Pon.-Pt: 8:00 - 16:00 Sb: 8:00-12:00

Godziny otwarcia

Dopytam mailowo

Wynajem@WynajemSprzetu.waw.pl

+48 502 565 077

Dzwonię Teraz

Gdzie wypożyczyć stopy wibracyjne (skoczki, ubijarki) i zagęszczarki do gruntu? Ile to kosztuje?

Stopy wibracyjne (zwane również skoczkami, ubijarkami lub zagęszczarkami stopowymi) oraz zagęszczarki płytowe to ciężkie urządzenia budowlane, które umożliwiają sprawne przygotowanie gruntu przed przystąpieniem do dalszych prac związanych z pracami brukarskimi, budowlanymi, ogrodniczymi czy drogowymi.

Ubijarki do ziemi (czyli: stopy wibracyjne, skoczki, zagęszczarki stopowe) oraz zagęszczarki do gruntu to urządzenia budowlane przeznaczone do ubijania i zagęszczania różnego rodzaju podłoża (piachu, żwiru, szutru lub innego kruszywa).

Charakteryzują się stosunkowo niską ceną oraz niewielkimi rozmiarami w porównaniu z innymi urządzeniami z grupy maszyn stosowanych w wymagających pracach budowlanych, a także związanych z działalnością drogownictwa (budowa, odbudowa, remonty, letnie i zimowe utrzymanie dróg). Te ciężkie urządzenia spalinowe, wyposażone w amortyzacyjne uchwyty sprawiają, że operator w krótkim czasie jest w stanie zrealizować wiele zadań.

Dowiedz się, czym kierować się przy doborze urządzenia dostosowanego do konkretnych prac oraz w jaki sposób używać zagęszczarki stopowej i zagęszczarki do gruntu.

Ubijarka do ziemi (stopa wibracyjna, skoczek, zagęszczarka stopowa)

Ubijarka do ziemi (stopa wibracyjna, skoczek, zagęszczarka stopowa) uderza o podłoże z określoną siłą, dzięki czemu w łatwy sposób ubija różnego rodzaju powierzchnię: piach, glinę, żwir, pospółkę. Pracując z dużą siłą jest w stanie zmniejszyć grubość ubijanego podłoża w zakresie od 30 do 50 cm. Stopa wibracyjna doskonale sprawdzi się podczas przygotowania utwardzonego podłoża pod podłogę na ziemi. Niewielkich rozmiarów płyta zagęszczarki stopowej świetnie poradzi sobie w ograniczonych przestrzeniach (np. wykopy pod fundamenty). Waga ubijarki oraz częstotliwość uderzeń na minutę uzależniona jest od wielkości prac budowlanych. Urządzenie przeznaczone do budowy domu jednorodzinnego najczęściej waży w granicach 60-80 kg, a częstotliwość uderzeń wynosi od 600 do 700 na minutę. Podczas transportu, nie należy ubijarki do ziemi kłaść na gaźniku. Powinien być skierowany ku górze.

Gdzie wypożyczyć stopy wibracyjne i zagęszczarki do gruntu?

Gdzie wypożyczyć stopy wibracyjne i zagęszczarki do gruntu? Jeżeli potrzebujesz uzyskać odpowiedź na to pytanie, a znajdujesz się w lokalizacjach:

  • Pruszków
  • Warszawa
  • Ożarów Mazowiecki
  • Duchnice
  • Ołtarzew
  • Płochocin
  • Święcice
  • Kotowice
  • Brwinów
  • Parzniew
  • Nowa Wieś
  • Kanie
  • Komorów
  • Pęcice
  • Reguły
  • Michałowice
  • Piastów
  • Konotopa
  • Jawczyce

To zapraszamy do wypożyczalni sprzętu budowlanego POWER Wynajem w Pruszkowie!

Lokalizacja wypożyczalni pod adresem: ul. Domaniewska 5A 05-800 Pruszków zaprasza do kontaktu !

Ubijarka do ziemi (stopa wibracyjna) – jak obsługiwać?

Dowiedz się, jak krok po kroku obsługiwać stopę wibracyjną:

  1. Napełnij bak paliwem (benzyną lub ropą).
  2. Otwórz zawór paliwa. Sprawdź silnik ubijarki – jeżeli jest chłodny – konieczne jest zamknięcie dźwigni ssania.
  3. Ustaw włącznik stopy wibracyjnej na pozycję „ON” dopiero po przestawieniu manetki przepustnicy na wolniejsze obroty.
  4. Pociągnij za linkę rozrusznika, rozpal silnik i pozwól mu się rozgrzać.
  5. Sprawdź silnik ubijarki – jeżeli jest ciepły – otwórz dźwignię ssania.
  6. Ustaw urządzenie na płaskim podłożu. Jest gotowe do pracy!

Jaką zagęszczarkę do gruntu wybrać?

Zagęszczarki płytowe jednokierunkowe w wyniku silnych wibracji zwiększają gęstość podłoża wygładzając ją. Wykorzystuje się je do różnego rodzaju gruntów (beton, ziemia, piach). Sprawdzą się podczas utwardzania gruntu pod nawierzchnię z kostki brukowej, ubijania boisk, placów, parkingów. Zaletą zagęszczarki jest zminimalizowane ryzyko uszkodzenia ułożonych rur kanalizacyjnych znajdujących się pod podsypką. Do zagęszczania gruntu pod nawierzchnię z kostki brukowej lub płyty chodnikowej w zupełności wystarczy urządzenie o sile 13 kN i wadze 60-100 kg. Niewielkich rozmiarów płyta zagęszczarki umożliwia łatwiejsze manewrowanie ją podczas pracy. Wskazane jest używanie modeli wyposażonych w specjalne, antywibracyjne uchwyty, które ograniczają przenoszenie siły drgań na dłonie.

Zagęszczarka do gruntu – jak korzystać? Jakich zasad przestrzegać?

Zagęszczarka płytowa działa na podobnych zasadach jak ubijarka do ziemi: ustawia się ją na płaskim i suchym podłożu, nie przechyla się jej na boki podczas zagęszczania gruntu. Dopuszczalny jest maksymalny kąt nachylenia wynoszący 20o. Aby nie uszkodzić kostki brukowej, należy zastosować płytę poliuretanową przed rozpoczęciem prac. 

Sprawdź, ile kosztuje zagęszczarka do gruntu! Gdzie możesz wypożyczyć ubijarkę do ziemi i zagęszczarkę do gruntu?

Zagęszczarka do gruntu pozwala wygładzić powierzchnię m.in. przed położeniem kostki brukowej.

To kosztowne urządzenie budowlane. Ceny zaczynają się od ponad 4000 zł.

Drogi jest zakup urządzenia – mało opłacalny wybór.

Najlepszym rozwiązaniem okazuje się jednak wypożyczenie stopy wibracyjnej lub zagęszczarki. Jest to gwarancja sprzętu sprawnego techniczne, które jednocześnie spełnia wszystkie wymagane normy bezpieczeństwa.

Wypożyczalnie narzędzi i sprzętu budowlanego znajdują się w każdym większym mieście. Niektóre wypożyczalnie zajmują się również transportem ciężkiego urządzenia bezpośrednio na budowę. Oferują również krótki instruktaż obsługi maszyny.

Sprawdź ile kosztuje wynajem zagęszczarki do gruntu w naszym cenniku

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *