Pon.-Pt: 8:00 - 17:00

Godziny otwarcia

Dopytam mailowo

Wynajem@WynajemSprzetu.waw.pl

+48 502 565 077

Dzwonię Teraz

Xbox X dane o urządzeniu

Nareszcie wiemy więcej na temat Xboxa X. Microsoft uchylił rąbka tajemnicy i podaje dane na temat nowego wyglądu konsoli oraz tego co znajdzie się w środku. Po pierwsze, układ SOC (system on a chip) wymiarami nie wiele różni się od wcześniejszej wersji Xbox One X. Możemy w nim znaleźć 8 rdzeni Zen 2 z opcjonalnym SMT. Jeśli nie jest aktywny, taktowanie rdzeni wynosi 3.8GHz, po włączeniu spada jednak do 3.66GHz.

Układ graficzny

Jeśli chodzi o układ graficzny, zostanie tu wykorzystana architektura RDNA 2, która oferować będzie 12 Teraflopsów wydajności. Zbudowana będzie z 3328 procesorów strumieniowych, a jego taktowanie wyniesie 1825 MHz. Poprzez zastosowanie sprzętowego przyspieszenia będzie doskonale radzić sobie z trójwymiarową grafiką. Jeśli ufać obliczeniom wydajność w ray tracingu przekroczy 25 TFLOPS.

Konsola będzie posiadać 10 kości GDDR6, które zostały rozmieszczone wokół SOC. Takie rozwiązanie wymusiło podejście hybrydowe, sześć chipów będzie miało pojemność 2GB a cztery 1GB. Przepustowość tych jednostek wynosi 14GB/s a szerokość interfejsu to 320 bitów.

Dysk twardy

Następnie mamy dysk twardy SSD, nie jest to zaskoczeniem w konsoli Xbox. Jednak jeśli przyjrzymy się specyfikacje i rozmiarowi, to już co innego. Konstrukcja jest bardzo małych rozmiarów. Oferuje transfer danych na poziomie 2.4GB/s, jednak za pomocą sprzętowego bloku dekompresji, transfer może wzrosnąć nawet do 6GB/s. Na szybkość uruchamiania gier i ich wznawianie, przy pomocy funkcji Quick Resume, wpływ będzie mieć nowy system Velocity Architecture. Za pomocą karty rozszerzeń, będzie można powiększyć pamięć do 1TB. Jest również opcja podpięcia dysku przez USB 3.2.

Należy również wspomnieć o wbudowanym napędzie Blu–rey 4K UHD. Dodatkowo Microsoft zapewnia że nowy Xbox X będzie posiadał wsteczną kompatybilność z grami nie tylko na Xbox X One, ale również Xbox 360 a nawet pierwszego Xboxa. Co więcej starsze tytuły mają wyglądać dużo lepiej na nowej konsoli i mieć lepszą wydajność.

Dane techniczne:

PROCESOR: Custom AMD Zen 2-based CPU (8x 3.6GHz)

GRAFIKA: Custom AMD Navi-based GPU (12 TF RDNA)

PAMIĘĆ RAM: 16GB GDDR6 (13GB dla gier, 3GB na system)

DYSK: NVMe SSD

WYJŚCIE WIDEO: 8K, 4K 120Hz

STACJA DYSKÓW: 4K Blu-ray

PORTY USB: Typ A z przodu

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.