Pon.-Sob.: 7:00 - 19:00

Godziny otwarcia

Dopytam mailowo

Wynajem@WynajemSprzetu.waw.pl

+48 502 565 077

Dzwonię Teraz

Wypożyczalnia okularów VR

Dostarcz sobie emocji i już teraz przenieś się w świat wirtualnej rzeczywistości. Wypożyczalnia POWER w Pruszkowie oferuje wynajem okularów VR. Oferowane przez nas gogle VR dostosowane są do wymogów gier i aplikacji.

Co to jest wirtualna rzeczywistość?

Wirtualna rzeczywistość (VR) to technologia, w której doświadczamy świat
za pośrednictwem komputerów, smartfonów, symulatorów, który tak naprawdę nie istnieje. Jest to rodzaj rzeczywistości, która sprawia, że za jej pośrednictwem zanurzamy się
w świecie, który wydaje się być wiarygodny. Nasz mózg ma poczucie, że jest prawdziwy
i realny. Wypożyczalnia sprzętu VR umożliwia przeniesienie się użytkownika do wirtualnego świata wygenerowanego przez komputer lub symulator, zapewniając rozrywkę podczas imprezy lub na różnego rodzaju wydarzeniach.

Jak działają gogle VR?

Okulary do wirtualnej rzeczywistości wyposażone są w dwa ekrany, dzieląc obraz między każde oko. Posiadają one szeroki kąt widzenia i za sprawą soczewek mózg łączy dwa obrazy w jedną całość, tworząc efekt 3D. Wypożyczalnia POWER dzięki okularom VR, zabierze cię w wiarygodny, interaktywny, wygenerowany komputerowo realistyczny świat, w którym odkryjesz szczegółowo każdy zakamarek wirtualnego świata.

Przykładowe gogle do wirtualnej rzeczywistości:

Oculus Rift

Chcesz doświadczyć prawdziwych przygód w wirtualnej rzeczywistości? Dzięki systemowi Oculus Rift jest to możliwe! W jednej chwili nakładasz na głowę gogle VR i przenosisz się do

świata, który wygląda bardzo realistycznie. Platforma Oculus umożliwia poruszanie siępo wirtualnym świecie. Możesz walczyć, latać, biegać, skakać i robisz wszystko to, czego nie robiłeś do tej pory. Urządzenia firmy Oculus podłączysz do komputera stacjonarnego lub laptopa.  Ten rodzaj gogli przypomina okulary narciarskie. Rift wyposażony jest w dwa ekrany, które wyświetlają po jednym obrazie dla każdego oka, tworząc stereoskopowy wyświetlacz obrazu 3D. Sprzęt wyposażony jest w czujniki ruchu głowy oraz czujnik śledzenia pozycji, dzięki którym użytkownik odnosi wrażenie, jakby rozglądał się po świecie realnym. Oculus Rift umożliwia zanurzenie się w świecie 3D, jednak nie obsługuje rzeczywistości rozszerzonej (Augmented Reality). W sklepie Oculus użytkownicy mają możliwość kupienia lub pobrania gier komputerowych VR, które potem znajdą w swojej bibliotece na komputerze lub w aplikacji Oculus Companion.  Jeżeli interesuje cię wynajem gogli Oculus Rift, w pierwszej kolejności sprawdź zalecane wymagania sprzętowe, które są niezbędne do ich obsługi. 

HTC Vive

Gogle VR HTC Vive to sprzęt, który zabierze cię do krainy wirtualnej rzeczywistości. Ogromną zaletą sprzętu jest możliwość jego regulacji, dzięki czemu okulary dokładnie przylegają do twarzy użytkownika. To sprawia, że podczas grania w gry okulary HTC nie przepuszczają światła do środka. HTC Vive wyposażone są w dwa ekrany (po jednym dla każdego oka) z matrycą OLED, która odpowiedzialna jest za wysoką jakość obrazu. Wielu klientów docenia możliwości, jakie oferują okulary VR HTC Vive. Użytkownicy mogą poruszać głową, rękami, zaglądać do różnych pomieszczeń. Ta pełna swoboda ruchu jest możliwa dzięki wyposażeniu modelu Vive w cztery czujniki ruchu oraz dwa bezprzewodowe kontrolery trzymane w dłoniach. Podczas emocjonującej rozrywki, dzięki słuchawkom nausznym dołączonym do zestawu HTC Vive użytkownik może w pełni zanurzyć się w w wirtualnym świecie. Gogle HTC Vive wymagają podłączenia do komputera. Na rynku istnieją również okulary VR o nazwie HTC Vive Standalone, które do działania nie wymagają podpięcia kabli do komputera. Obraz VR zostaje wykreowany bezpośrednio w goglach.

Samsung Gear VR

Gear VR to okulary kompatybilne z wybranymi smartfonami. Wyposażone są w dwie soczewki, które umożliwiają odbiór obrazu. Przylegają do twarzy, a dzięki specjalnej, mocowanej na rzep miękkiej wyściółce są komfortowe w użytkowaniu i łatwe w czyszczeniu. Do zestawu Samsung Gear VR dołączony jest kontroler, który reaguje na każdy ruch dłoni. Dzięki okularom Gear nasze zmysły zostaną przeniesione do wirtualnego świata gier, które można pobrać z ciągle powiększającej się biblioteki. Dostępne aplikacje umożliwiają również oglądanie filmów i seriali.

Wynajem okularów VR – Warszawa i okolice

Wynajem profesjonalnego sprzętu VR przeniesie odbiorcę do wyimaginowanego świata, dostarczając tym samym wielu niezapomnianych wrażeń.

Wypożyczalnia POWER oferuje wynajem okularów VR podczas organizacji urodzin, imprezy firmowej, spotkania ze znajomymi, na event, stoisko wystawowe lub inne wydarzenia.

Zapraszamy do kontaktu

Zobacz wpisy

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *