Pon.-Sob.: 7:00 - 19:00

Godziny otwarcia

Dopytam mailowo

Wynajem@WynajemSprzetu.waw.pl

+48 502 565 077

Dzwonię Teraz

Rodzaje myjek ciśnieniowych

Rodzaje myjek ciśnieniowych dzielimy na elektryczne, spalinowe oraz akumulatorowe. Różne rodzaje sposobów zasilania wpływa na ich zastosowanie. Myjki ciśnieniowe to wygodne i ekonomiczne urządzania, które wyjątkowo szybko i skutecznie usuwają brud i zanieczyszczenia zużywając przy tym o wiele mniej wody niż tradycyjne węże ogrodowe. Ręczne szorowanie powierzchni jest pracochłonne i wymaga wiele siły. Długość kabla zasilającego to parametr, na który należy zwrócić uwagę podczas wyboru myjek ciśnieniowych zasilanych elektrycznie. Zasięg okablowania powinien zapewnić swobodę poruszania się podczas prac czyszczących. Ze względu na wytwarzane ciśnienie, myjki ciśnieniowe dzielimy na klasę podstawową (drobne prace czyszczące), klasę średnią oraz klasę wysoką (skuteczne w pozbywaniu się trudnych do usunięcia zabrudzeń). Firma Karcher oferuje myjki ciśnieniowe, których zaletą jest oszczędność wody (podczas mycia samochodu, sprzątania), możliwość wyposażenia urządzenia w dodatkowe końcówki umożliwiające czyszczenie w trudno dostępnych powierzchniach. Niektóre modele myjek ciśnieniowych oferowanych przez markę Karcher, dzięki aluminiowemu uchwytowi teleskopowemu umożliwiają bezproblemowe przechowywanie urządzenia. Dodatkowo, specjalnie wyprodukowane środki czyszczące przyjazne dla środowiska gwarantują najlepsze efekty sprzątania.

Myjka ciśnieniowa elektryczna

Myjka ciśnieniowa elektryczna zasilana jest prądem zmiennym 230 V. Jest to najpopularniejszy  sposób zasilania tego typu urządzeń. Doskonale sprawdzi się do utrzymania czystości wokół domu. Urządzenie czyszczące zasilane elektrycznie ograniczone jest długością okablowania. Marka Karcher oferuje jednak myjki ciśnieniowe elektryczne, których zasięg kabla jest wystarczający do wszelkich prac w domu, ogrodzie oraz garażu. Ogromną zaletą urządzeń czyszczących tej firmy jest miejsce na akcesoria, kabel zasilający oraz możliwość zasysania środków czyszczących. Dzięki zerowej emisji spalin do środowiska, myjka ciśnieniowa elektryczna jest przyjazna dla środowiska. Można używać jej w pomieszczeniach zamkniętych bez konieczności stosowania specjalnych wentylatorów, tak jak w przypadku myjek ciśnieniowych zasilanych spalinowo.

Myjka ciśnieniowa spalinowa

Myjka ciśnieniowa spalinowa to urządzenie profesjonalne wyposażone w silnik napędzany benzyną lub olejem. Przeznaczona jest to pracy w wymagających warunkach (plac budowy, myjnie ręczne, firmy usługowe). Myjka ciśnieniowa marki Karcher zasilana spalinowo posiada dodatkową funkcję podgrzewania wody. Dzięki takiemu połączeniu, wszystkie prace czyszczące mogą odbywać się w miejscach bez dostępu do energii elektrycznej. Tego rodzaju sposób zasilania urządzenia czyszczącego nie powinien być używany w pomieszczeniach zamkniętych ze względu na emisję szkodliwych spalin. Ogromną zaletą używania myjki ciśnieniowej spalinowej jest brak kabla, który w wielu przypadkach stanowi przeszkodę w pracy. Profesjonalne myjki ciśnieniowe wyposażone są w pompowane koła odporne na przebicie, a także duże filtry, które zabezpieczają pompę przed zanieczyszczeniami i uszkodzeniem.

Myjka ciśnieniowa akumulatorowa

Myjka ciśnieniowa akumulatorowa to bezprzewodowe urządzenie czyszczące, które doskonale sprawdzi się w gospodarstwie domowym (czyszczenie mebli i narzędzi ogrodowych, usuwanie zanieczyszczeń z tarasu). Zaletą tego rodzaju zasilania myjki jest możliwość pracy w terenie bez dostępu do gniazda sieciowego. Myjka ciśnieniowa akumulatorowa przeznaczona jest to prac, które nie wymagają długiego usuwania zanieczyszczeń. Przykładowo, czas pracy ciągłej bezprzewodowej myjki wysokociśnieniowej marki Karcher wynosi 17 minut. Urządzenie posiada wskaźnik naładowania baterii. Chcąc wydłużyć czas pracy myjki, warto zaopatrzyć się w dodatkowy akumulator. Myjka ciśnieniowa akumulatorowa jest przyjazna dla środowiska, ponieważ nie emituje zanieczyszczeń do środowiska.  Dodatkowo, zasięg pracy nie jest ograniczony długością kabla.

Jak wynika z powyższych informacji, cena myjek nie należy do najtańszych, dlatego też zapraszamy do skorzystania z usługi wynajmy myjki samochodowej Karcher w Pruszkowie.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *