Pon.-Pt: 8:00 - 16:00 Sb: 8:00-12:00

Godziny otwarcia

Dopytam mailowo

Wynajem@WynajemSprzetu.waw.pl

+48 502 565 077

Dzwonię Teraz

Sprzęt do zacierania gipsu

Sprzęt do zacierania gipsu umożliwia sprawne wygładzanie powierzchni pokrytych gładzią gipsową (ściany, sufity). Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów elektronarzędzi, które doskonale radzą sobie ze szlifowaniem różnego rodzaju twardych materiałów. Dzięki nim, zacieranie płyt gipsowo-kartonowych przebiega o wiele szybciej niż w przypadku ręcznego szlifowania dużych powierzchni. Szlifierka do gipsu to urządzenie, które powinno znaleźć się w każdym przydomowym warsztacie.

Rodzaje sprzętu do szlifowania gipsu

Szlifierka do gipsu (diax, kątówka)

To urządzenie, które służy do cięcia i wygładzania powierzchni wykonanych z różnego rodzaju materiałów. Szlifierki doskonalą poradzą sobie z wygładzaniem powierzchni wykonanych z płyt gipsowo-kartonowych pokrytych gładzią gipsową. Wybór kątówki uzależniony jest od twardości materiału, który będzie poddawany obróbce. Większa moc umożliwia szlifowanie twardszej powierzchni oraz wpływa na szybsze wykonanie pracy. Poszczególne modele różnią się pomiędzy sobą nie tylko mocą, ale również średnicą tarczy czy dodatkowymi funkcjami (regulacja obrotów, system antywibracyjny). Szlifierki do gładzi, dzięki tarczom, umożliwiają obróbkę różnych powierzchni, tj. betonu, metalu, kamienia, stali. Urządzenie doskonale sprawdzi się podczas prac remontowo-budowlanych, przy obróbce blachy przeznaczonej na pokrycie dachu, przycinania płytek ceramicznych lub przycinania prętów zbrojeniowych.

Szlifierka bezpyłowa do gładzi

Nawet dobra wentylacja pomieszczenia, w którym wykonuje się prace tynkarskie nie jest skuteczna w walce z ograniczeniem pyłu unoszącego się podczas szlifowania gipsu. System odprowadzania pyłu jest niezwykle istoty. Szlifierki bezpyłowe do gipsu podłącza się do odkurzacza. To rozwiązanie sprawia, że korzystanie z urządzenia do szlifowania tynków nie jest tak uciążliwe oraz znacząco wpływa na ograniczenie chorób powstałych ze strony układu oddechowego (np. pylicy).

Żyrafa do gipsu

Szlifierki do gładzi na wysięgniku umożliwiają bezpyłowe wygładzanie ścian i sufitów. Teleskopowy wysięgnik umożliwia wykonywanie prac tynkarskich na wysokości do 3,5 m. Tego rodzaju szlifierka jest bardzo wygodnym rozwiązaniem podczas szlifowania sufitów. Nie wymaga użycia drabiny, zmniejsza dyskomfort operatora spowodowany zmęczeniem unoszonych do góry rąk oraz znacząco wpływa na komfort pracy. Dzięki możliwości podłączenia jej do odkurzacza lub specjalnego worka, skutecznie ogranicza ilość powstającego pyłu.

Szlifowanie wiertarką

Funkcję szlifierki do gładzi może spełniać również wiertarka. Za pomocą uchwytu trzpieniowego można zamocować do niej tarcze szlifierskie. Pamiętać należy, że prawidłowe trzymanie wiertarki pomaga w właściwym zacieraniu i szlifowaniu.

Jak działa szlifierka do gipsu?

Szlifierki do gładzi wyposażone są w obrotowe tarcze, które zakłada się na końcu uchwytu. Pod spodem tarczy znajdują się gąbkowe rzepy, za pomocą których przymocowuje się arkusze szlifierskie (krążki ścierne). Krążki ścierne umożliwiają pozbycie się niedoskonałości powstałych podczas prac remontowych tj. oczyszczają i wygładzają daną powierzchnię.  Po włączeniu szlifierki, silnik wprawia w ruch tarczę obrotową. Średnica tarczy wynosi od 180 mm do 225 mm. Przed szlifowaniem tynków gipsowych należy upewnić się, że powierzchnia jest sucha i równa. Głowica szlifierki stykając się z mokrym gipsem może spowodować zapchanie filtra lub uszkodzenie silnika.

Na jakich powierzchniach można użyć szlifierki do gipsu?

Na rynku dostępne są różne rodzaje tarcz obrotowych (diamentowe, łańcuchowe, ścierne, półplastyczne, z korundu). Ich wybór zależy od tego, jaką powierzchnię chcemy poddać obróbce (stal, gips, beton, metal, kamień lub inne twarde materiały budowlane). Szlifierka do gładzi wyposażona w tarcze diamentowe przeznaczona jest m.in. do cięcia i szlifowania metalu, betonu oraz płytek ceramicznych. Jeżeli do uchwytu szlifierki zamocujemy tarcze ścierne, wtedy obróbce możemy poddać drewno oraz metal. Każdy rodzaj tarczy ma inne zastosowanie.

Szlifierka do gładzi – zalety i zastosowanie

Szlifierki do gipsu w prosty i szybki sposób ułatwiają wygładzanie ścian i sufitów pokrytych gładzią gipsową. Za pomocą tego urządzenia można usunąć wszelkie nierówności powstałe po nałożeniu gipsu. Szlifowanie mechaniczne to oszczędność czasu i gwarancja zadowolenia z końcowego efektu pracy. System bezpyłowego szlifowania ogranicza ilość unoszącego się pyłu w powietrzu, dbając tym samym o zdrowie operatora i podnosząc komfort jego pracy. Ogromną zaletą tego systemu jest również szybsze usunięcie kurzu z pomieszczenia,
w którym przeprowadzony był remont. Pył przenoszony jest bezpośrednio do odkurzacza lub specjalnego worka. Dzięki dostępności różnych rodzajów tarcz, szlifierka do gipsu może być stosowana do obróbki różnego rodzaju powierzchni.

Zastosowanie szlifierki do gładzi:

  • prace wykończeniowe (szlifowanie ścian i sufitów, wygładzanie powierzchni)
  • prace remontowe (przycinanie płytek ceramicznych)
  • prace budowlane (przecinanie prętów zbrojeniowych, usuwanie zadziorów betonowych)
  • prace rozbiórkowe (demontaż konstrukcji wykonanych z metalu)
  • prace spawalnicze
  • prace tynkarskie
  • prace brukarskie
  • prace renowacyjne
  • usuwanie rdzy
  • obróbka blachy np. na pokrycie domu

Jak widać, szlifować można na wiele sposobów. Każdy sposób wiąże z sobą obowiązek zakupu drogiej maszyny, dlatego też warto skorzystać z naszej oferty na wynajem zacieraczki do gipsu.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *