczną. Podczas długotrwałego korzystania z dołownika, jego metalową powierzchnię trzeba zabezpieczać przed korozją. Świdry do ziemi ręczne są proste w obsłudze, w związku z czym samodzielnie możemy zadbać o piękny ogród, bez potrzeby korzystania z pomocy fachowców. Wielkość wykonanego otworu zależy od średnicy świdra. Przykładowo, dołowniki o niewielkiej średnicy przeznaczone są do zasadzania młodych roślin oraz sadzonek.

Świdry do ziemi spalinowe

Świdry do ziemi spalinowe zasilane są silnikiem spalinowym napędzanym paliwem i olejem. Charakteryzują się one wysoką mocą. Dzięki nim wykonasz szerokie otwory (również w ziemi zbitej i gliniastej) w szybki i prosty sposób, bez użycia siły. Świdry do ziemi spalinowe doskonale sprawdzą się na placach budowy, umożliwiając wykonanie odwiertów np. pod słupy ogrodzeniowe. Dołowniki zasilane silnikiem spalinowym, dzięki swojej mocy mają możliwość wykonania otworów o głębokości ponad 1 m. Niektóre modele świdrów spalinowych można połączyć do ciągników rolniczych. Świdry do ziemi spalinowe w zależności o wybranego modelu mają możliwość regulacji obrotów. Regulacja obrotów wpływa na oszczędność czasu oraz bardziej efektywną pracę. Wiertnice spalinowe wymagają regularnej konserwacji oraz smarowania.

Sklepy ze świdrami do ziemi

Sprawdź, w których sklepach handlowych kupisz świdry do ziemi:

 • OBI
 • Mrówka
 • Bricoman
 • Castorama
 • Bricomarche
 • Leroy Merlin
 • Jula
 • Castorama                       

Producenci świdrów do ziemi – TOP 10

Poznaj czołowych producentów świdrów do ziemi, oto oni:

 • Meec Tools
 • Nac
 • Yato
 • Verke
 • Grunwelt
 • Vorel
 • Fiskars
 • Lumag
 • Hortmasz
 • Marpol                             

Szeroki zakres funkcjonalności sprzętu ogrodniczego

 Jeżeli zastanawiasz się, ile kosztują świdry do ziemi, które pomogą w pielęgnacji ogrodu i zasadzaniu nowych roślin oraz drzewek, oto odpowiedź:

Świdry do ziemi kosztują od 1200 zł do ponad 3500 zł za urządzenie o dużej mocy silnika spalinowego z solidnie wykonanymi wiertłami oraz sprzęgłem odśrodkowym zapewniającym bezpieczną pracę.

Potrzebujesz wykonać otwory do zasadzenia drzewek?

A może potrzebujesz napowietrzyć i spulchnić glebę?

Warto zapoznać się z ofertą wypożyczalni i wynająć świder do ziemi już dzisiaj.